Bran Mak Morn

Bran Mak Morn

Bran Mak Morn

Başlıkta okuduğunuz isim size yabancı gelebilir şayet Robert E. Howard okumadıysanız. Howard çağrışım yaptı ama çıkaramadınız mı? Barbar Conan diye bir hatırlatma yapsam. Evet hatırladınız değil mi. belli bir yaşın üzerinde olan ve çocukluklar çizgi roman okumak ile geçen bir kuşak hemen hatırladı Conan’ı ve yazarını.

Bran Mak Morn karakteri de yine Howard’ın hayal gücü ve kalemi ile yarattığı bir karakter. Kitap geçtiğimiz günlerde çıktı. “gece kitaplığı” etiketiyle edebiyat severler ile buluştu. Kitabın çevirisini yine aynı yaynevinden çıkan ve Conan külliyatını tamamlayan  Hüseyin Aksakal yaptı. Howard karakterlerinden olan Kral Kull çevirisini de yine Hüseyin Aksakal yapıp bizlerle buluşturdu. Kull bir başka yazıya kalsın.

Kitap ve karakter hakkında yazacak çok şey var, fakat yazmayacağım size önerim kitabı alıp okumanız şayet Robert E. Howard ile henüz tanışmadıysanız iyi bir başlangıç yapacaktır. Howard okurları bu kitaptan haberleri şimdi olduysa zaten alıp okuyacaklar buna eminim.

Şimdilik bu kadar. 

Börü
Yazmak güzel şey
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Doğu Türkistan
Sonraki
Çocuksu Yanımız

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.