Casper Excalıbur 9 Farklı Oyuncu Profiline Dikkat Çekiyor

Milyar dolarlık bir endüstriyi oluşturan oyuncular karakterleri ile oyun üreticilerine yön veriyor. Kimileri oynamak istedikleri oyunlarla kimileri de satın alma tutumlarıyla oyun endüstrisini şekillendiriyor.

Oyun başından kalkmayanları irdeleyen Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın güç ve performans bilgisayarı Excalibur, 9 oyuncu personasının oyun endüstrisini nasıl şekillendirdiğine ışık tutuyor.

Oyunlar günümüzün en büyük eğlence kaynaklarından biri haline geldi. Gittikçe çeşitlenen oyunlar beraberinde de yeni teknolojiyi ve kitleleri getiriyor. Oynamak istedikleri oyundan, kullanım sıklığından, satın alma tutumuna kadar değişkenlik gösteren oyun severler hem oyun hem de bilgisayar üreticilerine yön veriyor.

Casper Excalibur oyun endüstrisini ve oyuncuları anlamanın klasik ve temel ayrıştırmalar üzerinden gidemediğine dikkat çekmekte. Güç ve performans bilgisayarı Casper Excalibur, oyun pazarının değişen etkileşimini yansıtmaktadır. Oyun meraklılarını oynamaya, görüntülemeye, sahip olmaya ve sosyal davranışa dayalı olarak segmentlere ayıran 9 farklı oyuncu profiline dikkat çekmekte.

1. Üst Düzey Oyuncu: Oyun endüstrisinin her alanında bulunan ve oyunları yaşayarak oynayan üst düzey oyuncular, oyun kültürünün eski ve yeni tüm unsurlarına sahipler.

2. Çok Yönlü ve Meraklı Oyuncu: Üst düzey oyuncu profilinin bir altında bulunan bu oyuncu profili, oyunla ilgili tüm unsurlara hevesli konumda.

3. Zaman Öldüren Oyuncu: Boş zamanları olduğunda veya sosyal etkinliklerde daha rahat bir şekilde oyun oynayan profili kapsıyor.

4. Pazarlıkçı Oyuncu: Yüksek kaliteli oyunlar oynamayı seven ancak tercihen oynaması ücretsiz veya indirimli olan oyunları oynayan bu kitle, yalnızca gerektiğinde donanım satın alıyor.

5. Topluluk Oyuncusu: Topluluk tartışmalarından asla çekinmeyen ve sadece oyun oynamanın yanı sıra oyunla ilgili podcast’lerin, forumların, haberlerin ve videoların da takibini yapan profili oluşturuyor.

6. Donanım Meraklısı Oyuncu: Her zaman optimize edilmiş bir oyun deneyimi arayan donanım meraklılarını kapsayan bu oyuncu profili, ayrıca en son donanım trendlerini ve haberlerini de hevesle takip ediyor.

7. Abur Cubur Oyuncusu: Kendileri az oynamasına rağmen başkalarının oyun oynamasını izlemekten zevk alan, daha amatör yaklaşan ve abur cubur tüketmeyi seven oyuncu kitlesini tanımlıyor.

8. Arka Koltuk Oyuncusu: Eskiden çok oyun oynayan ancak artık yalnızca oyun içeriğini görüntüleyerek tutkularını yeniden canlandırmayı tercih edenlerden oluşuyor.

9. Eski Oyuncu: Eskiden çok oyun oynayan ancak o zamandan beri başka ilgi alanlarına veya önceliklere geçen kitleyi kapsıyor.

Her Tür Oyuncunun İhtiyaçlarına Uygun

Özellikle yeterli performansı sergilemeyen bilgisayarla oyun oynamaktan muzdarip olan oyun tutkunlarının imdadına oyun deneyimini artıracak ürün ve aksesuarlarını sunan Casper Excalibur yetişiyor.

Excalibur, oyun severlerin ihtiyaçlarını oyuncu laptop ve masaüstü bilgisayarlarıyla karşılıyor. Özellikle kazanmak için oynayanlara, Intel’in 12. Nesil işlemcileri ve en yeni RTX ve GTX serisi NVIDIA ekran kartları ile donatılan oyun bilgisayarlarını sunan Casper Excalibur, rakiplerin görmediğini gösteren, zengin renkler ve daha net detayları barındıran oyuncu monitörlerini de eksik etmiyor. Ayrıca oyun keyfini başka boyutlara taşıyan yeni aksesuarlarıyla Excalibur, hız, tarz ve performansı oyun severlere RGB’li oyuncu klavye, oyuncu kulaklık ve oyuncu mouse ile de sunuyor.

Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın güç ve performans bilgisayarı Excalibur’un oyuna dair her şeyi bulundurduğu dünyasına https://www.casper.com.tr/ sitesini ziyaret ederek erişebilirsiniz.

 

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

 

infiluck Gaming
infiluck
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
yıkıldım

yıkıldım

Sonraki
Call of Duty Mobile Yeni İşbirliğini Duyurdu

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.