BAZI İNSANLARDAN UZAK

Bazı insanlardan uzak kalmak en iyisidir ki değerli zamanımız çalınmasın. İstemediğimiz, daraldığımız ortamlarda durmak zorunda değiliz. Bizim için sadece zaman kaybı ve ızdırap. Onun yerine olmak istedimiğimiz yerde olabilirz. Herşey bizim elimizde.

 Öncelikle her zaman edindiğim ve edinilmesi gerektiğini düşündüğüm iki ilke: Saygı duymak ve Rahat olmak. Bu iki ilke olmalıdır ki birbirini tamamlasın. Toplumun psikolojisine alışmak, kurallarına uymak zorunda değiliz. Gereksiz samimiyet kurmak zorunda değiliz. Zaman kaybetmemeliyiz. Kimseye ayıp olmaz olamazda. İyi gözükenler var ve kendilerini hiç denetlemiyorlar. İnsan olarak başta bunu yapmamız gerek. Kendimize karşı objektif bir yorum yapmalıyız. Karakterimizi sorgulamalıyız ve verdiğimiz kararlarla, söylediğimiz sözlerin ne olduğunun farkına varmalıyız. Çelişiyor muyuz ? 

 inşa edilmesi gereken iyi bir karakter. Saygı zaten duyulacaktır. Sabır etmeyide bilin. Susun bekleyin övülen birisi olacaksınız. İyi bir kişilik. Sizi sevdirecektir. Güven kazanacaksınız. Saygı duyulacak ama karaktersiz insanlarında hedefinde olacaksınız bazen. Susmayı bilin! Ve o insanlardan uzak durun hatta çevrenizde ne kadar varsa derhal iletişimi kesin. Boşver gitsin. Yeniden bir hayat kur. Ve her zaman dediğim gibi mutlaka kendini geliştir. Seviyen yükselecek. Mutluluğuna yeni tonları eklenecek…

yazar

Yazar: CANER

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.