Tesla Araçları YouTube Ve Netflix İle Buluşuyor

Tesla Araçları YouTube Ve Netflix İle Buluşuyor

Dizi ve film izleme platformu Netflix ile video paylaşım sitesi YouTube son zamanlarda milyonlarca insanın vazgeçilmezi haline geldi. Elektrikli otomobil markası Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Netflix ve YouTube kullanıcılarını sevindirecek bir açıklamada bulundu. Kendi resmi Twitter hesabı aracılığı ile bir açıklama yapan Elon Musk, bu konu hakkında şöyle dedi: “Yakında, arabanız durduğu zaman, YouTube ve Netflix yayını yapabilme kabiliyeti Tesla markanıza geliyor. Bu özellik, konforlu koltuklar ile çevresel ses düzeni sayesinde, inanılmaz bir şekilde sürükleyici ve sinematik bir havaya sahip.” Ancak bu açıklamadan sonra pek çok kişi hareket halindeki otomobilde video veya dizi izlemenin tehlikeli olabileceğine dikkat çekti. Bunun üzerine Elon Musk bu konuya da açıklık getirdi. Netflix gibi akış servislerinin devreye girmesi için park halinde olması gereken otomobil yolculuk sırasında, otomatik sürücü devrede olsa bile, dizi ve video izlemeye veya yayın yaptırmaya izin vermeyecek.

Tesla Araçları YouTube Ve Netflix İle Buluşuyor

Simülasyon Oyunu “Fallout Shelter” da Geliyor

Ancak bu sistemin ileride geliştirilebileceğinin sinyallerini veren Elon Musk, bir açıklama daha yaparak şöyle dedi: “Tam otomatik sürüş altyapısı denetleme yapanlar tarafından onaylandığında hareket halindeyken de video izlemeyi etkinleştireceğiz.” Ayrıca aracın merkezi ekranında akışın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayacak olan bir yazılım, bir beyin gibi çalışacak. Henüz HTML 5’i desteklemeyen Tesla, yakın bir zamanda bu altyapıyı destekleyerek bu projeyi hayata geçirecek. Ücretsiz bir simülasyon oyunu olan Fallout Shelter’in YouTube ile beraber geleceğini de duyuran Elon Musk, promosyon yöntemini kullanmaya devam edecek. Öte yandan şu an Cuphead, 2048, Missile Command, Asteroids, Lunar Lander ve Centipede oyunları Tesla’nın sisteminde yer alıyor.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Zamanda Tutulup Kalmak…
Sonraki
Dış Görünüşünüz Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.