BİR RÜYA KALINTISI ( Hayatımı değiştiren rüyayı sakın kaçırmayın)

Fotoğraf sahibi: Ron Lach (@Ron Lach on Pexels)

Evet. Hayatıma her zaman ki gibi normal bir şekilde devam ediyordum. Günler epey hızlı geçiyordu ve geceler de çok uzun. Genellikle geceleri geç saatlerde yatağıma gder ve mışıl mışıl uyurdum. Fakat bu sefer erken uyumaya karar verdim. Ama uykum olmadığı için çok zor bir şekilde uyumuştum. 

Her seferinde yatağımda kıpırdıyordum. Bir o yana, bir bu yana. En sonunda uyudum tabi. Herkes uyurken illa ki bir kaç rüya görür. Ama kimisi hiç birini hatırlamaz, kimisi ise sadece bir tane… Bende uykumun en derin olduğu zaman bir rüya gördüm. Tahmin edin bakalım. Sizce kabus mu gördüm yoksa normal bir rüya mı? 

Bence çoğunluk kabus gördüğümü tahmin etmiştir. Evet doğru tahmin ettiniz. Kabus görmüştüm ve bu kabusu bir türlü unutamıyordum. Adeta beynime kazılmış gibiydi. Her zaman aklıma gelir ve asla unutamam. Sizce rüyamda ne gördüm? Bunu da tahmin edin bakayım!

En kötü ne olabilir diye düşüneceksiniz. Bir zombi istilası mı? Yoksa korkunç canavarlar mı? Yada uzaylıların istilası mı? Hiç biri değil! Çok korkunç bir rüya! Sizce bir insan sevdiklerini kaybettiği zaman mı daha çok üzülür yoksa sevdiklerinin canı acıdığı zaman mı daha çok üzülür?

Ben sevdiklerim azap çekerken onları öylece izledim rüyamda. Ve bence sevdiklerimin canı acırken onları izlemek daha kötüymüş (bana göre). Bulunduğumuz yer adeta cehennem gibiydi ve bana birşey olmuyorken, yani canım acımıyorken onların canı acıyordu. Onların attığı her çığlıkta ben ızdırap çekiyordum. 

Alevler, zincirler, zehirler, hayvanlar ve daha fazlası! çok kötü bir his. Kimsenin böyle bir rüya görmesini istemem. Ayrıca rüya dışında böyle birşeyi gerçek hayatta da yaşamanızı istemem (müslüman olanlar zaten kurtuldu)! Bu arada size birşey soracağım. Sizce cehennem nasıl bir yer? Benim öğrendiğim kadarıyla rüyamda gördüğüm gibi. Zakum ağaçları, lavlar, akrepler ve yılanlar, zincire vurmalar ve daha daha fazlası!

Allah bizi cehennem ateşinden korusun (müminleri). Neyse arkadaşlar benim rüya anım bu kadardı eğer sizinde bir rüya anınız varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Miraç Yusuf Yalçı
sabah uyanınca aptal olurum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BEŞİNCİ BÖLÜM: FALDA Kİ GİBİ DEĞİLİZ, DAHA KÖTÜYÜZ

BEŞİNCİ BÖLÜM: FALDA Kİ GİBİ DEĞİLİZ, DAHA KÖTÜYÜZ

Sonraki
ilk yazı deneyimi başlangım

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.