YAŞAM DAHA GÜZEL

Hayatında, tüm kalbiyle seninle olduğunu bildiğin biri varsa yaşam daha güzel. Seninle aynı dili paylaşan, başın sıkıştığında da, mutlu olduğunda da, uykularını kaçıran dertlerin olduğunda paylaşabileceğin bir insanı yanında buluyorsan yaşam daha güzeldir.

Hayat, sevdiğin birine sıcak bir çay koyup içebildiğinde de güzel.  Bol köpüklü bir Türk kahvesini birlikte yudumlayabileceğin bir dostun ya da sevdiğin varsa yanında, güzeldir yaşam.

Temiz çarşaf kokuları arasında yazın sıcak gecelerinden birinde serin yatağına uzanıp, vücudunu dinlenmeye çekebilmenin keyfi de güzeldir.

Hiç ummadığın anda, çoktan unuttuğun eskilerden kalma ama o çok sevdiğin şarkı bir yerlerde çalmaya başladığında hayat daha güzel gelir.

Ellerin bedenin yanında boş, amaçsız ya da torba, çanta taşımak için sarkıp sallanmakla kalmıyor da bir başka eli avuçlayabiliyorsa, parmaklarının arasında başka bir insanın elinin parmakları geçebiliyorsa,  yaşam daha güzeldir.

Uyurken de uyandığında da varlığını hissettiğin bir insanı fark edebildiğin sürece yaşam daha güzeldir.  Yanınızdakinin kıymetini bilin, hayat daha güzel olsun.

DİP NOT: 4. kitabım BOŞVER’in eski baskısından bir alıntı idi. Arada aşktan  da bahsetmeli. 

yazar

Yazar: Dans Eden Kelimeler

Bale Sanatçısı, eğitmen, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile onun eşi Editör, kitap ve gazete köşe yazarı Ayşegül Toker Odabaşı yaşadıklarını, yaşadıklarınızı, yaşadıklarımızı, hepimizi, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları kendi tecrübeleri ile burada sizinle paylaşmak istiyorlar. Bize katılır mısınız?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.