V For Vendetta

V for Vendetta, 2005 ABDAlmanya ortak yapımı olup 2006’da gösterime giren film. Wachowski kardeşlerin sinemaya uyarlayıp yapımcılığını üstlendiği filmi daha önce Matrix üçlemesinde yardımcı yönetmenlik yapan James McTeigue yönetti. V for Vendetta, Alan Moore‘un yazıp David Lloyd‘un çizdiği, DC Comics‘in yayınladığı aynı isimli çizgi romandan beyazperdeye uyarlandı.

Filmin başrollerini Hugo Weaving (V) ve Natalie Portman (Evey Hammond) paylaşır. Hikâye; geleceğin İngiltere’sinde (2020) geçmektedir.[4] Diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğini gösterir. Ağustos 2006 itibarıyla V for Vendetta ABD‘de 70,511,035 $ gişe yapmış; uluslararası olarak 60,900,000 $ hasılat ile toplam kazancı 131,411,035 $’a ulaşmıştır. Film ABD’de gösterime girdiği gün 8,742,504 $, ilk hafta 25,642,340 $ gelir elde etmiştir.

Bence okuma yayınlamak için random:dhshdgefhegdhfuhwusdhsuhfuhdfyefgdhdufheudfhduhfuehfuhdfudhfhchdfhudhdvhudhufhudhudhguhdufhdhdvhdhfuhdufhduhgudhfthgdcuduhgudhcuhdughduhfudhucvjhdhfdfhudfudhudhcdcfsjdshdshbchbshfsudsjdhsjdhsjdhsjdhsdjsdhsjdhjshdjsdsjdjhfhhhfhhfhfhfhfhfhfhfhfhfhfhfhfhfhfhhfhfhfhfhfhfhfhfhfhfdfhdjsjcndsjfhsjdhdhfjdhfdhjdhfjdhfjdhfdjhjcbshchdhfdhfgdcjhjdshdshddhshdhsdhhsdhsdhdsdddds<jdhsj

oyunlarin-efendisi
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KANGRU – GİZLİ – OVAL APLİKE – KÖRÜKLÜ
Sonraki
Yeni Tarz Yayıncılık ''Podcast''

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.