Black Mirror’ın 5’inci Sezonuna Bayram Temalı Tanıtım Videosu Damgasını Vurdu

Black Mirror’ın 5’inci Sezonuna Bayram Temalı Tanıtım Videosu Damgasını Vurdu

Online dizi ve film izleme platformu Netflix’in en iyi yapımları arasında yer alan Black Mirror, iki En İyi TV Filmi ödülü dahil toplam altı Emmy Ödülü kazanmıştı. Konu ve karakterler bakımından birbirinden bağımsız olan ancak teknoloji ve insan arasındaki ilişkiyi eleştirel  bir şekilde ele alan fütüristik dizi, beğenilen kült diziler arasına girmişti. Merakla izlenen dizinin 5’inci sezonu bugün yayınlandı. Yeni sezon 3 bölümden oluşuyor.

Miley Cyrus, Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Andrew Scott, Ruibo Qian ve Crystal Clarke gibi isimlerin rol aldığı Black Mirror’un 5’inci Netflix sezonunda ‘Striking Vipers’, ‘Rachel, Jack and Ashley Too’ ve ‘Smithereens’ isimli üç bölüm mevcut. Yaklaşık 9 ve üstü puanlarla IMDb’ye giriş yapan bölümlerden Smithereens’in müziklerini Ryuichi Sakamoto, Striking Vipers’ın müziklerini ise Rival Consoles hazırladı.

 

Black Mirror’ın 5’inci Sezonuna Bayram Temalı Tanıtım Videosu Damgasını Vurdu

Her Şey Bir “Rüyadan” İbaret

148 milyon aboneyle pek çok ülkeden daha kalabalık nüfusa sahip Netflix’in beğenilen dizileri milyonlar tarafından merakla beklenirken Black Mirror’ın yeni sezonu özellikle Türkler için ayrı bir ilgi uyandırdı. Çünkü Netflix Türkiye’nin “Nerede o eski bayramlar…” başlığıyla yayınladığı 5’inci sezonun tanıtım videosu bayram ziyareti temalıydı. İnsanlığın büyük buluşlarını karanlık içgüdüleriyle harmanlayıp teknolojiyle birebir ilişkili yakın bir gelecekten bahseden Black Mirror, insanlığın teknolojiyle değişimini çarpıcı bir dille anlatıyor.

İnsan içgüdülerini ve teknolojinin hayattaki yerine eleştirel bir bakış da sunan Black Mirror’ın bayram temalı tanıtım videosunda, aile fertleri bir araya geliyor. 1 dakika 31 saniyelik videonun sonunda bayram ziyaretinin aslında sanal gerçeklik teknolojisinin bir eseri olduğu anlaşılıyor. Duygusal bir o kadar da çarpıcı olan tanıtım videosu Netflix Türkiye’nin Twitter hesabında bugün paylaşıldı ve kısa sürede 17 bin beğeni aldı.

Önerilen İçerik: Yaşanmış Olayları ve Gerçek Kişilerin Hayatlarını Anlatan 9 Etkileyici Film

Haber Editörü: Pelin Aykın

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.