Aynı Değiliz

İnsanlar ne kadar farklı değil mi? Bir gün ya da her an mutlu veya mutsuz gibi duygudan duyguya geçebiliyor. Peki biz, biz ne yapıyoruz bu düzene ayak uydurmaya çalışıyoruz. Yoksa dışlanırız, hor görülürüz. Ne kadar kötü değil mi? Kimse istediği hayatı yaşamıyor. Hepimiz kendi hayatımızı istediğimiz gibi yaşamaya çalışıyoruz ama bu düzene gene de ayak uyduruyoruz.

Peki size soruyorum dışlanmak ama istediğimiz hayatı yaşamak mı? Yoksa istediğimiz hayatı yaşamayıp dışlanamamak mı? Bana sorarsanız dışlanmak ama gene de istediğim gibi yaşamak. Neden mi? Çünkü herkes hayatta kalmaya ve bir yandan mutlu olmaya çalışıyor. İnsanlar veya ailemiz bize değer veriyor bizim için iyi düşünüyor olabilirler ama bir yere kadar. Mesela herkesin sevdiği şarkıcı, film veya dizi oradaki insanlar seviyor ve siz sevmediğiniz veya bilmediğiniz için susuyorsunuz.

Sizin fikriniz sorulduğu zaman da çoğumuz veya çoğu zaman yalan söylüyoruz. Ne gerek var AYNI DEĞİLİZ VE OLMAK ZORUNDA DA DEĞİLİZ kendimizi o duruma düşürmek zorunda değiliz…

okur

Yazar: Ege

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.