Teminatsız Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Alabilirsiniz?

Teminatsız Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Alabilirsiniz?

Teminatsız Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Alabilirsiniz?

Küçük kobiler ve yeni iş kuracak olanlar teminat gösteremedikleri için bankalardan kredi çekememekte ve işletmelerini büyütememektedir. Bu duruma bir çözüm olması için 1991 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) ve bankaların bir araya gelerek ortak oldukları Kredi Garanti Fonu İşletme ve Araştırma A.Ş. kurulmuştur. Bu kurumun amacı kobilerden teminat istemeden kredi sağlayabilmektir. Bankalar anlaşmaları gereği bu kurumla birlikte kobilere ve yeni iş kuracaklara kredi sağlamaktadır. Bankaların birbirlerinden bağımsız olarak belirledikleri teminatsız kredi miktarları farklılık gösteriyor. Her banka kendi şartlarına göre farklı limitler belirlediği için hangi bankanın ne kadar kredi verdiğini bilerek başvru yapmanızda fayda var.

TEB ( Türkiye Ekonomi Bankası); KGF ile kobilere, girişimcilere 500 bin TL kadar teminatsız kredi verebilmektedir. Tarım ile ilgili girişimcilere 250 bin TL, franchise girişimcilerine ise 200 bin TL ye kadar teminatsız kredi sağlamaktadır.

Ziraat Bankası; KGF ile olan ortaklık anlaşması gereği kobilere 250 bin TL kadar teminatsız kredi sağlarken, kadın girişimcilere ise 50 bin TL ye kadar teminatsız kredi sağlama olanağı sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası ise; KGF ortaklık anlaşması gereği kobilere 150 bin TL ye kadar teminatsız kresi sağlarken, girişimcilere 50 bin TL ye kadar teminatsız kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca franhise başvurularında 100 bin TL ye kadar kredi imkanı kampanyası da vardır.

Garanti Bankası; KGF ortaklığı gereği kobilere 200 bin Tl teminatsız kredi sağlarken, tüm girişimcilere 50 bin TL teminatsız kredi imkanı sağlamaktadır.

Halk Bankası ise; kobilere için KGF ortaklık anlaşması gereği en fazla 150 bin TL teminatsız kredi imkanı sağlarken girişimcilere de 40 bin TL teminatsız kredi imkanı sağlamaktadır.

Ak Bank ise; KGF anlaşması gereği kobilere 150 bin TL kredi imkanı sunarken, girişimci bayanlara 35 bin TL teminatsız kredi kullandırmaktadır.

Finans Bankası, kobiler için farklı paketler hazırlayarak 100 bin TL ye kadar teminatsız kredi imkanları sunmakta ve franchise girişimcileri için 120 bin TL teminatsız kredi imkanı sağlamaktadır.

Vakıf Bank ise, kobilerine 150 bin TL ye kadar teminatsız kredi imkanı sağlarken girişimciler için 50 bin TL na kadar teminatsız kredi vermektedir.

Bankların Kredi Güvenlik Fonu Anlaşmaları kapsamında kobilere, franchise ve normal girişimcilere verdikleri teminatsız kredi limitleri yukarı da yazılan limitler kadardır. Daha yüksek rakamlar için bizzat TOBB, TUBİTAK ve KOSGEB’ e başvuruların yapılması gerekmektedir.

Ercan Atasoy
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İllüminati ve Rockefeller
Sonraki
Corona Virüsü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.