Arkadaş Olamıyorum 4

     Kızlardan biri diğer sınıfta olsa da amacım birisinin daha diğer sınıfa gitmesiydi . İkinci dönemin birinci ayında isteğim gerçek oldu ve artık bulunduğum sınıfta biri kalmıştı . Atışmalarımız tam gaz devam ediyordu . onlar beni ben de onların sinirlerini bozuyordum .

     Bir gün yemekhanede sınıfımdan bir kaç kişiyle yemek yiyorduk ve o kızlardan biri , yanıma oturacakken nasıl olduysa tabaktaki yemeğini kafamdan aşağı döktü . Bir anda güldü ve “ay kanka özür dilerim yanlışlıkla oldu , al peçeteyle sil ” dedi . Sinirden nevrim döndü . Hemen kalktım ve lavaboya gittim . Saçımı güzelce yıkadım sonrada öğlen arasının geçmesini bekledim . Okul bitene kadar sabrettim . Artık hadlerini   aşmışlardı . O gece bir karar aldım ve artık onlar gibi oynayacaktım . 

      Bir hafta boyunca yemekhaneye gelmesini bekledim . Gelmedi . Bir sonraki hafta çarşamba günü geldiler . Hepsi aynı yerde karşılıklı oturuyordu . bana yaptığının aynısını ona yapacaktım . Şansıma , o gün de en sevmediği çorba vardı . Yanıma da bir paket peçete almıştım kantinden . Ve yaptım . Gittim yanına , yanında da boş sandalye yoktu . Ayağım takılmış gibi yapıp tabağı çevirdim kafasına . Sonra da cebimden peçeteyi çıkarıp önüne attım . Acayip bozuldu tam bana bağıracaktı ki bir anda müdür yemek haneye geldi . Müdürü görünce sustu . Kalktı saçını yıkamaya gitti . İçime bir rahatlama geldi sana anlatamam . Acayip sinirlendi , duvarları falan yumrukluyordu okulu yıkacaktı . Öğlen arasından sonraki dersi bitirip teneffüse çıktık . Bu bir hışımla sınıfa girdi . Beni dövecek . Sen tam üstüme yürürken bir anda sınıfa bilişim hocası girdi . Akıllı tahta güncellemesi yapacakmış . Neyse bu beni dövemedi o gün . Sonraki gün okul çıkışı yanına birkaç kişi çağırmış bekliyorlardı . Sonra beni çağırdılar . Bende hemen gittim . Arkadaş üstüme yürüyor falan , laf kavgası yapıyoruz . o sırada servis şoförümüz yanıma geldi “herkes seni bekliyor ” dedi . Ben de tamam dedim gittim servise . O günden sonra bir daha bulaşmadı bana . 

      Ama bir ay sonra başka büyük bir olay oldu . Hayatımda ilk defa kavga ettim ve hak etti .

     

Neslihannn
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Senden Sonra
Sonraki
Hayatımıza Anlam Katan Renkler Bize Neler Söylüyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.