Anlamak yada Anlatmak

Eskiden insanların birbiriyle iç içe samimi olması kadar güzel bişey var mıydı ?

Güzel olan her şey ihmal edilip yok oluyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile insanların iletişim sorunları ortaya çıktı. Yanlış teknolojinin kullanmasının bir çok olumsuz yönleri ortaya çıktı. 

Konumuza dönecek olursak günümüzde insanlar birbirlerinden o kadar uzaklar ki iletişim kurmakta bile zorluk çekiyorlar. Eski samimiyetten eser kalmamış gibi yaşıyoruz. 

Geçen bir arkadaşıma bir derdimi anlatıyordum bedeni burdaydı ama kendisini başka alemdeydi.

Hiç kendinize bu soruları sordunuz mu ? Ben eskisi gibi miyim ben değiştim mi ? 

Anlatılmak istenen o kadar çok şey var ki insan sadece evet-hayır cümleleri tek kuruyor. Teknoloji ile ile yozlaşan toplumda bunu nasıl değiştirebiliriz nasıl bunun önüne geçebiliriz ve birçok soru insanın aklını kurcalar durur. 

Yozlaşma yan, aslını ve özlük koruyan toplumlar, yaşam standardı yüksek ahlaki ve insanı gelişimini sürdüren, kültüre yabancılaşmaya kapalı olan bir tutum sergiler.

Ne var ki teknolojik alanda yaşanan gelişmeler kültürel alanda da toplamları açık toplama dönüştürmüş  özellikle sosyal yaşamda yeni yetişen genç kuşağı etkilemenin yollarını arttırmıştır . Toplumsal yaşamda yozlaşmanın etkileri müşahade ettiğimi değişik alanlar bulunmaktadır. Bu alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler birey kendi olduğu kadar içine yaşadığı toplamada yabancılaşmaktadır. Sizce bunun önüne nasıl geçilir

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum