RUHUN YOLCULUĞU

RUHUN YOLU NASIL BAŞLAR?

Ruhsal gelişimimiz sorgularla başlamakla birlikte, her kişide farklı olabilir.  Hayatımızda bir kaç kez bunu yaşarız. Ancak bazen bunun yeni ve çok özel bir aşama olduğunu anlamayız. Kalpteki uyanış, doğuş, yaşam ve yeni bir farkındalık, gerçekliğe öze dönüşün ilk basamağı olduğunu anlamayız.  

Ruhun yolu, her insanın sorduğu ama derinlerde gizli olan “hayatın anlamı” sorusuyla başlar.

Genellikle böyle bir soru çocuklukta ortaya çıkar, ancak daha sonra hormonal gelişimin başlamasıyla kaybolur. Kişi aile, çocuklar ve kazanç kaygılarına dalar ve artık cevabı aramaz.

Ama bu en önemli soru. Gerçekten de, ne için yaşadığımı bilmiyorsam yaşamanın ne anlamı var? Sadece hayatta kalmakla mı ilgili?

Bu nedenle, bu soruyu her zaman sormalı ve ancak en sonunda varoluşun anlamını anlamak için yaşamalı.

Eğer soruyu sormuşsak ve cevabını bulmak istiyorsak, ısrarcı olmalıyız. Ta ki aradığımız şeyin gerçekligimiz olduğunu anlayana kadar. Doğuştan getirdiğimiz egosal yapımız belkide bu cevabı  itecek. Elle tutulur somut kanıtlar arayacak. Bilmeyecek içinde bulunduğu aşamanın yeni hayata merdiven olacağını. O merdivenden aşama aşama çıkacağını. Ve sorusunun cevabının kendi içinde gizli olduğunu. O sorunun anahtarının kendi içinde olduğunu. Ve ısrarcı olursa anlayacak içindeki ışığın gücünü. O zaman bulacaksın kim olduğunu.

Hlhll
İNSANLIK BİRBİRİNE BAĞLI VE BAĞIMLIDIR
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Adım Hıdır Elimden Gelen Budur!
Sonraki
Ölmek istemek…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.