Ricardo Leyva Muñoz Ramírez

Richard Ramirez olarak bilinen Ricardo Leyva Muñoz Ramírez Amerikalı bir seri katil, tecavüzcü ve hırsızdı. Los Angeles bölgesinde yaşayanları ve daha sonra San Francisco bölgesi sakinlerini Haziran 1984’ten Ağustos 1985’e kadar teröre boğarken medya tarafından “Gece Avcısı” lakabı takılmıştır.

Doğum tarihi: 29 Şubat 1960, El Paso, Teksas, ABD

Ölüm tarihi ve yeri: 7 Haziran 2013, MarinHealth Medical Center, Kentfield, Kaliforniya, ABD

Eşi: Doreen Lioy (e. 1996–2013)

Cinayetlerin yer(ler)i: Kaliforniya

Kardeşleri: Robert Ramirez, Ruth Ramirez, Ruben Ramirez, Joseph Ramirez

Ebeveynleri: Mercedes Ramirez, Julian Ramirez

Richard Muñoz Ramirez çok  kötü bir çocukluk geçirmiş annesi hamileyken ayakkabı fabrikasında  çalışmış ve çok fazla kimyasal solumuş. küçükken iki kere kafasına çok ağır darbe yemiş buda beyninin ön lobuna zarar vermiş ve nobetler geçirmesine sebep olmuş. Babası ise küçükken aşırı şiddet uygulamış hatta Ceza olarak evlerinin yakınındaki bir mezarlığa bağlar ve tüm geceyi orada gecirimiş asıl onu bu hale getiren kuzeni, Richard 12 yaşında iken kuzeni eski bir asker ve Vietnamda tecavüz ettiği öldürdüğü insanların  fotoğraflarını çekmiş ve Richard ‘a gösteriyormuş   Çoğu kurbannın gözlerinin çekik olmasını böyle  açılanabilir aslında  çocukluğu bunlardan etkilenerek geçmiştir. Kuzeni ile çoğu zaman marijuana kulanırlarmış uyuşturucununda büyük bir etkisi vardır  13 yaşında ise kuzeni, Richard’ın gözü önünde kendi karısını öldürmüş Richard dayanamayıp ablası ve kocası ile yaşamaya başlamış ve ablasının kocası gece Richard’ı kadınları gece gizlice evlerinden izlemeye götürürmüş, babası aşırı şiddete meyilli biri olduğundan genlerinde var olduğu ( halk arasında söyleniyor) 

Ramirez bilinen ilk suçunu 28 Haziran 1984 tarihinde işlemiş, soyduğu evde bulunan 79 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunup öldürmüştür.
Rahatsız olanlar lütfen bakmasın!

17 Mart 1985`te bilinen ikinci cinayetini işledi. Kurbanın oda arkadaşı kaçmayı başardı ve polise Ramirez`in eşkalini verdi. Aynı gün 30 yaşındaki bir kadını daha silahla vurarak öldürdü. Bir günde iki vahşi cinayet işlenmesi halkı paniğe ve korkuya sürükledi. 3 gün sonra 20 Mart`ta, bir kızı evinden kaçırdı ve tecavüz etti. 27 Mart`ta 64 yaşında bir kadın olan Vincent Zazarra ve 44 yaşındaki kocası Maxine`yi öldürdü. İddiaya göre kadının gözlerini oymaya çalışmıştı. Cesetler oğul Peter tarafından bulundu.

Kısa sürede işlenen seri cinayetler üzerine polis araştırmalarını hızlandırdı. Nisan ayında Ramirez’den ses çıkmadı. 

Daha sonra 65 yaşındaki bir adam ve karısının yaşadığı Monterey Park`taki bir eve girdi. Adamı başından vurdu, kadını öldürmek üzereyken adam son gücüyle polisi arayarak Ramirez`i kaçırmayı başardı. Polis geldiğinde adam ölmüştü. Yaklaşık bir hafta sonra evlerine girdiği 80 yaşlarındaki iki kadını ölümcül biçimde yaraladı. Evden çıkmadan mürekkeple duvarlara ve kadınlardan birine rujla Satanik pentagramlar (ters pentagram işareti) çizdi.

Haziran ve Temmuz aylarında üç kadın daha evlerinde öldürüldü, ikisinin boğazı kesilmişti.

Ramirez 20 Temmuz`da iki cinayet daha işledi. Sun Valley`de (Kaliforniya) 32 yaşında bir adamı öldürdü, karısını yaraladı ve tecavüz etti. Annesi hırıltılar çıkararak ölmek üzereyken 8 yaşındaki oğullarına da tecavüz etti. Aynı gün içerisinde Glendale`de yaşayan 60 yaşlarındaki bir çifti daha öldürdü. 8 Ağustos`ta Northridge`li bir çifti ciddi biçimde yaraladı. Çifte saldıranın eşkali önceki tanımlara uyuyordu.

Ramirez sonunda Los Angeles bölgesini terk ederek San Francisco`ya geçti ve burada 66 yaşında bir adamı öldürdü, karısını yaraladı

Hayatta kalmayı başaran kadın Ramirez`i polis taslaklarından teşhis etti. Medya, katilin herhangi bir bağlantıya ya da eylem metoduna tabi olmadığını düşündüğünden ‘The Walk-in Killer’ lakabını ‘Night Stalker’ olarak değiştirdi

24 Ağustos`ta Ramirez 29 yaşındaki bir adamı başından vurdu ve nişanlısına tecavüz etti.

Adam hayatta kaldı, polise Ramirez`i ve onun portakal rengi Toyota arabasını tarif etti. Daha sonra bir genç, haberlerde gördüğü tarife uyan bir arabanın plakasının yarısını not alarak polise haber verdi. Çalıntı araba 28 Ağustos`ta bulundu ve polis arabanın aynasından parmak izi elde etmeyi başardı. Parmak izleri 25 yaşında, Teksaslı, trafik ve uyuşturucu ticareti suçundan uzun bir sabıka kaydı bulunan Richard Muñoz Ramirez`i işaret ediyordu. İki gün sonra sabıka fotoğrafı televizyonlarda ve Kaliforniya`daki bütün gazetelerde yayımlandı. Ertesi gün Doğu Los Angeles bölgesinde Ramirez araba çalmaya çalışırken tanındı. Kalabalık linç etmek için saldırdı, polis kalabalığı dağıtarak Ramirez`i öldürülmekten kurtardı.

7 Kasım 1989 tarihinde Kaliforniya`da gaz odasında ölüme mahkûm edildi. Richard Ramirez davası ABD tarihinin en uzun ve zor adi suç davalarından biridir. Dinlenen yüzden fazla şahidin bazısı geçen dört yıllık süre nedeniyle Ramirez`i hatırlayamamış, bazıları ise emin olmayı sürdürmüştür. 3 Ağustos 1988`te Los Angeles Times Ramirez`in savcıyı silahla vurmayı planladığını yazdı. Bunun üzerine mahkeme salonunun kapısına metal bir dedektör kondu. 14 Ağustos`ta, Phyllis Singletary adlı jüri üyesi mahkeme salonuna gelmedi ve ertesi gün evinde ölü bulundu. Ramirez`in dışardan birilerini yönlendirmiş olması ve bunu diğer jüri üyelerine de yapma ihtimali jürinin telaşa kapılmasına neden oldu. Fakat Singletary`i öldürenin, daha sonra intihar eden erkek arkadaşı olduğu anlaşıldı. Dava süresince Ramirez birçok kadın ve erkek hayranıyla mektuplaştı. Bir magazin dergisi editörü olan Doreen Lioy ile 3 Ekim 1996`da Kaliforniya`da San Quentin Devlet Hapishanesi`nde evlendi.

 Ramirez’in ölümü, 7 Haziran 2013 tarihinde California, Greenbrae’daki Marin General Hastanesi’nde B hücreli lenfomaya bağlı komplikasyonlardan öldü.
Doğum adı: Ricardo Leyva Muñoz Ramírez
Ölüm: 7 Haziran 2013 (53 yaşında); California San Quentin cezaevi
Cinayetlerin süresi: 28 Haziran 1984-24 Ağustos 1985
Ölüm nedeni: Cezasının infazını beklerken, B hücreli lenfoma komplikasyonları oluştu

Richard Ramirez belgeseli hakkında ;

Belgesel :Nightstalker

Tür: , korku, suç

Konusu:1985 yılında Los Angeles’ı kan gölüne çeviren seri katil Richard Muñoz Ramirez (Nightstalker’ın) hastalığını ve aldığı uyuşturucuların sayesinde şeytanın kulaklarına fısıldadığı şeyleri yapmaya başlamasını anlatıyor…

Netflix den rahatlıkla “NİGHT STALKER”  aratıp izleyebilirsiniz 🙂 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.