YENİDEN MERHABA

Merhaba.  Ben Ayşegül Toker Odabaşı.  Uzun zamandır blog yazamadım.  Daha önce yayınlanmış dört kitabımın yenilenerek yeniden okurla buluşması için çalışmakla meşguldüm. Blog yazma işimi çok da ciddiye alamadım sanırım.  Takipçilerimden özür dilerim ama onlara da Nisan ayı sonlarında yeniden okurlarımla buluşmasını sağladığım kitaplarımın haberlerini vermek isterim.

 Kitaplarımın ilki BOŞVER oldu.  Aslında daha önceki yayınlanma sırasında en sonda yer alan kitabı en önce yenileyip, yayınlattım ki; ilk etapta yayınlanacak ve birbirlerine değişik bir kurgu ağıyla bağlı olacak kitaplarımın bağlantılarının anlaşılması için en önce, son yazılan kitap çıkmalıydı.  Kitaplardaki karakterler yüzünden kurgusal bir bağ olmakla birlikte, konuca bağlı olmadıkları için kitapları karışık okuyabilirsiniz. 

BOŞVER; benim bir sene önce kaybettiğim bale sanatçısı eşimin, önceki baskısının son yaprağına yazdığı güzel yorumunu da taşıdığı için benim için çok özel bir kitap.   Belki bir gün, bir yazımda ondan da bahsederim. BOŞVER; sizinle konuşur gibi, hayatı paylaşacağınız, size arkadaşlık edecek bir kitap. Dertlerinizi dinleyip, önerilerde bulunabilir. Hatta “tam da benim konuma değinmiş” diyebileceğiniz başlıklara yer verdiğini düşünebileceğiniz, makale türünde yazılmış bir kitap. Burada yazdığım yazıları beğeniyorsanız, BOŞVER’i mutlaka alın. Önemli olan sizsiniz, sizi üzen herşeyi BOŞVERin.

AYTÜL, ikinci olarak yayınlandı. Daha önce 2006 ve 2010 yıllarında Bez Bebek adıyla yayınlandı. Kitabın çıkmasından sekiz ay sonra bir çocuk dizisine de kitabımın adı verilince isimler karıştı ve benim kitabım, çocuk kitabı zannedilmeye başlandı ama benim yazdığım romanda, engelli bir genç kız var. Ama hayatı karamsar ya da olumsuzluklarla dolu değil. Aşk var.  Güzellikler var. Mücadele var. Her gün dinlediğimiz trafik kazası haberlerinden birinde, ondan ‘yaralı’ diye bahsedildi ama onun yarası öyle elinin,  kolunun kesilmesi ya da kırılması gibi değildi. Bez Bebek AYTÜL, yaşantısına tetrapleji hastası olarak devam edecekti artık.  Onun umut ve aşk dolu hikayesini de bu romanımda okuyabilirsiniz.

Kitaplar bu kadarla kalmıyor ve birkaç güne kadar AYTÜL ve BOŞVER’i, iki yeni kitap daha izliyor.

ÖMÜRLÜK SEVGİLİ ve AYNA da matbaadan çıktı. Okurla buluşma yolunda hızla ilerliyorlar.

Bunlar daha önce başka yayınevlerinin, yasal olmayan baskıları ile de satışa çıkmış kitaplarımdı. Siz kitaplarımı merak edip, almak isterseniz; lütfen ALPOS yayınlarına ait olanları satın alın.  İmkanınız varsa da bu Salı (15 Haziran 2021 günü) sizleri İstanbul Akaretlerdeki Şairler Kahvesine beklerim.  Saat 13.00- 15.00 arası, ODABAŞI soyadımla ve ALPOS yayınlarıyla ilk imza günü etkinliğimizi yapacağız. Fuarlarda ve yeni etkinliklerde, yeni yeni kitaplarımla tekrar buluşma mutluluğunu birlikte paylaşmak dileğiyle… Sevgilerimle…

yazar

Yazar: Dans Eden Kelimeler

Bale Sanatçısı, eğitmen, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile onun eşi Editör, kitap ve gazete köşe yazarı Ayşegül Toker Odabaşı yaşadıklarını, yaşadıklarınızı, yaşadıklarımızı, hepimizi, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları kendi tecrübeleri ile burada sizinle paylaşmak istiyorlar. Bize katılır mısınız?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.