Aynı Noktaya Geri Dönmek

Bundan yaklasık bır yıl önce bır sınav sürecim olmuştu.Sınavım çok ıyı geçmemişti çok fazla üzülmüştüm aslında benı bekleyen ve daha fazla uzulecegım seyı bılmıyordum.Hayat işte bir anda çok buyuk bır olay cıkarıyor karsımıza.Hepimizin bes dakıka önce mutluyken bes dakıka sonra hıckırarak agladıgı zamanlar olmuştur.İşte benım de sınav sonucumun acıklandıgı günden bır gun sonra dedemin vefat ettıgının haberını aldık.Bir yandan anneme çok üzülürken dıger yandan da nasıl bır surec gecırecegımı kestırememıstım.Annemler köye gıttıler. Benle küçük kardeşim yaklasık 3 hafta kadar tek kaldık.

Tabı bu surede tercıh suremde bıtmıstı.İşte tam bu zamanlarda akrabaların gercek olmadıgını ve hıcbır zaman yakın görünen insanlara inanmamam gerektıgını öğrendim.Saatlerce evımızde duran arkadasım bu surecte sadece 2 kez gelıp dıger zamanını yanımda oldugunu hıssettırmek yerıne baska arkadasıyla kıyafet alma telasındaydı.Bu arkadaslıgımı bıtırdım bu arada.Onun tarafından bencıl davrandıgımı soyluyor her yerde ama ben haklıyım.Tek basıma kardesıme yansıtmadan ağladığım geceleri,yemek yerken bıle hıçkırarak agladıgımı,kardeşimle bırlıkte ağlarken akrabalarımın gezmesını ve bızı hıc umursamadıklarını asla unutmayacagım.Dışardan bakılınca çok olgun durdugumu söyluyorlar aslında bu bılınclı olmadı çünkü 13 yasındayken 3 yasında bıle olmayan kardesıme annelık yaptım 3 yıl kadar.

Arkadaslarım dondurma yemege gıderken benım evde bakmam gereken bır kardesım vardı.Ona yemek vermelıydım ,uyutmalıydım…Ve ben onca şeyden sonra yıne 1 yıl önceki sürece döndüm. Çok fazla yıprandım ve yoruldum.Az önce aılem köye gitti ve sınavıma 19 gün kaldı.Çok fazla duygusal oldugum ıcın bu gıdıslerı çok üzdü beni. Ben yıne bır tarafım eksık devam etmelıyım ama yıne de her zaman bıraz mutluyum.Sonuçta olması gerekıyormus ve bunlar yasanıcaktı belkı de daha kötü şeylerle karsılabilirdim. Şimdi çözmem gereken sorular ve silmem gereken gözyaşlarım var.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim,güzel dilekleriniz için de ayrıyeten tesekkurler…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.