Sexify / Netflix

                   ”Başarmak istediğim çok şey var. İstediğim kişi olabileceğimi hissetmek istiyorum.” 

 Dizinin fragmanını izlediğim de ilk aklıma ”Sex Education” geldi. Onun konseptinde gibi ama buradaki hikaye lise de değil, üniversite de geçiyor. Yüzeysel olarak konusuna gelecek olursam; Üniversitelerin düzenlemiş olduğu teknoloji yarışmasına katılan Natalia’nın ilk proje fikri beklediği gibi çıkmayınca yeni bir fikre yöneliyor ama bu sefer ona eşlik eden ve karakterleri birbirinden farklı olan Monika ve Paulina da var.

 Projelerini geliştirme süreçlerine şahit olurken diğer yandan da hayatlarına şahit olacaksınız. Aslında ”Sex Education” da öyleydi. Konu tek bir yerden işlemiyor bir çok alt dalı var ve birer ders niteliğinde olan notlar. Demek istediğim bir çok detaya, günlük hayatımızda dikkat etmiyoruz. Veya etsek bile nasıl çözüm bulacağımızı bilmiyoruz. Farkında bile olmuyoruz belki de. 

Duygularımızı, hislerimizi açıkça ifade edemeyişimiz. Kendimizi bulamayışımız. Belli kalıplarda tıkanıp kalmamız. Belki de farkında bile olmayışımız. Değişimi ve sorunlarımızı çevremizde aramaktansa, işin özünün kendimiz olduğunun altını çiziyor bu dizi. Değişiminin asıl anahtarı sende. Ne enteresan ama dimi? Labirentinden çıkmakta senin elinde kalakalmakta.

 Orgazm konusundan, konu nelere geldi. Aslında olay bazılarının düşündüğünün aksine sadece cinsellik değil. Herkes tarafından bilinen ama üstü kapanan bir mesele bu. Aile ilişkilerimiz, dostluklarımız, ilişkilerimiz, okul hayatımız derken konular üst üste o kadar biniyor ki.  Haz konusunun, kendinizi tanımanın, bedeninizi keşfetmenin ve daha nice konuyu kapsadığının farkına bile varamıyoruz.

Açıkçası başta yüzeysel ve basit bir dizi olacağını düşünmüştüm. Adından dolayı bu tarz düşündüm sanırım. Imdb yorumlarında da insanların eğlenerek izlediğini , müziklerini, oyuncularını sevdiklerini gördüm. Kısacası kafa dağıtmaya, sorgulamaya değer. 

İyi seyirler.

yaren-ozcam
joayaren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
lupin konuşuyor
Sonraki
Gerçek hisler unutulmaz

Gerçek hisler unutulmaz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.