Velilerdeki “2019-2020 Yılı Eğitim Öğretim Sürecinin Sona Ermesi” Paniği

Velilerdeki "2019-2020 Yılı Eğitim Öğretim Sürecinin Sona Ermesi" Paniği

Eveeeeeeeettt.. Bir Eğitim Öğretim yılının daha sonuna geldik ya da gelemedik. Ne yazık ki bu pandemi dönemi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında bazı aksaklıklar oluşturmuş durumdadır. Ama buradan bir öğretmen olarak sayın velilerimize seslenmek istiyorum. Lütfen sakin olun! Çocuklarınız er ya da geç o eğitimi alacaklar.

Önemli olan sağlık! 

Pandemiyle birlikte gelen online eğitim sürecinde, velilerimizin gözü yaşlı, şimdi biz ne yapacağız diye düşünmekteler. Şöyle ki yıllardır biz ne yapıyorsak, sizler de büyük bir sabırla, sakinlikle ve güzel bir iletişimle onu yapacaksınız. Kaldı ki çocuklarla geçirdiğimiz zamanın sene boyunca velilere oranla daha fazla olduğu aşikar. Gerçekten çok üzülüyorum. Neden üzülüyorum? Sözüm meclisten dışarı, gerçekten çocuklarına tahammülü olmayan veliler var. İnanılması güç bir durum. “O zaman yapmasaydınız kardeşim” demek geliyor ama evlat işte. Merak etmeyin sevgili veliler, süreci en iyi şekilde atlattığımıza inanıyorum. Her şeyin telafisi olur. Fakat sağlığın asla telafisi olmaz.

Gel gelelim bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya. Tüm film orada koptu aslında ve telefonlar susmak bilmedi. Eminim çoğu öğretmenimiz bu durumla karşılaşmıştır. Sanırsınız sanki konuşmayı biz yaptık. Ardı arkası kesilmeyen soruların önünü alamadık. Online dersler bitti mi şimdi? Bu çocuklar ne yapacak? Ne yiyip ne içecekler? Yazın ortasında acaba tekrar açılır mı? Tatilde telafi dersler olacak mı? Evlere paket servisiniz var mı? 😀 Sorular bitmek bilmiyor arkadaş.

Bu açıklamadan önce “Haziran ayında okullar açılsa bile ben çocuğumu göndermem. Riske atamam” diyen sevgili ve saygı değer veliler, şimdi ne oldu da panik oldunuz? Lütfen biraz sakin olalım. Biliyorsunuz ki önümüzde bir pandemi durumu var. Onu bir sağ salim atlatalım, biz Ulu Önder Atatürk’ün izinde yürüyen öğretmenler olarak Eğitim Öğretim telafisini de halledeceğiz. Siz o güzel gönlünüzü hoş tutup, çocuklarınızı sarıp sarmalayınız, onları stresten uzak tutup, onlarla zaman geçirmeye bakınız.

Ayrıca size bir sır vereyim mi? Online eğitimler 19 Haziran’a kadar devam edecek. 😉

Hale Uzun
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İsveç’in İş Hayatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İsveç’in İş Hayatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sonraki
Karadeniz Fıkraları

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.