Aynı Kalbin Altında

Sabahın ilk saatlerinde uyandım ve banyoya girip yüzümü yıkadım. Yüzümü yıkamaktan nefret ediyorum ama ayılmak için yapmam gerek işte sonra abimin odasına girdim ve pastaneye gidip poğaça, simit falan almasını söyledim ama o kalkar mı? Tabikii de  hayır. Abim kalkmayınca ben gidip üstüme bi hırka giyindim zaten pastane hemen yanımızdaydı gidip alıp geldim.

Kahvaltıyı hazırladım ve yukarı çıktım abimin üstüne atladım ve “Artık kalk okula geç kalıcam” diye cırladım çünkü beni okula o bırakıyordu tabi şuan işsiz olduğu için bırakabiliyordu “Tamam geliyorum 5 dakkaya baş belası sen başla.” dedi.

Kahvaltıyı yaptıktan sonra üstüme bi sweatshirt altıma da rahat bi eşofman giydim genelde hep böyle giyiniyorum zaten spor ayakkabılarımı da giyip arabaya bindim ve Eflin’i aradım meşgul çalıyordu o mal kesin uyuyordur abime beni Efline bırakmasını söyledikten sonra kaç aydır işsiz olduğu için”Ne zaman iş bulmayı düşünüyorsun?” Diye sordum.

O da derin bir nefes vererek “Bugün bir tane şirketle görüşmeye gidicem.” dedi başımla onayladım ve Eflin’in evine geldiğimizi anlayınca abimin yanağına bi öpücük kondurup arabadan indim.

Eflin’in kapısındaki zile peş peşe basmaya başladım. Yaklaşık 2 dakika sonra kapıyı saçları dağınık gözleri uykulu bir şekilde açtı.

“Ya kızım her gün sabahın köründe buraya gelmekten ne anlıyorsun?”

“Sanane ya.”

Ters ters bana bakerken “Benim dersim geç başlayacak sen arabayı al git.” Diye mırıldandı.

“Hayır canım ben nasıl erken gidiyorsam sende şimdi benimle geleceksin.”

Bana bakarak ofladı ve üstünü giyinmeye gitti.

“Madem erken kalktık İklim’i ara da onu da bırakalım okuluna.”

“Tamam.” dedikten sonra İklim’i aradım telefonu hemen açmasına şaşırdım açıkçası “Ooo bugün maşallah herkes uyanmış erkenden.”

“Evet ya biraz öyle oldu noldu beni mi alacaksınız yoksa başka bi sebepten aramazsın zaten sabah sabah.”

“Evet seni alacağız 5 dakkaya in geliyoruz.”

Amcam’ın evine gelip İklim’i bekledik kendisi zaten 2 saate anca hazırlayabiliyor. O sırada Eflin büyük bi heyecanla bana dönüp “Lavin” diye bağırdı bi an irkildim.

“Ne bağırıyorsun be.”

“Ay canım korktun mu kıyamam.” gülmeye başladı ardından devam etti “Bugün sizi bi bar’a götürücem sevdiğim bi grup şarkı söyleyecekmiş de.”

O sırada İklim geldi “Günaydın”

Bende “İklim sabahın ilk şokunu yaşamaya hazır mısın?” Diye sordum.

Heyecanla “Gönder gelsin.”diye bağırdı.

“Akşama bar’a gidiyormuşuz.” dedim gözlerimi devirerek.

“Yaaa ne kadar güzel bi haber kesin Eflinciğim planlamıştır.”

Eflin “Evet benim fikrim.”diye bağırırken bende “Hıhı” dedim ve bi müzik açarak sessizce yolu izledim.

İklim’i bıraktıktan sonra Eflin yemek yemediği için bir kafeye girmek zorunda kaldık. Öyle bir yiyordu ki sanki biri kovalıyordu yemeğini.

“Yavaş ye be kovalayan yok.”

“Hem gel beni sabahın köründe uyandır hemde konuş.”

Bi anda Eflin’in yanındaki sandalye çekildi ve Yiğit oturdu “Selam güzellikler.” Dedi Eflin’e bakarak. Eflinde şaşkınlıkla onun sırtına vurarak konuştu.

“Korktum be boğazımda kalıyordu simit az kalsın.”

Yiğit’de arkasına vurarak “Korkutmak istememiştim özür dilerim.”dedi mahçup bi şekilde.

İkisinin bu hallerine gülerek “Ya sen o mal’a bakma hayvan gibi yiyordu zaten” dedim. Eflin somurtarak bana bakarken Yiğit ise gülüyordu.

Eflin yemeğini bitirince hesabı ödedik ne kadar Yiğit ödemek için ısrar etsede Eflin’in çenesinden kurtulmak için kabul etti.

Beraber arabaya binip okula geldik. Eflin’in dersi geç başlayacağı için bahçede oturmayı tercih etti Yiğit de derse gittikten sonra bende biraz Eflinle oturup dersime girdim.

Okuldan çıktık’dan sonra eve gittik ve hazırlanmaya başladık. Eflin beni eve götürmedi çünkü eve gidersem yine aynı tarz giyineceğimi biliyordu.

“Hadi şu mor elbiseyi dene.” Dedi bana doğru oldukça kısa ve sade elbiseyi uzatarak. Elbiseyi biraz süzdüm  kısaydı tabi ama eğlenmeye giderken böyle giyilirdi zaten sorgulamadan hemen giydim. Eflinde üstüne siyah bi büstiyer ve siyah etek giydi her zaman siyah giyiniyor zaten oda giyindikten sonra İklim’i aradı “Hazır mısın lan 20 dakkaya geliriz biz çabuk ol.”dedi ve suratına kapattı telefonu.

“Neden 20 dakka dedin lan hazırız zaten?”

“Sence hazır mısın?” Dedi beni hızlıca aynanın karşısına oturtarak.”

“Ya kızım ne yapıyorsun bırak beni ben böyle gidicem.”

“Kes sesini .”

Eline bir şeyler alıp makyaj yapmaya başladı aslında pek bir şey  yapmadı biraz rimel,eyeliner ve ruj sürdü benim için fazla bile olsun.Sonra saçımı düzleştirdi. İşi bitince büyük bir gururla beni etrafımda döndürerek “İşte şimdi kıza benzedin.” Dedi.

“Fazla konuşma da gidelim artık.”

İklim’i aldığımızda dizinin üstünde dar siyah bi elbise giymişti.Eflin “Üff be taş gibisiniz.”dedi bizi süzerek ve gülmeye başladık.

Giderken aklıma abim geldi ve onu aradım

“Efendim canım.”

“Abi şey biz kızlarla bar’a gidicez de akşam biraz geç gelirim.”

“Nerden çıktı bu kimden izin aldın.”

“Ya abiş büyüdüm ben artık erken dönmeye  çalışırım sen merak etme hem sen iş buldun mu bakıyım?”

“Buldum buldum kurtuldun artık benden akşam eve erken gel yoksa bidaha biyere gidemessin hadi görüşürüz.”

“Tamam gelirim.”

Telefonu kapattıktan sonra arabada çalan şarkıyı söylemeye başladık hep beraber.

Mekana girdiğimizde gürültülü ses ile yüzümü buruşturdum sonra bi yere oturduk. İçeceklerimizi içmeye başlarken  sahneye bi grup çıktı ve şarkılarını çalmaya başladılar.

Herkes deli gibi eğlenip dans ediyordu özellikle de Eflin iyice uçmuştu İklim’i fazla içmemesi için uyardım ama Eflin laf dinlemiyor ki bi anda İklim’i alıp dans etmeye başladılar. O kadar komiktiler ki gülmeden duramadım içeceğimden bir yudum içip etrafı incelemeye başladım. İnsanlar gerçekten her gün böyle yerlere gelip eğlenebiliyorlardı gerçekten saçma.

Telefonumla ilgilenirken İklim bi anda yanıma gelip bağırmaya başladı.

“Eflin sahneye çıkmaya çalışıyor”

Hızla sahneye bakınca Eflin’i sahnede dans ederken gördüm herkes onu izliyordu hemen onu indirmek için koşmuştum ki bi anda Yiğiti sahneye çıkarken gördüm o ne zaman buraya gelmişti?  Eflin’i ordan hızla indirip yanımıza getirdi ve sinirli bi şekilde “Bu kadar yeter hadi gidiyoruz.”dedi.

Eflini ön koltuğa bindirdikten sonra Yiğit anahtarları istedi.”Ben sürerim.” desemde kabul etmedi ve arabaya bindi giderken Eflin bi anda müzik açıp sesini sonuna kadar açtı ve bağırarak şarkı söylemeye başladı ve aynı zamanda Yiğit’e sarılmaya çalışıyordu “Galiba onu öne oturtmak bi hataydı.” dedim içimden.

İklim onu durdurmaya çalıştı ama o Yiğit’in kolunu tutmaya ve şarkıyı söyleyerek sallamaya başladı bende “Kes şunu Eflin bi kaza olacak.” diyemeden araba yönünü kaybedip diğer şeride girdi. Hızla ilerden bir araba üstümüze doğru geliyordu Yiğit frene basıp direksiyonu diğer tarafa çevirsede arabaya çarpmamız ve uzun bi sessizlik kaçınılmaz oldu…

Buraya kitabımı atmayı düşünüyorum inşallah beğenirsiniz.

Dilara atasoy
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tecrübeyle Sabit, Dertler Paylaşarak Azalır
Sonraki
İNSTAGRAMDA TAKİPÇİ KASMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM?

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.