Amaca daha hızlı ulaşmanın 5 yolu

İnsanoğlu her zaman sahip olduğundan daha fazlasını elde etmek ister. Yeteneklerimizin ne olduğunu ve nasıl arttıracağımızı, hayal ettiğimiz şeylerin ne olduğunu unutuyoruz. İş hayatında belli bir başarıya ulaşan girişimciler bu başarılarıyla beraber önemli bilgiler edinirler. Bu birikimlerin oluşturduğu etkiye “akıl dolu” etkiler denir.İşte hayal ettiğiiz başarıları elde etmek için takip etmeniz gereken 5 adım

  • Gerçektende istediğinizi net bir şekilde belirleyin

Birçok kişi hayalini kurdukları başarıları elde edemez çünkü aslında ne istediklerini tam olarak belirleyememiştirler. Sizin de hızlı bir şekilde yapmak istediklerinizi net bir şekilde belirlemeniz gerekir.

Şimdi kendinize doğru soruları sorarak hayattan beklentilerinizi belirlemeniz gerekiyor.

  • Yaşayış biçiminizde neler istediğinizi yazın

Bu adım belki size zor bir çalışma gibi gelecektir ancak bana güvenin oturup yazmaya başlayın.  Yazma sözcüğü size basit gelebilir ancak güçlüdür: arzuladığınız şeylerden gerçekleşenleri yazın. Bunun arkasında yatan şeyler basittir: aklımız hayaller ile gerçekler arasında ki farkı göremiyor. Bu yüzden, hayal edip gerçekleştirdiğinizi şeylerle bilinçaltınızı bunların gerçekleşebildiğine dair inandırın.

“…. yaptığım için çok mutluyum ve gurur duyuyorum.” Cümlesinde boş alana sizin adınıza bu tanıma uyan şeyleri belirtin.

  • Nasıl olacağına dair tereddütlerden vazgeçin

Bu adım çok önemli zira sizin yola devam edip etmemenize en çok etki edecek durumdur. Öncelikle kendinize güvenmeniz gerekir. Nasıl olacağına dair korkularla yaşayacağınıza nasıl daha başarılı olacağınıza dair çözümler üretmeniz gerekir. Hayallerimizi korkular gerçekleştirmez cesaretimiz gerçekleştirir.

Elbette ki her zaman arzuladığımız şeyler olmayacaktır ancak önemli olan kendi kusurlarınızı keşfedip pes etmek yerine daha başarılı nasıl olacağınızı düşünüp geleceğe odaklanmanızdır.

  • Hayallerinizle duygusal bağ kurun

Her bir işte başarılı olmanın önceliği hedefinizle aranızda bağ kurmaktan geçmektedir. Onu gerçekten istemelisiniz ve onun için mücadele etmelisiniz.

Bir şeyi elde etmek için onu gerçekten istemelisiniz. Bu uğurda korkuya veya başarısızlığa yer yoktur. Tek amaç vardır o da onu elde etmektir. Bunun için sürekli bir b planınız olmalı ve kaybetmeye şans vermemelisiniz.

  • Her gün bunu takıntı haline getirin

Bu adım çok önemlidir. Hayallerinizle aranızda bağ kurduktan sonra bunu yaşam tarzı haline getirmiş oluyorsunuz. Bundan sonra olacak her şeyi akışına bırakıp güçlü bir şekilde hayallerinize bağlı kalmalısınız.

Bu amaçlarınızı her gün bir takıntı haline getirmelisiniz. Bir gün bile bu amacınızdan saparsanız bu amaçlarınıza ulaşmanızda bir kırılmaya sebebiyet verecektir. Her an her dakika bu hayallerinize bağlı kalmalısınız.

Sabah alarmınızın çalmasıyla beraber yatana kadar da sürekli aklınızda hayalleriniz olmalıdır. Belirttiğim bazı yaklaşımlar size tuhaf gelebilir ancak eğer gerçekten kendinizi bu adımlara bağlı kılarsanız harika sonuçlar alacaksınız.

Her gün yüksek performanslı ve tutarlı bir yaşamınız olmalı. Bu şekilde 30 gün devam ederseniz yaratacağı sonuçları çok açık bir şekilde göreceksiniz.

melek-kaplan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sütlü Yeşil Çay ile Zayıflama kürü
Sonraki
Sporda geçirdiğiniz uzun süre daha çok verim almanızı sağlamaz

Sporda geçirdiğiniz uzun süre daha çok verim almanızı sağlamaz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.