Bir Hayale Kavuşmanın Yolu

YENİ MODA MESLEKLER:

Gençlerin yeni hayali fenomen olmak oldu. Ya You Tube ya Tiktok. E malum internet çağına girmiş bulunmaktayız ve bu yüzden de eski neslin uç hayalleri örneğin pilot olmak , polis olmak ya da futbolcu olmak tarzı hayaller artık yerlerini ; fenomen olmak zengin olmak ve villada oturup rahat bir yaşam sürme hayaline bıraktı.

Ön yargıyı bir kenara koyarak sizinle bir arkadaşınız olarak konuşacağım. İstediğiniz şeyler uğruna çabaladığınız sürece onu başarabilirsiniz. Ne kadar uzakta olursa olsun mutlaka bir gün ulaşabilirsiniz. Sadece oturduğunuz yerden gelmeyeceğini bilmelisiniz. Yani bu sevdiğiniz meslekler , hayaller uğruna her zaman çaba sarf etmeniz gerekiyor. Sonuçta biz bir film de yaşamıyoruz.

HİÇBİR HAYALİ KÜÇÜMSEME:

Sizin dalga geçtiğiniz şeyler bir başkasının hayali olabilir. Örneğin siz fenomen olmak istemiyorsunuzdur ama bir arkadaşınız istiyordur. Onu ezip dalga geçince elinize bir şey gelmez. Ona destek olmalısınız ve ona kendini özel ve başarılı hissettirmelisiniz. Bunu yaptığınızda göreceksiniz ona inanan bir arkadaşının olması onu çok motive edecek ve yaptığı işte daha da hırslanacak.

Hem bu sayede sizin bir hayaliniz olduğunda o da size destek olacak ve yanınızda olmayı isteyecek. Bu sayede iyi bir ikili olup , kurduğunuz hayallerin uğruna bir adım daha atmak için uyanacaksınız. Üzmeyin kendizi her şey güzel olabilir. Hayalleri de asla küçümsemeyin. Her hayal gerçek olabilir.

KENDİNİ OLUMSUZLUĞA İTME:

Ben bunu yapamam , ben bunu başaramam , vazgeçiyorum gibi cümleleri öncelikle bir çıkart hayatından çıkart öncelikle dostum. Tabi ki de yapabilirsin ! senin diğerlerinden neyin eksik. İstediğin hayaline tabi ki de kavuşabilirsin. Sen kendine inanmazsan kimse sana inanmaz. Hayalini ne kadar istiyorsan o kadar çalış.

Oturduğun yerden hiçbir şey sana gelmiyor hep bir uğraş içinde olman gerekiyor ama sen kendini olumsuzluğa itiyorsun ve bu yüzden hep erteliyorsun ya da yok ediyorsun bu da potansiyel bir ürünün kaybolmasına vesile oluyor belki de. Bir mucit bile olabilirsin sen , kimse bilemez bunu yalnızca sen bilebilirsin. Sen kötüyü düşünme de hep iyiye odaklan ki iyi olsun.

SAHNEYE ÇIKMA VAKTİN GELDİ:

Hadi şimdi giy siyah kotunu , al beyaz tişörtünü kap göz alıcı bir deri ceketi ve artık hayallerin için odaklan. Tamam tamam bunları giymek zorunda değilsin tabi ki ama senin , benim ne demek istediğimi çok iyi anladığını biliyorum. Şık ve yeni bir tarz seç kendine yakıştırdığın. Gerçekleştirmenin mümkün olduğu bir hedef belirle kendine. Ve Sen bu yazıyı bitirdikten sonra odaklan sürekli yeni şeyler dene. Başarın uğruna ter dökmeye başla. Sen fenomen olabilirsin , iyi bir vücudun olabilir , leziz yemekler yapan bir aşçı olabilir ya da aklında ne var ise onu gerçek yapabilirsin. Şimdi yola çıkmanın tam zamanı.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vücuda Neşe Pompalayan Mutluluk Hormonu Nedir?
barbara palvin gülüşü

Vücuda Neşe Pompalayan Mutluluk Hormonu Nedir?

Sonraki
HAYATIMIZDAKİ BELİRSİZLİKLER

HAYATIMIZDAKİ BELİRSİZLİKLER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.