SOSYAL MEDYANIN ZAMAN KAYBI OLMASI

Yanlış anlaşılmasın sosyal medya düşmanı değilim lakin gerçekleri açık açık söylemeliyim. Bugün dünyanın heryerinde kullanılan birçok uygulaması var. Ve çok fazla kullanıcısı bulunuyor. Ülkemizde de  böyle. Daha dünyaya geleli üç beş yıl olan çocuk bile kullanıyor. Ve son yıllarda sosyal medya kullanan  büyüklerimizin sayısıda git gide artıyor. Yani çok popüler ve büyük bir yapısı var. Öncelikle kullanılmasına karşı olmadığımı belirtmek isterim ancak belirli kriterlere dayanarak kullanılmasının.           

Çevremizdeki insanları düşünelim. Sürekli durum paylaşmalar, takipçi sayısına bakmalar, o beğendi şu beğenmedi gibisinden ya da sürekli gündemde algı yapmalar, ya da gereksiz konulara kafa yorup tartışmalar, bilmedikleri alanlarda konuşmalar. Gerçekten şöyle bir düşündüğümüzde bunların bize ne faydası var ?

Ben bir girip çıkıyorum denilse bile gün içinde kaç defa tekrarlanıyor bu olay ve zamanınızı harcıyor. Sosyal medyayı düzenli ve dikkatli kullanmak çok zor. Bağımlılık yapan bir yapısı var. Doğru kullanabilirseniz eğer sizin için bir avantaja dönüşür. Ben şuan kullanmayan bir birey olarak söylüyorum 2 yıldırda kullanmıyorum, sosyal medya uygulamasından kast ettiğim ise İnstagram, Facebook, Twitter gibi uygulamalar. Şuan mutluyum ve sosyal medya uygulamalarına ayırmadığım zamanımı şuan hobilerime ve sevdiğim insanlara değer vererek, ilgi göstererek harcıyorum. Yani seçim size kalmış bu benim düşüncem, bir düşünün sorun kendinize. Ben kullanmama kararı aldım.

Teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

Caner21
Sakin bir insan
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ya Öyle Değilse
Sonraki
Minestrone çorbası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.