Senden Sonra

 Senden sonra ölüm koktu başımı koyduğum ıslak yastığım bir tarafımda eksik bir şeyler ruhumda amansızca bir ağrı çok şey oldu kaldırması güç çok insan geldi anlattılar ve gittiler anlatılacak bir şeyleri vardı hiç değilse bense solan papatyalarımı topluyorum nicedir.

Senden sonra çocukluğuma uzandım her fırsatta çiçek bahçemde ki en güzel papatya ya senin adını koydum yiten çocukluğumuz du ve biz orda kalamadık sevmenin yüceliği çocukluğumuz dan gelir bilirim sadece sevgimizin kokusuyla titreşicek dallarımız.

Aslına bakarsan karanlık bir odanın duvarlarına dalıp gittik sırrına, korkuna, kederine, gölgene, gülüşüne eşlik edip ellerine sarılmadan öylece koca bir yılı daha bitirip gidiyoruz.

Senden sonra geriye iyiliğe başkoymuş hoş bir seste gülüşün senin güzelliğin kaldı ellerinin sıcaklığı hiç gitmedi küçük çocukluğumuz mesela odamın karanlık bir penceresinden eksik olmadı kalbim ne zaman sızlasa bayramlarda elini öpüp başıma koyup göğsüne yaslandığım anı gösterdi.

Senden sonra ruhum hep aksıyarak yürüdü bu gurbetin bir gün biticegi hakikati ruhuma otağ kurdu senden sonra ağız dolu kahkaham kalmadı yıkıldım dizlerimin üstüne kaldıranım olmadı oysa sen canını dişine takar tutup ellerimden sarılır kaldırırdın ayağa senden sonra bir yıl daha geçti torunların bir yaş daha büyüdü hayat sessizce gözlerimiz hep yaşlı bitip gidiyor sabrin büyüdü kocaman adam oldu gittikçe daha da güzelleşiyor çoğu zaman gözlerinde seni görürüm ağlamak geliyor içimden belli edemiyorum senden sonra sessizlik kendini öğretti hepimize. 

SENİ ÇOK ÖZLEDİK BABANNEM…

                                                            25.03.18

Mavi geceye yazılar yazmak
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
OLMAYACAKLARIN OLMUŞ HALİ
Sonraki
Arkadaş Olamıyorum 4

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.