YENİ YIL YENİ Mİ?

Yeni yıla gireli çoktan 3 gün olmuş.. Sanki herkes benim gibi ‘2021 de hızlı geçiyor’ der gibi ki bu çok normal. Koskoca bir sene karantinalarla herşeyin anlık olarak sona ermesi ile devam etti yorulduk yıprandık ama bence bir kesim bunu avantaja çevirirken belli bir kesim için kaybı büyük bunu tamamen maneviyat için yazıyorum yoksa maddi anlamda herkes nasibini aldı ve almaya devam ediyor. Belli bir kesim bu boş zamanlarda kafaları toplamaları ve artık kendine hedef belirlemeleri için çalışmalara başlamak için kolları sıvadı. 

Kendi adıma yazmak isterim burda bir kaç satır ilk başta neyle karşı karşıya olduğumuzu anlamaya çalışarak okulların kapanıp tüm planların suya düşmesi ile tabikide moralim bozuk gezdim bir süre fakat sonra dedim ki belki de bu bir avantaj durumu elimden gelen en fazla oturup ders çalışmak yapabileceğim en iyi şey kendimi bu noktada tanımak anlamak evet 22 yaşındayım ve ilk defa bu kadar kendime kaldım ve başardım. Bazı durumlar benim için son alırken bazı durumların daha yeni başladığını aslında şuanki durumun devam etmesi için bitmesi gerektiğini anladım evet üzüldüm ama asla yıpratmadım kendimi çünkü tek şans var bu hayatta bir kere geliyoruz ve biraz bencil olmak insana zarar vermez bence her neyse sonra evde her akşam klasikler başladı yemek, okey, haber, genel tablo ve uzun süre telefon ile kapanış bir süre sonra evce karantinalar, hızlı hızlı yapılan alışveriş, luppo haberleri akış içinde akmayan zamanlar. Bu noktada artık nelere hazır olunduğuna değinmek isterim. Herşey her an yarım kalabiliyor çok kısa ya dün var bugün yok dün zarar bugün yarar. Kendimi bu noktada çok iyi tanıdım nelerle başa çıkıldığını ya da neden çıkıldığını. 

Yeni yıla ülke olarak stabil durum da girsek de bireysel kazanımlar çok fazla insan insana hasret kaldı he bu arada can sıkıntısından bir çok insan birbirine zeytin dalı dahi uzattı buna da çok gerek yok yani bunca zaman uzatmayan da duygusal boşluk anında hiçç uzatmasın neyse yazım dağıldı.. Ne diyorduk bireysel kazanım herkese iyi geldi umarım yeni yıl yenidir yepyeni zamanlar anlar yaşatır.. Pozitif kalın yeni yılda unutmayın ki bireysel kazanım en çıkarlı derstirr.. 

okur

Yazar: Duygu

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.