Tanıdık Yabancıya Mektup

Nasılsın? iyi misin bilmiyorum fakat artık merakta etmiyorum ama diyecek birkaç sözüm vardı sana hepsi yarım kaldı onları tamamlamak için geldim bir daha gelmemek üzere.

Artık dönmeni istemiyorum. Sana yenik düşeceğim yine kendimi biçare hissedeceğim için değil artık bittiğin bitirdiğim ve kendi kendini yitirdiğin için.

Ayrılık bana bir çok şey kattı bunun için sana teşekkür edebilecekken başkasının kollarındayken beni ayakta uyuttuğun için sana küfürler yağdırabilirim sanıyorsan yanılıyorsun. Üzgünüm, artık ne sana ne de kendime kızmıyorum. Ama biliyorum ki elbet  bir gün sen de beni anlayacaksın. 

Bazen kendimi düşünmekten alıkoyamıyorum biliyor mu mesela kahveyi sade içtiğini en sevdiğin rengin beyaz olduğunu , hala karanlıktan korktuğunu, arabaları çok sevdiğini, en sevdiğin bitkinin kaktüs olduğunu sıcak çikolatadan vazgeçemediğini, en sevdiğin meyvenin portakal ve en sevdiğin kıyafetini benim almış olduğumu sahi onunla ilk buluşmanda ne giydin ona da ‘her şeyim’ dedin mi?  görüntülü konuşurken uyuya kaldığı zaman izledin mi onu saatlerce? en önemlisi ikimize de aynı anda ‘seni seviyorum’ dedin mi ?

Sahi sen sevmek nedir bilir misin ? Sevmek, verdiğin nefes aldığın ‘sen’ kadardır. Sevmek, satranç oynamaya başlamadan şah mat olmaktır. Sevmek, inanmaktır  ve en önemlisi sevmek, cesurların işidir o yüzden bilmemene şaşırmamalı.

Kadınlar susarak gider demiş Cemal Süreyya. Bugün sana ve sana dair her şeye susuyorum. Sakın kötü hissetme kendini güzel dünlerdi diye anımsa o günleri.

Hatırlar mısın eskiden bana ‘kendine iyi bak.’ dediğin zaman ‘bunu söyleme veda ediyormuşsun gibi hissediyorum.’ derdim. Gelmeni, kalmanı ve hiç gitmemeni isterdim. Sana bakarken parlayan gözlerim vardı ve hatta bana bakarken parlayan gözlerin. Üşüdüğümde ısıttığın ellerin. 

Bilmeni istiyorum ki gidişine üzülen insan değilim artık.Çok uzaklaştık eski bizden (geri dönüşü olmamak üzere) biliyorum.

Pişman değilim aldanışlarımdan, her şeyi bilir halde olup gözümü kapayışlarımdan, inanışlarımdan her şey için teşekkür ederim. Neyse lafı çokta uzatmaya gerek yok içimden gidişini kutlamak için yazdım bunları.

Kısacası kendine iyi bak…

ravi tofana
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
5. Seviye Liderlik
Sonraki
20'li Yaşlarda Mutlaka Yapılması Gereken 10 Şey

20'li Yaşlarda Mutlaka Yapılması Gereken 10 Şey

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.