Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Bugünümüze ve dünümüze baktığımızda Yahudilerin günden güne nasıl güç kazandığını görebiliyoruz. Devletsiz geçirdikleri yüzlerce yılın ardından, bir soykırım atlattıktan sonra bir devlet kurabilen Yahudiler, bugün hemfikiriz ki dünyayı yönetiyorlar. Peki, bu nasıl oldu? Yahudiler neden bu kadar güçlüler? İsrail nasıl bu kadar güçlü? Hadi hep birlikte bakalım…

Bir Misyona ve Vizyona Sahipler

Bütün dünya Yahudileri farklı düşüncelere ve yaşayışlara sahip olsalar bile ortak bir hedefe odaklanmış durumdalar ve ellerindeki bütün imkân, kaynak ve kabiliyeti bu hedefe yöneltmiş durumdalar. Tarih boyunca Yahudiler bir yer, bir yurt özlemi içinde yaşamışlardır. Zaman zaman baskı ve zulüm de görmüşlerdir. Bu sebeple kendi bayraklarına ve vatanlarına sonuna kadar bağlılık gösteriyorlar. Hedeflerine ve birbirlerine bağlı olan Yahudiler bugün dünyanın dört bir yanında yaşamalarına rağmen birbirlerine maddi manevi destek olmaktadırlar.

Dinlerine Bağlıdırlar

Yahudiler diğer bütün din mensuplarına göre dinlerine daha fazla bağlı bir millettir. Dinlerindeki sorumlukları yerine getirme ve dinin onlar için istediği hedefi yerine getirme azmine bağlıdırlar. Din onlara bir misyon ve vizyon da verir ve böylelikle yaptıkları her şeyi ulvi bir görev olarak görürler, vazgeçilmez bir hedefin ardından giderler.

             

Yahudiler ve Ticaret

Yahudiler genel olarak çalışkan bir ırktır. Çocukluklarından itibaren görev bilinciyle yetiştirilirler. Ayrıca birbirlerine yardım etmek de onlarda kültürün en önemli parçasıdır.

Tarih boyunca bir toprağa sahip olmadıkları için ticarete oldukça yatkındırlar. Ticarette hurdaya ve hileye başvurmazlar ama ticaretin inceliklerini ve kurnazlıklarını iyi bilirler. Dünya tarihinde dünyanın en güçlü tüccarları ve iş insanları çoğunlukla Yahudiler olmuşlardır. Bu yüzdendir ki bugün dünyamızda ekonomiyi ve her sektörü Yahudi iş insanları ve zenginleri yönetmektedir. Dünyanın finansı ellerinde bulunduruyorlar.

Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Eğitime Değer Veren Zeki İnsanlardır

Yahudiler çocukları çok küçük yaşlardan eğitmeye başlarlar. İlk eğitimlerini dini verdikten sonra bilim, teknoloji, felsefe ve sanat gibi pek çok alanda sıkı bir eğitime sokuyorlar. Ayrıca tarih boyunca gelip geçen birçok ünlü ve zeki insanlar da Yahudi’dir. Yahudi asıllı bilim insanı, siyasetçi, felsefeci, doktor, psikolog, sanatçı ve yazar dünyayı etkilemiş, seyrini değiştirmiştir. Bunun en büyük etkisi Yahudilerin gerçekten çok disiplinli olmalıdır.

Sıkı Bir İstihbarat Ağları Vardır

Yahudilerde istihbarat için söylenen yaygın bir söz vardır: ‘‘Ordu ölse bile Mossad kalır.’’ İsrail istibaratı Mossad istihbaratı dünyanın istihbarat toplamada ve operasyon düzenlemede en güçlü istihbaratlarından biridir. Ayrıca dünya üzerinde pek çok kanalı vardır, dünyanın bilinen istihbaratları aslında onlarla birlikte çalışan, onların kanallarıdır.

         

Sadece Mossad olarak değil Yahudiler kendi aralarında da istihbarat sahibidirler. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar birlik ve beraberliklerini korumaktadırlar. Kendilerini nerede olsalar bilirler, korurlar, gözetirler ve desteklerler.

Bütün Bunlarla Muhteşem Bir Sisteme Sahiptirler

Eğer iyi bir sistem kurulumuna ve iradesine sahipseniz başarı garantidir. Yukarıda sayılan bütün faktörler göz önüne alındığında Yahudiler için neden bu kadar güçlü oldukları anlaşılmaktadır. Tarih boyunca ilmek ilmek işledikleri ulvi hedeflerini kusursuz bir sistem ağıyla kurmuşlardır.

Yahudilerin başarıları kesinlikle tesadüf değil. Azim ve kararlılıklarının ürünüdür. Ancak bunca başarılarına rağmen nihai amaçlarının insanlık dışı olması sebebiyle, amaçlarının sonucunun başarısızlıkla sonuçlanacağı kanaatindeyim.

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
6 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ford Formula 1`e Geri Dönüyor

Ford Formula 1`e Geri Dönüyor

Sonraki
GTA IV ARABA,ÖLÜMSÜZLÜK,PARA,TANK PARAŞÜT VB HİLELER

GTA IV ARABA,ÖLÜMSÜZLÜK,PARA,TANK PARAŞÜT VB HİLELER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.