Telefon Bağımlılığından Kurtul

Telefon Bağımlılığından Kurtul

Hepimizin sorunu olan bu telefon bağımlılığı bizi birçok işimizden mahrum bırakıyor. Kendimize vakit ayıramıyor, çocuklarımızla ilgilenmeyi ihmal ediyor olabiliyoruz. Bu yazımda size telefon bağımlılığından nasıl kolayca kurtulabilirsiniz bunlardan bahsedeceğim.

Telefon Bağımlılığından Kurtul

Karar Ver

Önceliğimiz karar vermek. Eğer gerçekten telefon bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız bunu gerçekten istemelisiniz. İstediğiniz şeyler için de gayret göstermelisiniz. Sosyal medyada saatlerce başkalarının tatil fotoğraflarına bakıp likelamak size ne fayda sağlıyor. Size fayda sağlamayacak şeylerle uğraşmanız size bir yarar sağlamayacaktır. Önceliğiniz her zaman kendinizi geliştirmek olsun.

Sosyal Medyadan Uzaklaş

Telefonunuzda birden çok sosyal medya vardır büyük ihtimal. Aslında sosyal medyadan uzaklaşmanıza gerek yok. Sadece her önünüze geleni takip etmekten vazgeçseniz kendinize biraz daha zaman kazandırabilirsiniz.

Sanal Arkadaşlar

İnternette tanıştığınız kişiler sizleri kısa süreliğine mutlu edebilir, dertlerinizi onunla paylaşıyor olabilirsiniz. Fakat sanal arkadaşlıkların birçoğu gelip geçici olduğundan sanal ortamdan uzaklaşıp sosyal çevrenizi geliştirmek sizin için daha yararlı olacaktır. 

Gereksiz Uygulamalar

Birçoğumuzun telefonunda birden çok gereksiz yada fazla kullanmadığımız uygulama olabilir. Bu uygulamalar sizin işinize yarar bir uygulama değilse kökten uygulamayı silmek sizin yararınıza olacaktır.

Yatarken Telefon Kullanmak

Hepimizin en sevdiği şeydir yatarken telefon kullanmak. Fakat yatarken telefon kullanmak hem uyku sağlığı açısından zararlı hemde bizi bağımlılığa daha çok iten bir aktivitedir. Bu yüzden yatarken telefon kullanmak yerine kitap okumak sizin yararınıza olacaktır.

Diğer makalelerimi okumak için profilimdeki sitemi ziyaret edebilirsiniz. 

Başka bir makalede görüşmek üzere…

Orhan
Diğer makalelerimi okumak için buradan sitemi ziyaret edebilirsiniz. Sitemin sosyal medya hesaplarını takip ederek yeni paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz. Facebook Instagram Twitter
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yitip Giden Değerlerimiz
Sonraki
“Sadece Yumurta Kırabiliyorum” Diyenlerin Bile Hazırlayabileceği 5 Doyurucu Yemek Tarifi
“Sadece Yumurta Kırabiliyorum” Diyenlerin Bile Hazırlayabileceği 5 Doyurucu Yemek Tarifi

“Sadece Yumurta Kırabiliyorum” Diyenlerin Bile Hazırlayabileceği 5 Doyurucu Yemek Tarifi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.