YAŞAM DAHA GÜZEL

Hayatında, tüm kalbiyle seninle olduğunu bildiğin biri varsa yaşam daha güzel. Seninle aynı dili paylaşan, başın sıkıştığında da, mutlu olduğunda da, uykularını kaçıran dertlerin olduğunda paylaşabileceğin bir insanı yanında buluyorsan yaşam daha güzeldir.

Hayat, sevdiğin birine sıcak bir çay koyup içebildiğinde de güzel.  Bol köpüklü bir Türk kahvesini birlikte yudumlayabileceğin bir dostun ya da sevdiğin varsa yanında, güzeldir yaşam.

Temiz çarşaf kokuları arasında yazın sıcak gecelerinden birinde serin yatağına uzanıp, vücudunu dinlenmeye çekebilmenin keyfi de güzeldir.

Hiç ummadığın anda, çoktan unuttuğun eskilerden kalma ama o çok sevdiğin şarkı bir yerlerde çalmaya başladığında hayat daha güzel gelir.

Ellerin bedenin yanında boş, amaçsız ya da torba, çanta taşımak için sarkıp sallanmakla kalmıyor da bir başka eli avuçlayabiliyorsa, parmaklarının arasında başka bir insanın elinin parmakları geçebiliyorsa,  yaşam daha güzeldir.

Uyurken de uyandığında da varlığını hissettiğin bir insanı fark edebildiğin sürece yaşam daha güzeldir.  Yanınızdakinin kıymetini bilin, hayat daha güzel olsun.

DİP NOT: 4. kitabım BOŞVER’in eski baskısından bir alıntı idi. Arada aşktan  da bahsetmeli. 

Dans Eden Kelimeler
Bale Sanatçısı, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile eşi Editör, kitap yazarı Ayşegül Toker Odabaşı olarak yaşadıklarımızı, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları sizlerle paylaşmak istiyoruz.(Böyle diyerek başladık ama maalesef ben Ayşegül, tek başıma sürdürmek zorundayım. Eşim artık bu boyutta değil.)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ÇARESİZLERİN SOKAĞI
Sonraki
Evlilik Kötü Bir Şey mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.