Bakalım Neler Olacak 1: Boş Oda

Bakalım Neler Olacak 1: Boş Oda

Bakalım Neler Olacak 1: Boş Oda

Ne kadar derli toplu bir oda burası. Beyaz hatta bembeyaz. Koskocaman tek penceresinden içeri gün ışığı giriyor ve bembeyazla da birleşince apaydınlık bir oda oluyor. İnsan tüm gününü bu oda da geçirebilir bence. Oda küçücük ama camı kocaman. Yemyeşil bir bahçeye bakıyor, bahçenin ötesinde bir kumsal ve masmavi bir deniz. Anlaşılan buraların iklimi hep ılıman. Güneş sıcacık ama insanı bunaltmıyor. Mutlu bir oda burası, bir duvarı kütüphane, kitaplar, kitaplar. Okunacak ne çok kitap var. Hepsini okuyabilir miyim, sever miyim. Sırf burada kalmak için hepsini sırasıyla okumayı düşünebilirim.

Kitaplıktan bir aşk romanı seçmek ve camın önündeki büyük koltuğa oturmak için sabırsızlanıyorum. Kahve de alacağım, şimdiden odaya yayılan kahve kokusunu duyuyorum. İçim kıpır kıpır, enerjisi çok yüksek bir oda burası. Hep olmak istediğim yer sanki.

Yerin tahtası sıcacık. Çıplak ayak basıyorum tahtaya. Ağacı hissediyorum. Ayaklarımı gıdıklıyor. Sanki bir ağaç evdeyim. Odanın içine taze hava girmesi için pencereyi aralıyorum. Mis gibi gül kokuları doluyor içeri… Neden böyle mutluyum, umut doldu içime. Bir oda yapabilir mi bunu?

Kitabımı seçtim, camın önünde ki sallanan sandalyeye yerleştim. Dışarıyı seyretmekten açamadım kitabın kapağını…

ZENDALA MANIA
Kendimi seviyorum, böyle başladım çünkü bunu geç farkettim... 25 senedir durmadan çalışıyorum, çok şükür hep sevdiğim şirketler de çalıştım. Artık emekliliğine gün sayan bir beyaz yakayım desemde gün değil yıl sayıyorum... genç sayılırım. Hayattan zevk almayı istiyorum, ailemi çok seviyorum. Yazmayı, okumayı ve paylaşmayı seviyorum...2020 de ki hayalim aktif bir yazma blogu açmak ve yazdıklarımı burada toplamaktı. Yeşim Cimcöz’ün Sanalyazı atölyesine bayılıyorum. Yazmak isteyen herkese tavsiye ediyorum...çok seveceğim yazılarım olması dileğiyle...
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Eylülde Öksüz
Sonraki
Eylülde Öksüz Bölüm 2

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.