Bu Günlerde Fark Ettiklerimiz

İlk önce söze karalamalarım diye başlamak, her karalamanın içinde o an ki hissetiklerini yansıtan insani bir hisle, duygudurumuyla kendi deyimimle anlatmak aktarmak niyetindeyim biraz ciddi , biraz gerekli  görünen. Bu günlerde dikkatimizi en çok çeken konuya değinmek istiyorum.

Bize farkındalık yaratma içgüdüsü uyandıran hâl. Sadece bir birey olarak değil, bir bütün olarak düşünmeyi, sadece insanlığa değil bütün canlılara empati ve duyarlılıkla yaklaşıp durumlara  geniş çerçeveden bakmayı bakabilmeyi öğreniyoruz. En önemli olan şeylerin farkına varmayı, bir silkinip kendinize gelin diyen evrenin sesine kulak vermeyi öğreniyoruzGün içinde koşturmada fark edemediğimiz o kadar çok güzellik  varmış ki. Canın, ruhun, aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu… Sahil kenarında bir dostun ile içilen kahvenin tadının başka oluşu…Sokakta özgürce yürümenin verdiği haz. Sevdiklerinle korkusuzca sarılmanın verdiği huzuru.

Napıyoruz ne yapmaya mı çalışıyoruz. Daha az yiyor ,daha çok paylaşıyor daha çok okuyup izliyor daha az savaşıyor daha çok benliğimizi sorgulayıp hem içe hem dış Dünyaya bakmaya safi bir gayret gösteriyor. Cümlede olduğu gibi tezatlıklar içinde dahi bir olumluluk durumu olumsuzları göz ardı etmeden yaşamaya çalışıyoruz  Ufak dahi olsa bir yarar, hiçbir şekilde zarar sağlamamak ümidiyle ….

Karalamalarım
Yazının icadından faydalanmak isteyen bir beşer.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Uçurtma, Bitiş.
Sonraki
Umut

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.