Saygıda Bencil Olmazsak, Sanki Hayat Daha Güzel Olacak

Selam yine ben..,

Merhaba değerli okurlarım ve yazar arkadaşlarım hiç aşık oldunuz mu ?, hiçsevdiniz mi ?, hiç saygı duydunuz mu ? Bunların üçünü de birarada yaşadıysanız bulunmadık bir insansınız kadın erkek diyeayırmıyorum Yaradan insan denen canlıları yaradırken hepsine deaynı duygu aynı hisleri vermiştir. Bu değerler uğruna neleri göze aldınız hiç düşündünüz mü. Kimisi çok yoğun hissetmiş kimi yalan yolu seçmiş , kimi şiddeti seçmiş doğruyu yalanı eleştirmek bizlere düşer ama hesabı mutlaka Yaradan abırakmak zorundadır. Adaleti sağlamak bizlere düşmez bizlersadece o kanunun önünde iyi veya kötü oyuncularız..O yüzdendirki şiddetin her türlüsüne hayır diyoruz..

Belki bu yazdığıms atırlarda bende öyle hissettim bende böyle yaşadım diyenler olduğu gibi bu yazdığım kelimelerin içinde kendine yer bulamayanlarınız da olacaktır.

Aşık olmak negüzeldir. Birkaç güzel söz birkaç güzel bakış aşık olmakiçin yeterli olur hemen de öyle oluverirsin sanki o an dünyanı dolduran hiç bir şey yokmuş ta ona açlık susuzluk çekişsingibi hissedersin. Ama birden kaybolduğunda sanki o anları hiç hissetmemiş gibi olursun anlıktır. Zararsızdır varlığı dayokluğunda mutlu olduğun saniyelerle sürelidir. Aşık olmaktan zarar gelmez her gün aşık olsun. 

Hele Sevmek negüzeldir. İşte bura da biraz nefes alıp kalbinizin bir andaçarpmasına engel olmanız lazım niye birden daldınız maziaklınıza geldi değil mi korkma sevmekten zarar gelmez o nefesalamamaktan ,uyuyamamaktan, aç olup ta boğazında lokmalarındüğümlenmesinden zarar gelmez çünkü sevmek çok ağırdırkimisi bunu kaldırır kimisi kaldıramaz. Derler Doğru kadınıdoğru erkeği sevin sevginin gözü kördür, sevdiğinde etrafkapkaranlıktır her şey siyah beyazdır sadece  karanlığıniçindeki tek renkli o vardır başka kimseyi görmezsin. Ondanvazgeçemezsin uğruna ne gerekiyorsa yaparsın, bazen delik birayakkabıyla kışın ortasında titreyerek sevmektir. Amahissetmezsin o soğuğu kalbin öyle kan pompalar ki üşümezsinsonunda görmek vardır her şeye bedeldir. Belki de otobüsebinemezsin dikkatinizi çekiyorum taksiye demiyorum neyse odurhayatımızda. Buluşabilir sen ayda buluşacağın bir günde okadar kıymetli olur ki ne o ayaklarının ağrısı nede açkaldığın günlerin sancısı olur vücudunda, bazen de mesafelergirer arana dayanamazsın nefes alamazsın  bunalırsın atlarsıngidersin ne o uzak yollar nede o kar yağışlı soğuk aylar engelolur buna her şey ne için bir çift güzel söz bir çift güzelbakış hepsinden önemlisi o sarılıp kokusunu içine çekip saniyelerin donduğu, saatlerce sarılıyormuş hissi verdiği ozamanın durduğu andır. Değmez mi açlığa değmez mi üşümeyedeğmez mi o bitmek bilmeyen uzun yollara değer be kardeşim değer.Bunlardan birine sahipsen sende sevmişsin kardeşim. Duyar gibiyimne abarttın be kardeşim dediğinizi…

 Aşık olup o anı unutana saygı duymak, karşılıksız sevmeye saygı duymak daha dagüzeldir Seni sevenle ömür boyu mutlu olursun, seni sevmeyle hergün roman olursun, her gün korku filmi olursun, her gün Azrail olursun, her gün katil olursun.. Olmayın kardeşim ne katil , neAzrail, nede figüranı olduğunuz korku filmi, Kadına erkeğe düşmez bunlar. Yapacağınız hiçbir şeyden çekinmeyin belki dizinde ağlayın, o duyguyu ona aktarmayı nasıl sevdiğinizi nasıl saygıduyduğunuzu ona ilmek ilmek işleyin vazgeçmeyin,  Ha yanında olmadı mı boş verin şiddete girmeyin yaşamı sen vermedin ki canını alasın, Sen Yaratmadın ki ona zarar veresin yediremeyeceksin belkide kendine, ona harcadığın nefesin aklına gelecek, ama emin ol onunla geçen zaman sana en büyük hediyedir. Sadece yaşadığın mutluluklara saygı duy emin ol yaşamın boyunca en büyük desteğin olacaktır. Baktın olmuyorsa evliysen boşan, sevgiliyken ayrıl gitsin ama sakın ama sakın şiddete girme. Onurluca Seven saygı duyan, onurluca kendisine yakışanı yapıp, arkasını dönüp gitmeyi bilmelidir. Emin olun hata yapan pişmanlık duyandır. Bu onun kalitesini gösterir. Belki onda ayrılığın terk edilmişliğin pişmanlığını duyacaksın ama neticede Şu fani hayat yaşamak zorunda olduğumuz bir okul değilmidir. Bir ders biter bir ders başlar maksat o dersten geçer not almak. Son olarak hepe sevilin hep sevin hep vaz geçilmemek için saygı biriktirin. Sanırım biraz uzun oldu.. Değerli yazar arkadaşlarım değerli okurlarım okuduğunuz için teşekkür ederim. Unutmayın Sizler yazın ki dünya okusun, yorumun iyisi de kötüsü de iyidir sadece nereden baktığınla alakalıdır.

ByYasak
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Umut
Sonraki
Büyük Veri Çağında Empati

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.