Return to Castle Wolfenstein: Gizem Dolu Bir Oyun

Return to Castle Wolfenstein: Gizem Dolu Bir Oyun

Merhabalar, bu yazımda, sevdiğim bir oyun olan Return to Castle Wolfenstein‘dan bahsedeceğim.

Return to Castle Wolfenstein: Gizem Dolu Bir Oyun

20 Kasım 2001’de çıkan bu oyun, Wolfenstein 3D’nin 3 boyutlu (?) versiyonu.

Return to Castle Wolfenstein Konusu

II. Dünya Savaşı sonuna doğru Almanlar, yenileceklerini anlamışlardı. Hitler’in iki numaralı adamı olan Himmler; MÖ 943 yılında ölen I. Heinrich’in canlandırılmasıyla ilgili çalışmalar başlatır. Okuduğu kaynaklara göre eğer I. Heinrich canlanırsa; Almanlar yokedilemez bir güce sahip olacaklar ve dünyaya hükmedeceklerdir. Bunun için özel bir birlik oluşturan Himmler; çalışmalarını Wolfenstein Kalesi’nde yürütmektedir. Ana karakterimiz “B.J” Blazkowicz, OSA’nın emriyle Agent One adındaki bir arkadaşıyla bu kaleye sızmayı dener. Sızmaya çalışırken yakalanır; olaylar gelişir.

Return to Castle Wolfenstein: Gizem Dolu Bir Oyun

Oyun, resmen sizi ekrana kilitliyor. Hikâye akıcı; yapay zekâ gelişmiş; bölüm uzunlukları tatmin edici. Ayrıca oyunda gizem öğesi büyük bir yer tutuyor. Silahların vuruş hissi gayet gerçekçi. Yeterince farklı silahı bir arada kullanabiliyoruz. Tabancadan ağır makineliye kadar geniş bir silah skalamız mevcut. Genellikle mermi sorunumuz olmuyor. Mermi sorunumuz olursa da bıçağımız mevcut.

 

Oyunun bir de çoklu oyuncu kısmı var fakat bu çoklu oyuncu kısmını oynayan kalmadı gibi. Yine de “çoklu oyuncu modunu denemek istiyorum” demek istiyorsanız “Enemy Territory” oyununu indirebilirsiniz. Return to Castle Wolfenstein‘ın sadece çoklu oyuncu tarafını içeren bu oyun, bedavadır.

 

Kendisini tekrar tekrar oynatan bir oyun bu Return to Castle Wolfenstein. Hikâyesinin güzelliği, oyunun hemen bitmemesi, bu oyunu oynatan ve sevdiren sebeplerden sadece birkaçı. Bu oyunu sizlere şiddetle tavsiye ediyorum. Her oyuncu bu oyunu oynamalı.

Rifleman
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Şeker Portakalı Özet
şeker portakalı özet

Şeker Portakalı Özet

Sonraki
44 Günlük İşkence | Junko Furuta
Junko Furuta

44 Günlük İşkence | Junko Furuta

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.