Tanışma Uygulamalarının Evlilik ve Cinsellik Üzerindeki Etkileri

Tanışma Uygulamalarının Evlilik ve Cinsellik Üzerindeki Etkileri

Teknolojinin gelişmesi her alanda gelişme ve ilerleme kaydediyor. Eski zamanlarda MIRC gibi tanışma platformları yer alırken şimdilerde ise çevredeki birçok kişi tinder, badoo, okc, cupid gibi tanışma uygulamalarını kullanıyor.

Günümüzde birçok kişi birbirleri ile iletişime geçerken tanışma uygulamalarını tercih ediyor. Tanışma uygulamaları sadece tanışma şeklini ve sonrasında yaptıklarımızı değil cinsellik alanında da değişimlere yol açabiliyor. Tanışma uygulamalarındaki en önemli gerçek esasında ilk profile bakıldığında etki yaratan dış görünüştür. Birçok erkek ve kadın sosyal medya uygulamalarına fotoğraf eklemeden önce estetik operasyonlar geçirip fit bir görünüme sahip olmak için bıçak altına yatıyor. Profiline bu şekilde fotoğraflar yükleyip insanlar birbirleri ile tanışma uygulamaları aracılığı ile iletişime geçiyor. Yani bu tanışma uygulamaları için insanın parlak yüzünü ortaya çıkartıp esas yüzünü gizlediğini söylemek mümkün olabilir.

Tanışma uygulamaları çoğu kez erkekler açısından daha aktif görünse de son dönemlere bakıldığında kadınların da bu uygulamaları kullanmalarında bir hayli artış olduğu görülüyor. Tanışma uygulamalarında kişiler sadece fiziksel ve sosyal olarak çekici gelen insanlarla tanışıyor. Eskiden sadece sosyal çevre aracılığıyla tanıdığımız ve arkadaş olduğumuz insanlar varken tanışma uygulamalarında herhangi bir ortak arkadaş olmadan bir tek kişinin dikkat çekici profiline bakıp çeşitli görüşmeler gerçekleşebiliyor.

Tanışma uygulamalarında dikkat çeken bir diğer konu ise insanların daha esnek davranmasıdır. Normalde gizli kalmış ve mahrem olan cinsellik üzerine konular gün yüzüne çıkıyor. İnsanlar saklı kalmış merak ettikleri konuları hiç çekinmeden yeni tanıştığı birine sorabiliyor.

Tanışma Uygulamalarının Evlilik ve Cinsellik Üzerindeki Rolü

Evlilik kurumu karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan temelinin sağlam atılması gerektiği mukaddes bir kurumdur. Ancak bu uygulamaların evlilik kurumu üzerine etkileri herkes tarafından tartışılıyor. Buradan birçok kişi sadece fiziksel çekim hissedip birkaç kez görüştükten sonra evleniyor. Bu evliliğin sonucunda da kişiler kısa sürede birbirlerini hem fiziksel hem de duygusal açıdan tamamlayamayıp boşanıyor.

Bazı kişiler de fizikselliği arka planda bırakıp centilmenliğini ya da hanımefendiliğini öne sürüp bu uygulamalarda aranılan bir partner durumuna geliyor. İnsanlar bir süre sonra yine birbirlerinin iç yüzlerini öğrenip yol yakınken ayrılmayı tercih ediyor.

Cinsellik konusu ise bu uygulamalarla bambaşka bir boyuta taşınıyor. Çoğunlukla burada tanışıp ilişkiye başlayan erkek ve kadın cinsellik konusunda birbirlerini küçümseyen davranışlar sergiliyorlar. Hatta ilk kez cinselliği burada deneyimleyen kişiler bile var. Bu durum toplum ahlakında kötü sonuçların doğmasına sebep olabiliyor. Bu tanışma uygulamaları her geçen gün farklı bir boyuta taşınıyor. Herkesin bu konuda oldukça dikkatli olup bu tarz uygulamaları iyice araştırması gerekiyor.

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bu Dünyada Aldığım En Büyük Ders
Sonraki
İnsanlık Tarihine Yön Veren 8 Ünlü Filozof ve Temsil Ettikleri Akımlar
İnsanlık Tarihine Yön Veren 8 Ünlü Filozof

İnsanlık Tarihine Yön Veren 8 Ünlü Filozof ve Temsil Ettikleri Akımlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.