ANKARA YAMYAMI / ÖZGÜR DENGİZ

Özgür Dengiz, 1984’te Ankara’da Kıbrıs Gazisi Satılmış ve terzi Sultan’ın çocuğu olarak dünyaya geldi.  Ailesiyle sürekli tartışan sorunlu bir çocukluk geçirdi. Orta öğrenimini tamamladıktan sonra eğitim hayatına devam etmedi.

17 yaşındayken bir tartışma esnasında bir arkadaşını öldürmüş ve yaşının küçük olmasından dolayı 10 yıl ceza almış; ancak af çıkması nedeniyle 3 yıl cezaevinde kaldı.

Emekli astsubay babasının ısrarı ile orduya katıldı ancak psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle defalarca hastanelik oldu. Ordudan defalarca kaçmaya çalıştı ve hepsinde de başarısız oldu. Bu durum Özgür Dengiz’i daha da hırçınlaştırdı. Görevini tamamlayıp Ankara’ya geri döndü. Daha sonra annesi kendisine terzi dükkanı açtı; ancak dükkana uğrama dahi uğramadı.

İKİNCİ KURBAN

Tarihler 5 Haziran 2007’yi gösterdiği zamanlarda Özgür Dengiz, istediği bilgisayara parası yetmeyince sinirlenip satıcı silahla ateş ederek Sedat Erzurumlu’yu öldürdü. Mağazadan çıkarken Erzurumlu’nun cep telefonunu ve iki tane de dizüstü bilgisayar çalıp oradan uzaklaştı. Çaldığı bilgisayarların birisini kendisine alan ve diğerini satmaya çalışan Özgür Dengiz, dolandırıldı.

MAMAK ÇÖPLÜĞÜNDE İNSAN ETİ

Mamak çöplüğünde çalışan 55 yaşındaki Cafer Er günlerdir kayıptı. Kısa süre sonra çöplükte insan parçalarına rastlandı, bu et parçalarının Er’e ait olduğu DNA ile belirlendi.

İncelemeler yapıldığında Cafer Er’in sorumlu olduğu bölgede genç bir adamla tartıştığı görülmüştü. Genç adamın Özgür Dengiz olduğu kısa sürede belirlendi. Şüphe üzerine sorguya alınan Özgür Deniz suçlamaları kabul etti.

Özgür Dengiz, Er ile tartıştıktan sonra başından iki defa silahla vurarak öldürmüştü. Ardından kurbanı tenha bir ağacın altına sürükleyip balta, bıçak yardımıyla derisini yüzmüş, parçalara ayırmış, iki poşete ayırmış, bir kısmını çiğ yemiş, bir kısmını eve götürmüş, bir kısmını köpeklere yedirmiş. Kalan cesedi de çarşafa sarıp çöplüğe bırakmıştı.

İfadesini kahkahalar eşlinde veren Özgür Dengiz, geceleri uyuyamadığı için sabahlara kadar sokaklarda dolaştığını, Er ile daha önce rastlaştığını söyledi. Özgür Dengiz’in kendi ifadeleri:

ÖNCE SELAM VERDİM

“Parkta bir bankta oturuyordu. Önce selam verdim. Bir süre sohbet ettikten sonra arkasına geçtim ve ensesine iki kurşun sıkarak öldürdüm. Etrafta kimse yoktu. Cesedi ağacın altına doğru sürükledim. Belimdeki bıçakla bacaklarını ve kollarındaki etleri kestikten sonra iki ayrı poşete koydum.

İNSAN ETİ YERKEN ADETA KENDİMDEN GEÇİYORUM

Daha sonra cesedi çarşafa sararak, araca yerleştirdim. Bir süre cesetle birlikte şehirde tur attım. Daha sonra da cesedi, Mamak Çöplüğü’ne attım. İki poşet içindeki etlerden bir kısmını eve gitmeden çiğ olarak yedim. Geri kalanını ise buzdolabına koydum. Bazı parçaları ev önünde dolaşan köpeklere attım. İnsan eti yerken adeta kendimden geçiyorum.

BUNDAN SONRA SADECE İNSAN ETİ YEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM

Vicdanım rahat, pişman değilim. Yakalanmasaydım öldürmeye devam edecektim. Artık bundan sonra sadece insan eti yemeyi düşünüyordum. Çünkü rüyamda sürekli kurban edildiğimi görüyordum. Ben kurban olacağıma başkalarını kurban etmeye karar verdim.”

EVDE ARAMA YAPILMASI

Özgür Dengiz’in evinde yapılan aramaya göre buzdolabında taze et bulundu ve etin insan kolu, bacağı ve uyluğu olduğu anlaşıldı. Ve ayrıca silah, satır, bıçak bulundu. Evde bulunan silah haziran ayında tek kurşunla ölen Erzurumlu cinayetinde kullanılan silah olduğu anlaşıldı ve Özgür Dengiz bu cinayeti de kabul etti.

ONU DA KESİP YİYECEKTİM

“Onu da kesip yiyecektim. Etraf çok kalabalık olduğu için kaçmak zorunda kaldım” derken gülme krizine tutuldu. Dengiz polislere, “Müebbet alır 30 yıl yatarım. O zamana kadar da nasıl olsa afla çıkarım” dedi. Dengiz, emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

2 cinayetten suçlu bulunan Özgür Dengiz, 2 ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak yargıtay Özgür Dengiz’in psikolojik rahatsızlıkları olması gerekçesiyle sanık olmaya uygun olmadığını söyledi ve psikiyatri servisine yatırıldı.

Zübük
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kaktüs Bakımı Rehberi: Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?
Kaktüs Bakımı Rehberi: Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaktüs Bakımı Rehberi: Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

Sonraki
Gidiyorum

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.