Border Collie Yavru Köpek Eğitimi!

Günümüzde en zeki ırk olarak seçilen Border Collie, yetenek yarışmalarında da adını birinci sıralara taşımıştır. Eskiden çobanların sık sık tercih ettiği bu köpekler Koyun Çoban Köpeği olarak da değerlendirilmiştir. En belirgin özelliklerinden biri ise enerjik ve çalışkan olmalarıdır. Yavruluk döneminden itibaren eğitim alması enerji ve hareket kontrollerini düzene sokacaktır. Yavru Border Collie Eğitimi diğer köpeklere göre daha kolaydır. Çünkü eğitilmeyi seven ve her konuda ısrarcı olan köpeklerdir.

Yavru Border Collie Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavru Border Collie eğitimleri sırasıyla şunlardır;

Yavru Border Collie Tuvalet Eğitimi

Yavru Border Collie  Tuvalet Eğitimi  yavrunuza verilmesi gereken ilk eğitimdir. Köpekler henüz yavruyken tuvalet alışkanlığı kazanmaz ise bu ilerde çok büyük sorunlara yol açabilir. Erken tuvalet eğitimi ile köpeğinizin yalnızca tuvalet alışkanlığını değil bununla birlikte beslenme ve sindirim sistemindeki düzeni de sağlamış olursunuz. Tuvalet eğitimi Evde Border Collie Tuvalet Eğitimi ve Dışarıda Border Collie Tuvalet Eğitimi olarak 2 ye ayrılmaktadır. Evde verilen eğitimde köpeğiniz tuvalet ihtiyacını evin belirli alanlarına koyulan köpek petlerinde karşılar. Bu eğitim ev içi temizlik ve hijyen açsından da büyük önem taşımaktadır. Dışarıda tuvalet eğitiminde ise köpeğiniz tuvalet ihtiyacını dışarı çıktığında karşılar. Dışarı çıkana kadar evde geçen süreçte dostunuz tuvaletini tutmayı ve zamanı geldiğinde dışarı çıkarak bu ihtiyacını karşılamayı öğrenir.

Yavru Border Collie İtaat Eğitimi

Çok zeki ve atik olan Border Collie cinsine verilen doğru eğitim köpeğinizin bir nevi gelecekte ki karakterini belirli bir düzene sokar. Yavru Border Collie Temel İtaat Eğitimi köpeğinize verilmesi gereken önemli eğitimlerin başında gelmektedir. Bu eğitimde köpeğiniz sizinle yaşamayı size ve yaşantınıza ayak uydurmayı ve bazı komutları öğrenir. Örneğin takip komutunu öğrenen Border Collie, sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden ve sizin önünüze geçmeden yanınızda yürümeye devam eder. Bir diğer eğitim ise Border Collie İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim temel itaat eğitimi alındıktan sonra verilir. Öğrenilen komutları ve hareketleri tasmasız bir şekilde uygular. Eğitimleri alan Border Collie dostunuz ile daha kaliteli ve daha sağlıklı vakit geçirebilirsiniz.

Yavru Border Collie Sosyalleşme Eğitimi

Köpeklerin yaşadığı en büyük sorunların başında havlama, ağlama, kemirme, saldırma gibi sorunlar gelmektedir. Border Collie Sosyalleşme Eğitimi ile köpeğinizin bu gibi sorunları çözümlenir ve daha sakin, sizin komutlarınızdan ayrılmayan, diğer canlılar ile iyi anlaşan birer canlı haline gelir. Eğitimlerde erken süreç ve yavruluk dönemi çok önemlidir. Köpeklerde davranış bozuklukları ancak sosyalleşme eğitimi ile düzelmektedir. Eğitim toplamda 30 gün sürmektedir.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/border-collie-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.