Aşk ve Gurur Filmi

Selamlarrr. Aynı fotoğrafla geldim ama bu sefer filmiyle. Fotoğrafı aynı koydum ki tanıyın diye. Bugün de diğer yazımda söz verdiğim gibi filmiyle geldim. 8.3 imdbli bir aşk filmi. Bir aşk filmi için iyi bir puan bencee. Gözünüzü hemen imdb ile boyamak istedim. 

Başrolleri paylaşan oscar adayı Keira Knightley(Elizabeth) ve Matthew  Macfadyen(Mr. Darcy) arasındaki imkansız gibi görünen ama aşkın her şeyi mümkün kılan hikayesi. Oyunculuklar gerçekten çok iyi. Rollerine öyle uygun ve adapteler ki. Sizi de sinirleniyor, üzülüyor, heyecanlanıyorsunuz. Aslında film şöyle ki Bennet kızlarının annesi kızları için ideal eş arayışında ve Mr.Darcy de bunlardan biri oluveriyor. Sınıf farklılıkları sebebiyle kızlarına zengin koca arayan Bennet annesi kızlarının geleceğini düşünüyor ama onların düşüncelerini pek önemsemiyor gibi. 5 kardeş olan ama birbirinden çok farklı yapılara sahip olan, yine sınıf farklılıkları sebebiyle hor görülen kızlarımızın başından geçen olayları anlatıyor. Mr Darcy ve Elizaya daha fazla yüklenilmiş sadece. Asıl olay onlarda zaten 🙂 Başta asla bir araya gelemeyeceklerine kanaat getiren bu iki gencimizi aslında ilk sahnelerden ilerde bir araya geleceklerini tahmin edebiliyoruz. Bir insan kaderinde varsa eğer her türlü karşına çıkıyor hem de her yerde, sen ne kadar kaçmak istersen iste. 

2 saat civarında olan film kitaba göre daha çabucak bitiyor. Kitaptaki kadar ayrıntılı olmayan yerler var. Kitabı okuyan biri e hani böyle böyle yaptığı yer diye sorguluyor. Eksiklikler boşluk gibi durmuyor ama o konuda sıkıntınız olmasın. Her şey birbirine güzel bağlanmış. Kitabı filme dönüştürmek kolay iş değil. Olabildiğince filme yansıtılmış. Ben kitabı çok sevdiğim için daha uzun olmasını beklerdim filmin. Fakat normal bir izleyici için 2 saat yeterli bir vakit. Dizi izlemiyoruz sonuçta değil mi?

Elizanın kendi hayatımda da geçerli olan bir sözü var: ”Evlenmek için delicesine aşık olmayı bekleyeceğim ve sanırım bu yüzden evde kalacağım.”  Eliza gibi büyük konuşayım da başıma gelsin diyelim 🙂

Gerçek hayatta karşılaşabileceğimiz aşklar ne yazık ki yok denecek kadar az. Hepimiz karşılaşamıyoruz bu fırsatla. E hayatımızda yok diye izlediğimiz filmlerde de olmasın mı? Bari filmlerde görelim de içimiz yeşersin. İzlemek isteyenler için film internette ve netflixte mevcut. İzlemeyen kalmışmıdır bilmiyorum ama izleyince ben nerede kalmışım da izlememişim bunu dedirtecek bir film. 

E o zaman size iyi seyirler. Ben önerdim gerisi sizin bileceğiniz iş. Kendinize cici bakınnnn <3 

Ayşe Aleyna
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
"Sessiz olun!": Mizofoni
Sonraki
Abdurrahim Ötkür’ün İz Romanı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.