Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Bugünümüze ve dünümüze baktığımızda Yahudilerin günden güne nasıl güç kazandığını görebiliyoruz. Devletsiz geçirdikleri yüzlerce yılın ardından, bir soykırım atlattıktan sonra bir devlet kurabilen Yahudiler, bugün hemfikiriz ki dünyayı yönetiyorlar.

Peki, bu nasıl oldu? Yahudiler neden bu kadar güçlüler? Hadi hep birlikte bakalım…

Bir Misyona ve Vizyona Sahipler

Bütün dünya Yahudileri farklı düşüncelere ve yaşayışlara sahip olsalar bile ortak bir hedefe odaklanmış durumdalar ve ellerindeki bütün imkân, kaynak ve kabiliyeti bu hedefe yöneltmiş durumdalar. Tarih boyunca Yahudiler bir yer, bir yurt özlemi içinde yaşamışlardır. Zaman zaman baskı ve zulüm de görmüşlerdir. Bu sebeple kendi bayraklarına ve vatanlarına sonuna kadar bağlılık gösteriyorlar. Hedeflerine ve birbirlerine bağlı olan Yahudiler bugün dünyanın dört bir yanında yaşamalarına rağmen birbirlerine maddi manevi destek olmaktadırlar.

Dinlerine Bağlıdırlar

Yahudiler diğer bütün din mensuplarına göre dinlerine daha fazla bağlı bir millettir. Dinlerindeki sorumlukları yerine getirme ve dinin onlar için istediği hedefi yerine getirme azmine bağlıdırlar. Din onlara bir misyon ve vizyon da verir ve böylelikle yaptıkları her şeyi ulvi bir görev olarak görürler, vazgeçilmez bir hedefin ardından giderler.

             

Ticaret Ehlidirler ve Çalışmada Azimlidirler

Yahudiler genel olarak çalışkan bir ırktır. Çocukluklarından itibaren görev bilinciyle yetiştirilirler. Ayrıca birbirlerine yardım etmek de onlarda kültürün en önemli parçasıdır.

Tarih boyunca bir toprağa sahip olmadıkları için ticarete oldukça yatkındırlar. Ticarette hurdaya ve hileye başvurmazlar ama ticaretin inceliklerini ve kurnazlıklarını iyi bilirler. Dünya tarihinde dünyanın en güçlü tüccarları ve iş insanları çoğunlukla Yahudiler olmuşlardır. Bu yüzdendir ki bugün dünyamızda ekonomiyi ve her sektörü Yahudi iş insanları ve zenginleri yönetmektedir. Dünyanın finansı ellerinde bulunduruyorlar.

Önerilen İçerik: Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Eğitime Değer Veren Zeki İnsanlardır

Yahudiler çocukları çok küçük yaşlardan eğitmeye başlarlar. İlk eğitimlerini dini verdikten sonra bilim, teknoloji, felsefe ve sanat gibi pek çok alanda sıkı bir eğitime sokuyorlar. Ayrıca tarih boyunca gelip geçen birçok ünlü ve zeki insanlar da Yahudi’dir. Yahudi asıllı bilim insanı, siyasetçi, felsefeci, doktor, psikolog, sanatçı ve yazar dünyayı etkilemiş, seyrini değiştirmiştir. Bunun en büyük etkisi Yahudilerin gerçekten çok disiplinli olmalıdır.

Önerilen İçerik: Laik Yaşam Tarzını Tamamen Reddeden, Toplumdan İzole Bir Hayat: Harediler

Sıkı Bir İstihbarat Ağları Vardır

Yahudilerde istihbarat için söylenen yaygın bir söz vardır: ‘‘Ordu ölse bile Mossad kalır.’’ İsrail istibaratı Mossad istihbaratı dünyanın istihbarat toplamada ve operasyon düzenlemede en güçlü istihbaratlarından biridir. Ayrıca dünya üzerinde pek çok kanalı vardır, dünyanın bilinen istihbaratları aslında onlarla birlikte çalışan, onların kanallarıdır.

         

Sadece Mossad olarak değil Yahudiler kendi aralarında da istihbarat sahibidirler. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar birlik ve beraberliklerini korumaktadırlar. Kendilerini nerede olsalar bilirler, korurlar, gözetirler ve desteklerler.

Bütün Bunlarla Muhteşem Bir Sisteme Sahiptirler

Eğer iyi bir sistem kurulumuna ve iradesine sahipseniz başarı garantidir. Yukarıda sayılan bütün faktörler göz önüne alındığında Yahudiler için neden bu kadar güçlü oldukları anlaşılmaktadır. Tarih boyunca ilmek ilmek işledikleri ulvi hedeflerini kusursuz bir sistem ağıyla kurmuşlardır.

Yahudilerin başarıları kesinlikle tesadüf değil. Azim ve kararlılıklarının ürünüdür. Ancak bunca başarılarına rağmen nihai amaçlarının insanlık dışı olması sebebiyle, amaçlarının sonucunun başarısızlıkla sonuçlanacağı kanaatindeyim.

Önerilen İçerik: Müşfik Diktatörlük

kooplogger

Yazar: gramafoniğnesi

''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.''

23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde...
Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum

 1. BURADA BU KONU İÇİN SADECE KISA VE ÖZ OLARAK ŞUNU PAYLAŞMAK İSTİYORUM BU YAHUDİ DENİLEN VE LANETLİ OLAN KİŞİLERİN KARŞISINDA SADECE SAMİMİ, İHLASLI GERÇEKTEN BİR BİRLERİNİ ALLAH RIZASI İÇİN SEVEN VE YİNE SADECE BU HEDEF İÇİN ORGANİZE VE PROGRAM YAPABİLEN KİŞİLER VE TOPLUMLAR BUNLARA KARŞI ÜSTÜN VE SÖZ SAHİBİ OLARAK ÇIKA BİLİRLER
  ÇÜNKÜ CENABI ALLAH SAMİMİ İHLASLI OLARAK DAVRANANLARIN YANINDADIR CENABI ALLAH HEP AKIL SAHİPLERİNE HİTAP EDER VE ONLARI LAİK İ İLE ÜMMET
  OLMAYA ÇAĞIRIR.

 2. Yahudiler’in büyük bir bölümü dinlerine bagli falan degil. Misal, Israil’in %63’ü kendini seküler olarak görüyor ve ibadet falan etmiyorlar, %8’i ise kendini din karsiti olarak görüyor. Bu oranlar Türkiye’ye göre cok fazla.

  Yahudiler zengindir ve güclüdür söylemi ise eksik. Almanya’dayim ve tanistigim bir sürü yoksul Israilli göcmen oldu.

  Ancak Israil devletinin ABD tarafindan aciktan desteklenmesi, ABD’de Yahudiler’in nispeten güclü olmasi, tarih boyunca bir sürü fikir ve bilim insani yetistirmelerinin nedeni cesitli.

  Bunlardan birisi, Ortacag Avrupasi’nda Yahudiler’e toprak sahibi olmalarina izin verilmemesiydi. Bu ayrimcilik yüzünden Yahudiler köylü olamadi ancak üniversitelere gitti, sehirli oldu ve ticaretle ugrasmaya basladi.

  Ayrica tarih boyunca, sürekli sürülmeleri nedeniyle birden cok dil konusabilen, farkli kültürleri taniyan bir halk haline geldiler. Endülüs zamaninda, Yahudiler Ispanyollara ve Araplara göre iki tarafta da daha rahat ticaret yapabildiler. Osmanli zamaninda, sayi olarak daha az olmalari ve toplu olarak ayaklanma sanslarinin olmamasindan dolayi onlara pek dokunulmadi, bazilari devlette iyi görevlere geldi.

  E kardesim, o zaman benzer durumda olan Romanlar neden bu kadar etkili diyebilirsiniz. Benim bile gördügüm yakin bir gecmise kadar Romanlar cesitli meslek gruplarindandi. Göcebe olarak cadirda yasayan, körükle demircilik yapanlarina tanik oldusmulugum var. Gecmiste de falcilik, demircilik gibi islerle ugrastilar. Evet bazilari illegal islerde de uzmanlasti, ama göründügü üzere bulunduklari kosullar ve ustaliklari onlarin kaderini Yahudiler’den farkli kildi.

  • Rocfelller ve diğer siyonist ailelerden hiç bahsedilmemiş.
   Tarihe yön veren savaşlardan
   Kapitalizm in ne olduğundan .
   Yeni dünya düzeninden .
   Hiç önemli bir şeyden bahsedilmemiş.
   Sanki Yahudi sevici yazının yazarı
   Onlar iyi güzel diğer herkes çirkin kötü salak başarısız gibi
   Dürüst ler miş mış her işleri üçkağıt katakulle