SON ZAMANLARDAKİ FUTBOL İKLİMİ ÜZERİNE..

Kaynak belirtilmedi

Öncelikle sözlerime rekabet ile başlayacağım. Tabi her sezon olduğu gibi bu sezonda transfer rekabetleri ile başladı. A takımı B takımının istediğini, B takımıda C takımının istediği futbolcuları kadrosuna kattığını açıkladı. Ve bu transferleri büyük şevkle açıkladılar, birbirlerine göndermeler yaparak. Buraya kadar tuhaf birşey yoktu; zira beklenendi yaşananlar.. Sözlerime rekabet konusu ile başlayacacağım demiştim lakin bu sizin bildiğiniz rekabetlere benzemiyor.

On yıldır hayatımızda olan sosyal medya’nın sıkıntılarını en dorukta yaşarken, özellikle son iki senedir hayatımıza giren dijital yayınların -bazılarının- , sırf rekabet olsun diye, sırf daha fazla abone ve beğeni alabilsinler diye insanları birbirlerine nasıl kırdırdıklarına şahit olduk. Ve maalesef bu dijital mecraların ki, işini layıkı ile yapanlara sözüm yok; TV’lerde Rtük kontrolü olduğu için söyleyemedikleri her türlü ifadeyi söyleyebildikleri yer haline geldiğini gördük.

Dedim size bu bildiğiniz rekabetlere benzemiyor diye.. Hayatımıza sosyal medya ve dijital medya rekabetleri girmiş; ve bugünlerde bazılarının, destekledikleri camia üzerinden aldıkları güçle olsa gerek, oldukça öfkeli, kışkırtıcı ve bir o kadar da “Fair Play” dan yoksun düşünsel şiddeti tetikleyici yayınlar yapılmakta olduğunu üzülerek takip etmekteyim. Bu şekilde devam etmesi halinde, aslında rekabetin en güzelinin yaşandığı stadyumlarımızda da sıkıntıların olmasından endişe ediyorum.

Muhterem büyüklerimiz, sevgili gençlerimiz ve çocuklarımız; rekabeti sonuna kadar hissedeceğimiz yeni bir sezon başladı. Yukarıda bahsettiğim hiçbirşeyin rekabet’in bir parçası olmadığını bilinmesini istirham ediyorum. Αsıl sorunları, hαyαtı bir rekabet, hem de yαrışmαyı kαzαnαnın sαygıyı dα kαzαnαcαğı bir rekabet olαrαk gören bir felsefeyi benimsememiş olmaları .. Siz siz olun dürüst oyun, dürüst davranış olarak ifade edilmekle birlikte gerçek anlamı etik üstü davranış olan “Fair Play” den ayrılmayın. Amacımız; kişisel çıkarlarımızı ve hırslarımızı bastırarak yaşamda üstün olan insan ruhunu ortaya koymak olmalı.

Trendyol Süperlig tüm takımlarımıza başarıları diliyorum. Bahse konu yazımın, faydalı olmasını umar, SAYGILARIMI SUNARIM..

 

Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.            

                                                                                           Mustafa Kemal ATATÜRK

                                                                                                                     

 

CEZA YAYI
Futbol'a dair ne varsa ..
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İtirməyə məhkumsunuz..
Sonraki
YOUTUBE’DA FARKLI TATLAR ARAYANLAR İÇİN BEŞ ALTERNATİF KANAL

YOUTUBE’DA FARKLI TATLAR ARAYANLAR İÇİN BEŞ ALTERNATİF KANAL

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.