Samsung ‘200MP ISOCELL HP3’ Görüntü Sensörünü Tanıttı

Samsung-200mp-ısocell-hp3-görüntü-sensörünü-tanıttı

2019’da piyasaya sürdüğü ilk 108MP’lik görüntü sensöründen bu yana Samsung, yeni nesil, ultra yüksek çözünürlüklü kameraların geliştirilmesine öncülük ediyor. Samsung, sensör performanslarında iyileştirmelere devam ediyor. 0,56μm piksel200MP ISOCELL HP3’ görüntü sensörü ile şimdi kullanıcılara çok daha ileri bir fotoğraf ve video deneyimi sunuyor.

Önceki modelin(ISOCELL HP3) piksel boyutu olan 0.64μm’den yüzde 12 daha küçük piksel boyutuna sahipti. Kamera merceğinin yakaladığı alanın çapı olan 1/1.4” optik formatta 200 milyon pikseli bir araya getiriyor. Böylece ISOCELL HP3′ün kamera modülünün yüzey alanında yaklaşık yüzde 20 azalma sağlanıyor. Ayrıca daha ince premium cihazlar üretebilmesine olanak veriyor.

‘Süper QPD’ Özelliği İle 8K Kalitesinde Sinematik Videolar Çekme İmkanı 

ISOCELL HP3, kullanıcılara ‘Süper QPD’ otomatik odaklama çözümü de sunuyor. Bu sayede sensörün tüm piksellerinde otomatik odaklama kabiliyeti sağlanmış oluyor. Ayrıca dört bitişik piksel üzerinde tek bir lens kullanarak hem yatay hem de dikey yönde faz farklılığını algılayabilme özelliğine sahip. Bundan dolayı kullanıcılar, doğru ve daha hızlı otomatik odaklama imkanı bulabiliyor.

Cihaz aynı zamanda kullanıcılara 8K kalitesinde ve saniyede 30 kare (fps) hızında veya 4K ve 120fps hızında videolar çekme imkanı sunuyor. Ayrıca, 8K kalitesinde videolarda görüntü alanı kaybını en aza indiriyor. Süper QPD çözümüyle birlikte, kullanıcılar artık mobil cihazlarıyla sinema etkisi veren görüntüler çekebiliyor.

Samsung-200mp-ısocell-hp3-görüntü-sensörünü-tanıttı

Tetra Pixel Sayesinde En Düşük Işık Ortamında Dahi Kaliteli Çekim Deneyimi

ISOCELL HP3 ayrıca, Tetra2 pixel teknolojisiyle düşük ışıkta dahi mükemmel bir çekim deneyimi sunuyor. Bu teknoloji, 0,56μm 200MP sensörü, 1,12μm 50MP sensöre dönüştürmek için dört pikseli tek bir pikselde ya da 16 pikseli tek bir pikselde bir araya getirebiliyor. Böylece, 12.5MP sensörü 2.24μm piksel ile birleştiriyor. Bu sayede sensör de büyük boyutlu bir piksel sensörünü simüle eder. Bunun sonucunda iç mekan veya gece gibi ışığın az olduğu ortamlarda daha parlak ve canlı çekimler gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Bir Önceki Sensörün Renk Sayısının Tam 64 Katına Eşit

ISOCELL HP3, geliştirilmiş ‘Smart-ISO Pro’ özelliği sayesinde mobil görüntü sensörünün dinamik aralığını en üst düzeye çıkarma imkanı sunar. Bu teknoloji de düşük ve yüksek ISO modlarından elde edilen iki ayrı görüntüyü birleştiriyor. Bunun sonucunda HDR görüntüler oluşturabiliyor.  Bu teknolojinin ileri versiyonu, sensörün dinamik aralığını daha da genişleten üçlü ISO moduna sahip. Bunlara ek olarak, gelişmiş ‘Akıllı-ISO Pro’ da sensörün 4 trilyonun üzerinde renk sayısı ifade edebilmesini sağlıyor. Bu da bir önceki modelin 68 milyar renk sayısının 64 katına eşit sayıda renk demek oluyor. Ayrıca, ‘Smart-ISO Pro’ özelliği ile birlikte kademeli HDR’yi destekleyen ISOCELL HP3, yüksek kaliteli HDR çekimler elde ediyor. Böylece ortama bağlı olarak iki çözüm arasında geçiş yapılabilmesine fırsat sunuyor.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

infiluck Gaming
infiluck
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
2022 Yılının Sonuna Kadar Yayınlanacak Netflix Dizileri ve Filmleri
virgin river romantik dizi

2022 Yılının Sonuna Kadar Yayınlanacak Netflix Dizileri ve Filmleri

Sonraki
Blackpink İlk Sanal Konserini Pubg Mobile’da Veriyor
blackpink-ilk-sanal-konserini-pubg-mobileda-veriyor

Blackpink İlk Sanal Konserini Pubg Mobile’da Veriyor

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Mart ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.