Ruslar’ın 15 Gün Uykusuzluk Deneyi

Ruslar'ın 15 Gün Uykusuzluk Deneyi

Ruslar'ın 15 Gün Uykusuzluk Deneyi

İlk olarak merhaba okuyucular;

Bugünkü konumuz Rusların 15 gün uykusuzluk deneyi. Bildiğimiz gibi 1940 yılının sonunda bir deney yapılmıştı, ve 5 tane denek ile yapılmıştır. Denekleri tetikleyici gazlar ile 15 gün uyanık tutmaya çalışıyorlardı  

Denekler 2. Dünya Savaşında olan esirlerdi. Oksijen oranı sabit olan bi hücrede kalıyorlardı. Hücrede ses ve kamera sistemlerinin hepsi aktifti.

Hücrede bir sürü kitap, yataksız karyola, su ve 5 kişiye 1 ay yetecek yiyecek vardı

İlk 5 gün herşey yolundaydı fakat sonraki  günler koşullardan şikayet etmeye ve bu işin yöneticilerin nerede olduğunu araştırmaya başlamışlardı. Birbirleri ile konumayı kesmişler cam şişelere ve mikrofonlara fısıldamaya başlamışlar. Araştırmacılar bunun gazlardan olduğunu düşünmüşler.

9. Gün Çığlıklar Başlıyor: 9. Gün ilk denek çığlık atmaya başlıyor. 3 saat boyunca çığlık atarak çılgınca koşuyor. Fakat çıkan ses kuru bir sesti. Araştırmacılar deneğin çığlık atmakta  ses tellerinin yırtıldığını ön gördüler. Birinci denekten sonra ikinci denek de çığlık atmaya başlıyor diğer denekler hala mikrofonlara fısıldamaya devam ediyor.

Diğer denekler (çığlık atmayanlar) kitaplarım sayfalarını parçalara ayırıp yüzlerine sürdüler ve camlara yapıştırdılar bunun üzerine çığlıklar kesildi. Aradan 3 gün geçti sesler kesildi araştırmacılar mikrofonların çalışıp çalışmadığını kontrol ettiler mikrofonlar çalışıyordu. Hücredeki oksijen seviyesi de normaldi.

 14. Gün “Artık özgür olmak istemiyoruz”: Araştırmacılar deneklerden veri alınamayınca odaya girmeye karar verdiler öldüklerinden endişeleniyorlardı. Araştırmacılar geldiklerinde deneklere “mikrofonları kontrol etmeye geliyoruz kapıdan yaklaşık ve yere yatın aksi halde vurulacaksınız” içeriden gelen sakın bir ses ” artık özgür olmak istemiyoruz” der. 

15. Günün gece yarısı odanın kapısının açılmasına karar verildi. Odanın kapısı açıldı oda temiz hava ile doldu tetikleyici gaz dışarı çıktı. Mikrofonlar çalışmaya başladı 3 ses yakarıyordu dışarıda aileleri sevdikleri olduğunu söylüyorlardı içeri girenlerden en yüksek ses denekleri çıkarmaya gelen askerden geldi 5 denekten 4’ü yaşıyordu tabii buna yaşamak denirse..

15.gün Sağ kalanların etleri paramparça: Ölen deneğin kalça ve göğüs tarafına topak topak et doldurulmuştu. Ölen denek hücredeki şu giderine konulmuştu bu yüzden 10 cm su birikmişti. Fakat o şu değil kandı ! Kalan 4 deneğin sakalları uzamış deriler mahvolmuştu. Tırnaklarındakı parçalar derilerine bunu kendileri yaptığını gösteriyordu. Hepsini kendileri yapmamışlardı birbirlerine saldırmışlardı ! 4 deneğin karın bölgesindeki organları ve kaburgaları yoktu neredeyse. Günler sonra yediklerinin kendi etleri olduğu ortaya çıktı. Daha sonra gaz geri geldi uykuya daldılar. Fakat gaz çıktıktan sonra bile uyanmadılar ölmüşlerdi..

Evet sevgili okuyucular bugünkü konumuz 15 gün uykusuzluk deneyi idi bugünlük bu kadar. Sizce bu gerçek mi yoksa şehir efsanesi mi? Umarım hoşunuza gider..

Asliocaaglakblog.com
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kolay Olmadı
Sonraki
Bir Kişiyi Tanımadan Yargılamak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.