TEKRAR TAŞ DEVRİNE GİREBİLİRİZ

Doğanın kanunlarına göre, bütün dünya tek bir aile. Bütün dünya tek bir millet. Beyaz yok, zenci yok, kültürlü, kültürsüz yok. gelecek toplumun ilk

Atom bombalarının olduğu zamanda dünya baska turlü nasil var olacak. Doğa bize teknolojiyi verdi. İnsanlar atom ve hidrojen bombasını ve Zehirli gaz bombalarını icat etti.

Dünyanin herhangi bir yerinde meydana gelen felaketler bütün insanlığı etkiler. Günümüzde bunun etkileri ciddi bir şekilde görülmeye başladı. Herhangi bir yerde meydana gelen savaş, açlık, susuzluk her türlü çevre felaketleri  kilometrelerceuzakta baska ulkenin ibnanlarini etkiliyor. Bütün dünya tek ve büyuk bir aile. Bütün milletler bunu kabul ederse, savaşlar bitecek. Önümüzdeki büyük krizler engellenecek.huzur ve sükûnet hakim olacak. Herkes bir diğerinin yaşam hakkına saygı duyacak. Baskalarini yok etmek için üretilen kimyasal enerjilerin dünyamıza verdiği zararlar son safhada. Ocakta ksynayan ve patlamak üzere olan düdüklü tencere gibi. Tencere altını kapattığınızda patlamayacak. Doğa sakinleşecek. Dünyamızı çevreleyen ve oldukca incelmiş olan ozon tabakası kendini yenleyecek, savaşlara ihitiyaç kalmayacak. Çünkü tüm uluslar kendi varlıklarını koruyacak kadar çalışacak. Geriye kalan zaman başkalarının iyiliği için çalışmak olacak.

Yakın tarihimiz bombaları yapay zekayla birleştirdi. Eğer tüm insanlık olarak birleşmezsek 3. ve 4. dünya savaşlarının çıkmayacağını kimse garanti edemez. Daha güçlü bombalarla olan savaşlar başka türlü nasıl önlenecek.  

Çünkü herkes bir diğerinin iyiliğini düşünecek. Bütün dünya tek bir yürek olacak. O zaman huzur ve sükûnet olacak.  Bu kadar basit. Bunu düşün. Köprüden önceki son çıkışımız olabilir. az zamanımız kaldı.

yazar

Yazar: Hlhll

İNSANLIK BİRBİRİNE BAĞLI VE BAĞIMLIDIR

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.