Mürekkep ve Toneri Ellerinizden Temizlemek için

Mürekkep ve Toneri Ellerinizden Temizlemek İçin

Mürekkep ve Toneri Ellerinizden Temizlemek için

Mürekkep Kartuşlarını değiştirmek genellikle oldukça basit ve temiz bir işlemdir, ancak kısa bir süre sonra felaket olur! Eski kartuşu ve yazıcı mürekkebini ellerinize, cildinize ve muhtemelen odadaki diğer her şeye sızdırabilirsiniz. Yazıcı mürekkebini ellerinizden ve cildinizden temizlemek özellikle zor olabilir, bu nedenle deneyebileceğiniz bir dizi farklı yöntem toplamaya çalıştık. Basit yöntemlerle başlayın, ardından leke özellikle inatçı ise gelişmiş yöntemlere geçin.

Basit Yöntemler

Cam Temizleyici

Cam temizleyicilerindeki amonyak genellikle yazıcı mürekkebinin cilt üzerinde çözülmesinde iyidir. Cam temizleyiciyi mürekkep lekesine püskürtün ve mürekkebi çözmek için birkaç saniye bekletin. Mürekkebi çıkarmak için ellerinizi birbirine sürün, sonra ellerinizi iyice durulayın. Cam temizleyiciyi çıkarmak için ellerinizi düzenli el sabunu ile yıkayarak bitirmek isteyebilirsiniz.

Saç Spreyi

Saç spreyi içindeki bazı bileşenlerin yazıcı mürekkebinin çözülmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Cam temizleyicide olduğu gibi, saç spreyini mürekkep lekesine püskürtün, mürekkebi gevşetmek için birkaç saniye bekletin. Ellerinizi su ile durulamadan önce bölgeyi biraz ovalayın. İsterseniz düzenli bir süre arap  sabunu ile  ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Ağır Hizmet El Temizleyicileri

Bu temizleyicilerin çoğu hafif bir aşındırıcı içerir, bu da mürekkep lekelerini cildinizden fırçalamaya yardımcı olabileceği anlamına gelir. Ellerinizi su ile durulayın ve ağır sabun ile yıkayın. Lekeli alanı birkaç saniye hafifçe ovalayın, sonra suyla iyice durulayın.

Bebek yağı

Bebek yağı genellikle ciltteki mürekkep lekelerini kırabilir ve daha sonra cildinizi yumuşak ve pürüzsüz bırakma avantajına sahiptir. Lekeye biraz bebek yağı sürün ve ovalayın. Sonra mürekkebi ve yağı temizlemek için ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Gelişmiş Yöntemler

Çamaşır suyu

Çamaşır suyu çıplak cilde oldukça sert olabileceğinden, bu yöntemi DİKKAT’li kullanın Lütfen. Mürekkep lekesine çok az miktarda Çamaşır suyunu  uygulayarak başlayın, ardından gerektiğinde biraz daha ekleyin. Beyazlatıcıyı gevşetmek için lekeye sürün. Ellerinizi el sabunu ile iyice yıkayın ve bol suyla durulayın.

Halı ve Kumaş üzerinde Mürekkep çıkarmak için

Mürrekkebin temas ettiği yüzeye, Sirke ile yıkayınız. Sirke yüzeyde 15 dakika kadar kaldıktan sonra, Suyla temizleyip üstüne bir temiz bez koyup, Ütünüzün buğar kısmı ile buğar uygulayın.Mürekkebin yüzeyden çıkma ihtimali % 95 tir.

Ponza taşı

Her şey başarısız olursa, bir ponza taşı deneyin. Bunlar genellikle pürüzlü cildi ayaklardan çıkarmak için kullanılır, ancak ciltteki mürekkep lekeleri için çok yararlıdır. İlk olarak, cildi birkaç dakika ılık suda durulayın veya ıslatın, ardından alanı ponza taşıyla dairesel hareketlerle ovalayın. Taş, ölü cildin üst tabakasını çıkarmaya yardımcı olacaktır ve lekeyi de almalıdır.

Herhangi bir şansla, yukarıdaki yöntemlerden en az biri yazıcı mürekkebini ellerinizden veya cildinizden çıkarmış olmalıdır. Yazıcı mürekkebi ve toner herhangi bir halıya veya kumaşa bulaşırsa; info@hurdaprinter.com’ dan bize ulaşın Lütfen.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.