Doberman Yavru Köpek Eğitimi!

Yavru Doberman Irkı, dünyadaki en asil ve en zeki köpek ırkları arasında yerini almıştır. Eğitime yatkınlığı, yeni şeyler öğrenmeye hevesli olmaları bir diğer şaşırılacak özelliklerindendir. Doberman Köpek Eğitimi ciddi şekilde önemlidir. Çünkü bu köpekler çok güçlü ve çevik köpeklerdir. Eğer eğitim almazlarsa bu güçlerini farklı yerlerde orantısız şekilde kullanırlar. Eğitim süreci ise genel olarak kolay ve keyifli ilerlemektedir. Zekâları ile de bilinen Doberman ırkına söz geçirmek birçok köpeğe göre daha kolay olur. Disiplinli olmayı da seven bu köpekler eğitim alma süreçlerini kolaylaştıran bir diğer nedendir. Eğer yavruyken eğitim verilmeye başlanırsa size son derece itaatkâr bir köpek yetiştirmiş olacaksınız. Dolayısıyla Doberman Eğitiminde en önemli nokta eğitime olabildiğince erken başlamaktır.

Yavru Doberman Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavru Doberman Irkının Alabileceği Eğitimler şunlardır;

Yavru Doberman Tuvalet Eğitimi

Günümüzde köpek besleyen hemen hemen herkesin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi tuvalet alışkanlığıdır. Yavru Doberman Tuvalet Eğitimi siz ve köpeğiniz için en erken sürede verilmesi gerekir. Bu sorunun eğitim alınmadan devam etmesi hem evdeki hijyen hem de köpeğinizin sağlığı açısından kötü bir durum olacaktır. Tuvalet alışkanlığı kazandırmak köpeğinizin yalnızca tuvalet ihtiyacını değil bununla birlikte Doberman Tuvalet Eğitiminden sonra köpeğinizin beslenmesi ve sindirim sisteminin düzene girmesiyle de doğru orantılıdır. Tuvalet eğitimi Evde Doberman Tuvalet Eğitimi ve Dışarıda Doberman Tuvalet Eğitimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Evde verilen eğitimde köpeğinize ev içerisindeki belli alana gelerek tuvaletini yapması öğretilir. Dışarıda eğitimde ise köpeğiniz sadece dışarı çıktığında tuvalet ihtiyacını karşılar bununla birlikte evde geçirdiği zamanda tuvaletini tutmayı öğrenir.

Yavru Doberman İtaat Eğitimi

Doberman İtaat Eğitimi kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki Doberman Temel İtaat Eğitimidir. Temel itaat eğitiminde köpeğinize bazı hayatınızı kolaylaştıracak ve iyi iletişim kurmanızı sağlayacak komutlar öğretilir. Bu komutlar gel, yat, yat bekle, otur, otur bekle, hayır, aferin, takip gibi komutlardır. Bu komutları öğrenen Doberman sizinle birlikte sizin sol tarafınızda, artık sizi çekiştirmeden yürüyecek ve sizin istemediğiniz hiçbir şey yapmayacaktır. Bir diğer eğitim Doberman İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim temel e göre daha zor ve daha sabır isteyen bir eğitimidir. Çünkü onlar polis köpeği, arama kurtarma köpeği ve bekçi köpeği olarak da kullanıldıkları için alacakları ileri itaat eğitimi onları bir adım daha öteye taşır. Bu alanlarda kullanılacak köpeklerin kesinlikle ileri itaat eğitimi alması şarttır. Bunun nedeni ise stresli bir yaparken köpeklerin hata yapmaya müsait olmasıdır. Ama köpek iyi bir eğitim almışsa yüksek stresten bile etkilenme oranları neredeyse sıfıra iner. Ayrıca sıradan bir Doberman köpeği için de ileri itaat eğitimi gerekli olabilir. Dışarıda gezerken ani bir durum gerçekleşirse önceden vermiş olduğunuz temel itaat eğitimi yetersiz kalabilir.

Yavru Doberman Sosyalleşme Eğitimi

Doğaları gereği sert yapılı ve saldırmaya meyilli olan Doberman cinsi aynı zamanda da sahibine karşı aşırı kıskanç tavırlar sergilerler. Doberman Sosyalleşme Eğitimi ,köpeğinizin bu gibi durumlarını ve davranış bozukluklarını (havlama ağlama kemirme saldırma gibi..) ortadan kaldırmayı sağlar. Doğaları gereği saldırgan ve atik yapıları güzel ve doğru eğitim alınmazsa ilerde çok büyük sıkıntılara yol açacaktır ve gördüğü herkesi testidir olarak algılayacaktır. Yavruluk döneminden itibaren bu eğitimin alınması sizin ve köpeğinizin  sağlıklı ve huzurlu hayat geçirmenize yardımcı olacaktır.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat Güngör

https://muratgungork9.com/doberman-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Border Collie Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
"SADECE"

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.