Anne olmak

Anne olmak senin için tarifi olmayacak kadar güzel bir duygu.bunu sende biliyor yaşıyorsun. hayatında bazı farklılıklar oluyor. bakis açın değişiyor. duyguların değişiyor. artik eskisinden daha güçlü olmanı sağlıyor.hayata daha sağlam adım atıyor daha düşünerek davranmaya başlıyorsun.hayattaki eksikler artık yavaş yavaş tamamlanıyor bir bütün oluyorsun.

sen de artık yüzyıllardır değişmeyen bu güzel annelik duygusunu tadıyorsun. bunca güzel duyguları yaşarken bir yandan da endişelerin korkuların tedirginliklerin elbette olacaktır ama hiç korkma.bir çok insan gibi sende bu zamanları en güzel şekilde tamamlayıp geçmişe dönüp baktığında o anları tebessumlerle anacaksın.saati durdurma gibi bir şansımız yok.bu yüzde sana tavsiyem çocuğunun o en güzel en masum en tatlı anlarını çok iyi değerlendir.

Bu zamanların tadını çıkar. cocugun ile yapmak istediğin tüm hayallerini yapabilirsin. yeter ki sen iste.bu geçen zamanlarını bir fotoğraf yada bir video ile dondur anında tadını çıkarmayı sakin unutma. cocukluguma dönüp baktığımda bana ait bir tane fotoğrafımın ya da videomun olmadığını farkediyorum.cocuklugum o masum guzel zamanlarimin hiç biri yok ellerimde. yerini kocaman bir boşluk almış akranlarım anılarını anlatırken ben bölük pörçük anıları birleştirmek  ile uğraşıyorum.sahiden ben nasıl bir çocuktum? üzüntülerim, sevinçlerim nelerdi?

Bazen abime soruyorum çocukluk nedir nasıldır diye oda susuyor sanki zaman onunda çocukluğunu alıp gitmiş ellerinden tıpkı bir çok çocuk gibi tıpkı benim gibi tıpkı bizim gibi…şimdi bunca şeyi düşünüyor ve sana sesleniyorum sen tekrar anne olabilirsin ama minik yavrun asla bir daha çocuk olamayacak. Tıpkı senin tekrar çocuk olamadığın gibi tıpkı benim gibi tıpkı bizim gibi…

keyifle ve sevgiyle kalın neşeniz ve enerjiniz bol olsun inşallah.

Havva Ömek
Subscribe
Bildir
12 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
14.11.20

14.11.20

Sonraki
Verilen Değerler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.