Bu-gün: McAfee'nin Gizli Kriptosu Yok, CNN NFT'lere Giriyor. | Soden

Bu-gün’ ün Kısa Dünyası’na Hoşgeldiniz…

Dünya Bankası El Salvador’a Yardım Etmeyi Reddetti

Dünya Bankası, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesine yardım etmeyi reddetti. Orta Amerika ülkesi teknik yardım arıyordu, ancak kuruluş BTC ile bağlantılı “çevresel ve şeffaflık eksiklikleri göz önüne alındığında” destek sunamayacağını söyledi. Öte yandan bir bakan, IMF’nin ülkenin planlarına “karşı olmadığını” söyledi.

John McAfee, ‘Hiçbir Şeyim Yok’ Diyor


John McAfee, İspanyol hapishane hücresinden bir milyon Twitter takipçisine “Hiçbir şeyim yok” diyerek, elinde “gizli kripto” zulası olduğunu reddetti. Virüsten koruma yazılımı yaratıcısı, vergi dolandırıcılığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalmak için ABD’ye iade edilmesini bekliyor. Salı günü Madrid’de yapılan bir duruşmada McAfee, Amerika’nın suçlamalarının siyasi olduğunu iddia etti.

CNN Haber NFT’lerini Yayınlayacak


CNN, NFT pazarına girdiğini duyurdu. Haber ağı, son 40 yılda tarihteki unutulmaz anları vurgulayan kripto koleksiyonları yayınlamaya hazırlanıyor. Planları açıklayan CNN, artık “haber olaylarını ekranlardan deneyimlememize” rağmen, gazetelerin orijinal baskılarının düzenli olarak arandığına dikkat çekti.

Pantera CEO’su “Şimdi Satın Alma Zamanı” Diyor


Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yeni yatırımcıların kripto piyasasına girmesi için mükemmel bir zaman olduğunu söyledi ve fiyatların “trendin çok altında” olduğunu iddia etti. Twitter’da şunları ekledi: “Bitcoin, son 11 yılın %20,3’lük eğilimine kıyasla yalnızca bu kadar ‘ucuz’ oldu.” Aylık bir bültende, “paniğin çoğunu gördüğümüzü” düşündüğünü ekledi.

Bu-gün’ ün Kısa Dünyası’nın sonuna geldik, tekrar görüşmek üzere..

berkekim.writer
Merhabalar ben Berk. Bir e-kitap içerik üreticisiyim.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Geleceğin Temeli Öğretmenler
Sonraki
KRALIN ÇIPLAKLIĞINI GÖSTEREN YAZAR

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.