ufk-u çizik

En alt satırdaki linki dinleyerek okumanızı öneririm . Keyifli okumalar…

Bu bahsedeceğim meseleyi belki abartıyorum belki de hafife alıyorum orasını bilemem ama inanın kafamdaki tren hangi yükü getiriyorsa onları döküyorum ortaya. Fazla uzatmadan giriyorum konuya. 

Hiç kendi ufuk çizginizi merak ettiniz mi ? Ya da kısa da olsa nerede bu çizgi diye ulaşmak istediniz mi? Aramızda mutlaka bu saydıklarımı yapanınız vardır. Aman diyim yapmayanlar, üzülmeyin bu yazı size ufuk çizginizin haritasını vermez belki ama haritanın yerini gösterebilir. Siz yeter ki isteyin.

Evet gelelim şu ufuk çizgisi muhabbetine . Ufuk çizgisi nedir ?   “Gökyüzü ve yerin birleştiği çizgiye ufuk çizgisi denir” işte bizim gökyüzümüz hayallerimiz, yer ise duygularımız . Biraz kafa karıştırıcı olacak ama aslında hayaller ve duygular bu denli birlikte olmasına rağmen bir o kadar da sert bir çizgiyle birbirinden ayrılırlar.

Daha açıklayıcı olmak adına güzel bir örnek vermek istiyorum: on yaşında bir çocuk hayal edin başından olağanüstü üzücü olaylar geçmiş ama yine ayakta kalmış bir çocuk. Geceleri tek yaptığı hayal kurmak gündüzleri ise o umutsuz hayatında nefes almaya devam etme çabalarıyla akşamı iple çekmek. Halbuki öyle yoğun duygularla geziniyor ki hayal dünyasında, öyle kaptırıyor ki kendine hayalleri ve duygularının ahenkli dansına .. Üzücü olan şu ki bunlar hiç bir işe yaramıyor zira hayat düşüncelerle ancak bize bir yol çizebiliyor daha da ileri gidemiyor. 

Hayat bizden bir şeyler bekliyor. Hayat sadece nefes almak insani ihtiyaçlarımızı gidermekten ibaret değil duyguların ve hayallerin manzarasında ufuk çizgisine doğru yelken açmak lazım engin uçsuz bucaksız okyanuslarda keşfe çıkın. kendi ufuk çizginizi yakalayın yapabilirsiniz yeter ki hayal kurun hissedin ve sadece bakmayın aynı zaman da görün… İnanın bana hayat aslında çok daha cömert bir yer. 

BİLGE-NUR-BİLEN
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YENİ YIL YENİ Mİ?

YENİ YIL YENİ Mİ?

Sonraki
ARADA KALMAK

ARADA KALMAK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.