SEN BUNU OKUDUĞUNDA BEN ÖLMÜŞ OLACAĞIM

Kaynak belirtilmedi

Ana okulundan beri diğer çocukların , hatta yetişkinlerin zorbalıklarına maruz kalan ve birkaç kez intihar girişiminde bulunan 15 yaşındaki Daelyn için durum yeni kaydolduğu lisede de pek iç açıcı değildir. 

kendini öldürmeye kararlı olan Daelyn hayatlarını sonlandırmak isteyen insanlar için tasarlanmış ışığın içinden isimli bir internet sitesini keşfeder ve siteye kaydol olarak intihar etmek için 23 günlük geri sayımı başlatır . 
sonra Santana adındaki genç bir çocuk okul çıkışında onunla birlikte bahçede oturmaya ve onunla konuşmaya başlar ama daha önce pek çok kez aynı şekilde kandırılıp , alay edilen  ,hor görülen Daelyn insanlara güvenmesi için artık çok geçtir .

Kitap aslında çok büyük bir toplumsal konuya değiniyor. Bir çok gencin yaşadığı akrağan zorbalığının insanların hayatın nerelere kadar götürdüğünü anlatıyor. Kitabı okurken içimiz buruk olsa kitabın sonunda çok büyük bir mesaj veriyor.  Bu yüzden bence bu kitabı bir çok insan bilinçlenmek için okumalı .

KİTAPTAN ALINTI 

Sevgili

Anne,Baba sevgili diğerleri. Beni durdurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktu çünkü kararımı çoktan vermiştim hayatım boyunca acı çektim… siz fark etmediniz …yanımda olmadınız… kendi hayatımı sona erdirdim çünkü siz iğrençsiniz ,Dünya iğrenç hayatım iğrenç,  işim iğrenç…

Kübra
Kübra Şentürk
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
03.03 DOLUNAYDA AÇAN ÇİÇEK

03.03 DOLUNAYDA AÇAN ÇİÇEK

Sonraki
BOŞLUK HİSSİ (Çocuklukta ihmalin izi)

BOŞLUK HİSSİ (Çocuklukta ihmalin izi)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.