Yalandan Ölmeyeceğim

Yalandan Ölmeyeceğim

Yalandan Ölmeyeceğim

Yaşam döngüm sürerken henüz kendimden daha yalancı biriyle karşılaşmadım. Benim için iyi bir yalancı yalanlarına ikna edebilendir. Bu da bir açıdan sanat aslında. Açı da yalan söylemiyorsa. Kendimi inandırdıklarımı ve yeni yeni gördüğüm asıllarını düşündüğümde ne çok sulu dereye gidip susuz dönmüşüm. İpimle indiğim kuyudan ne çok kez çıkamayıp bir delinin taş atışını seyretmişim. Yaş aldıkça anlıyor insan, insan olmanın acizlikten ibaret olduğunu.

Unuturum, yaparım, atlatırım diye iknâ olduklarınız bazen yatağın altından çıkacak diye korkup altınıza kaçırmanıza sebep olan bir canavara dönüşüyor. Ben unuttum sandığım ne varsa gömmüşüm sandıklarla. Sonra haritalar bırakmışım sağa sola. Define arar gibi aramış ve bulmuşum. 

İnsan kendinden başlamalı dürüst olmaya. Kendinizi yalanlarınıza gerçekten inandırırsanız nerede bir yalan görseniz tanırsınız. Oysa bazen yalanlara inanmak gerçeklerle yüzleşmekten daha iyidir.

Birdünyamelodi
Gezegeni gezip keşfetmeyi ve her durakta farklı etkileşimler, birikimlerle evime dönmeyi seviyorum. Bu yüzden oğlumun adı Dünya, kızımın adı ise Melodi. Eşsiz bir dünyada kendi melodimle yaşamak ve evrene minnet duymak ruhumu besleyen en etkili gerçek.Yürümeyi öğrenmeden koşmak isteyenlerden olmam her zaman başıma büyük dertler açsa da heybemde hep sayısız tecrübe ile dolaştım. Tabi ki hepsi olumlu değildi ama ölümlü de olmadı. Öyleyse devam etmeliyim dedim bildiğim şekliyle yaşamaya. Çünkü bana akıl verenler, en çok elestirenler mutsuzdu hep. Bense tüm kaşınan yaralarıma rağmen mutluydum. Hâlâ da öyleyim. Babam ölmeden önce ona daha uçağa bile binmedin nereye gidiyorsun demiştim. Ben ise daha dünyayı gezmedim nereye gideceğim. Elimde bir makine içine sayısız anı doldurma arsızlığındayım. Kimseler görsün diye değil, anlarım kalıcı anı olsun diye. Çocuklarıma bırakabileceğim en büyük miras tüm bu anılardaki arsız gülüşlerim olacak. Belki çoğu kimse yaralarıma bakacak ama onlar hep gülüşlerimle ısınacak. Biliyorum...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Özgürlükçü Laiklik
Sonraki
Hastanede

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.