2019-2020 Sonbahar/Kış Kreasyonunda Neler Popüler Olacak?

2019-2020 Sonbahar/Kış Kreasyonunda Neler Popüler Olacak?

2019-2020 Sonbahar/Kış Kreasyonunda Neler Popüler Olacak?

Pek çok alanda olduğu gibi giyimde de daima değişen trendler hüküm sürüyor. Çünkü bildiğiniz üzere moda da dünyadaki en büyük endüstrilerden biri. Mükemmel bir pazar ve mükemmel bir gelir kaynağı. Bu sebeple daima bir değişim ve dönüşüm içerisinde olmak zorunda. İşte bu yüzden trendler sürekli ve bazen takip etmekte zorlanacağımız bir hızla değişip duruyor. Henüz yeni giymeye alıştığımız veya yeni para denkleştirip aldığımız bir şey bir gecede eski sezon olabiliyor. Bu sebeple bu işi bir meslek olarak yapmıyorsanız veya sizin için bir gurur meselesi değilse çok da takmamanızı ve kendinizi zorlamamanızı önereceğim naçizane. 

Ama yine de yeni sezonun trendlerini öğrenmek istiyorsanız. Buyurun yazıya, sizin için 2019-2020 Sonbahar – Kış Kreasyonun yeni dinamiklerini yazıyorum.

Pullu Payetli

Geçtiğimiz birkaç sezonda olduğu gibi bu sezonda da parıltı ön planda olacak. Fakat bu parıltı aşırı derecede gözler önünde bir parıltı olmayacak. Belli belirsiz yansımaları pullu payetli kıyafetler ve parlaklığı ile göz alan taşlar hala moda. Özellikle de işlemelerde sıklıkla parıltı göreceğiz. Hayatımız bir süre daha Instagram filtresi gibi olmaya devam edecek.

pullu payetli elbise

Soğuk ve Asil

Belki de benim günümüz modasında en çok sevdiğim tarzlardan biri bu. Ve şu anda yeniden moda olması, her ne kadar kuvvetle modayı takip etmesem de, beni çok ama çok sevindirdi. Soğuk renkler, sert ve tok kumaşlar… Keskin hatlar ve ütü izleri… Bu tarz derin bir ciddiyet barındırıyor. Ama aynı zamanda da serin ve klasik.

Ne Yapacağız Bu Neon Sevdasıyla?

Yeni sezonun trendlerinden biri de neon kıyafetler. 80’lerde ve 90’larda neon renkler hakimiyetini kuvvetle göstermişti. İçinde yaşadığımız dönemde ise neon popüler olmakla birlikte aynı zamanda biraz da duruldu. Hala iddialı renklerle karşımıza çıkıyor ama bu sezonda tasarımlar daha sade. İddia yalnızca renkte!

neon elbise

Floral Bir Esinti

Çiçekler, böcekler, doğa… Şimdi kıyafetlerimizde. Bu sezonun en önemli trendlerinden biri kesinlikle çiçek desenleri. Klasik olmak istiyorsanız soft pastel renkleri barındıran çiçek desenleri, iddialı olmak istiyorsanız da araya biraz neon sıkıştırabilirsiniz! Yeter ki kıyafetlerinizde çiçekler açsın!

çiçek desenli elbise

Kaliteli Bir İmaj Doğru Giyinmenin Anahtarı

Bu sezon şık olmak istiyorsanız peşinde koşmanız gereken şey iddialı olmak değil. Tam aksine şıklığı fazla iddia göğüslemeden elde etmek. Bu senenin modası kendinizi şımartmak. İpek bluzlar, pahalı kumaşlar, maliyeti yüksek işlemeler veya takılar… Sınıfınızı ne kadar temsil ettiğinizi kanıtlamanızı istiyor moda! Buna hazır mısınız?

ipek bluz kadın

Takımlar!

Kadın erkek fark etmeksizin bu sezonun en önemli trendlerinden biri takım giymek. Üstelik resmî bir davete veya işe gidiyor olmanız gerekmiyor. Takımlar sokak modasının içine iniyor. Farklı desenleri ve dokuları kombinleyebilir ve kendi stilinizi ortaya koyabilirsiniz. Unutmayın! Takım daima klasiktir ve sizi asla yarı yolda bırakmaz.

erkek/kadın takım elbise

Tüyler, Uçuşan Tüyler!

Hem zerafetini dem de iddialı bir duruşun sembolü olabilecek yegane detaylardan biri de tüy kullanımını olsa gerek. Bu sezon bu iki tutumu sergileyen tasarımlarda da sıklıkla tüy detayına rastlayacağız. Aman dikkat! Diğer sezonların aksine bu sezon daha soft tüy detaylar revaçta!

tüylü elbise

2019-2020 Sonbahar – Kış Kreasyonu için başı çeken detaylar bunlar. Ama elbette en doğru tarz insanın kendine yakışanı giymesidir. Unutmayın daima ama daima daha uygun ve ucuz bir opsiyon vardır. Ve sizi var eden yalnızca giyip taktığınız şeyler değil. Bütçenizi bu endüstriyel dünyaya ayak uydurmak için sarsmayın. Gerçek tüy, kürk ve deriden uzak durmayı unutmayın! Kendinizi mutlu ettiğinizi sanarken aslında dünyayı yok ediyor olabilirsiniz.

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Nikolay Vasilyeviç Gogol
Sonraki
Entropi Artışı, Düzenin Habercisi mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.