Asıl soru?

Kimi zamanlar sen de kendini değersiz hissediyor musun? ben bazen kendimi kendimi sorguluyorum, ben neden bu dünyaya geldim, kimlere iyiliğim dokundu, kimler için neler yaptım ve ben olmasam bu dünya kendini eksik hisseder mi diye…

Sonra kendi kendime silkinirim, bu  soruları cevaplamaya başlarım. Bazılarının cevaplarını bulurum ve bir oh çekerim, bazılarını rafa kaldırırım.

Aslında unuttuğum “zaten var olduğum için değerli olduğumdur”. İnsan kendini arar zaman zaman, işte o zamanlarda kalbime dönerim. Yok olsam üzülecek insanları sayarım zihnim de, beslediğim hayvanları, yazdığım yazıları, beni sevenleri, benim sevdiklerimi, doğayı, dünyayı, uzaktan  kulağıma bir dalga sesi gelir. Kaparım gözlerimi, alır götürür beni o kumsala… Dalgaların kıyıya vuran minik sesi. O kumsalda yanlızımdır kendimle. Kendimi bir mahkemeye çıkarırım, yargılarım, suçlarım, savunurum ve sonra bir bakarım beraat etmiş ruhum. Sararım kendi kendimi şefkatimle. Varlığım için büyük yaradana teşekkür ederim.

Bu mahkemeden sonra arınmış olurum sanki ve yeniden başlarım hayata! İşte en güzel andır bu benim için. Yapacağım çok şey olduğunu bildiğim an, insanlara destek ve sevgi verebileceğimi bildiğim anlar… O sahilden geri gelirim ve başlar zihnim çalışmaya.

İçimdeki sevgiye, neşeye şükrederim, ben olduğum için mutlu  olurum.

Sende kendini değersiz hissettiğinde, kapat gözlerini ve sevilmeyi hak ettiğini düşün!Kendini olduğun gibi kabul et ve

Unutma asıl soru kendin için ne yaptın!

ZENDALA MANIA
Kendimi seviyorum, böyle başladım çünkü bunu geç farkettim... 25 senedir durmadan çalışıyorum, çok şükür hep sevdiğim şirketler de çalıştım. Artık emekliliğine gün sayan bir beyaz yakayım desemde gün değil yıl sayıyorum... genç sayılırım. Hayattan zevk almayı istiyorum, ailemi çok seviyorum. Yazmayı, okumayı ve paylaşmayı seviyorum...2020 de ki hayalim aktif bir yazma blogu açmak ve yazdıklarımı burada toplamaktı. Yeşim Cimcöz’ün Sanalyazı atölyesine bayılıyorum. Yazmak isteyen herkese tavsiye ediyorum...çok seveceğim yazılarım olması dileğiyle...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
24. İstanbul Tiyatro Festivali Perdelerini Hem Sahnelerde Hem de Online Açıyor
Sonraki
10 MOVIES I RECOMMEND YOU WATCH

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.