44 Günlük İşkence | Junko Furuta

Junko Furuta

1988 yılında Japonya’nın Misato şehrinde yaşayan genç bir kızdı Junko Furuta. On altı yaşında çalışkan, neşeli, hayat dolu bir kızdı. Okul arkadaşlarından biri olan Hiroshi Miyano, Junko’ya aşık olduğunu ve onunla sevgili olmak istediğini söyledi. Mahallenin kabadayılarından olan aynı zamanda Yakuza’ya (Japon Suç Örgütü) üye olan Hiroshi’ye Junko’nun cevabı tabii ki “Hayır.”dı. Hiroshi’ye “Hayır.” diyen o güne kadar çıkmamıştı, ilk defa istediğini alamamıştı. Hiroshi ve üç arkadaşı bunun üzerine Junko’ya sinsi bir intikam planladılar.

Junko Furuta, okul saatleri dışında part time bir işte çalışıyordu. 22 Kasım günü işinden çıkmış evine bisikletiyle giderken tanımadığı birisi bisikletine tekme atıp onu düşürdü. Bu esnada karşıdan Hiroshi göründü, Junko’nun yanına geldi ve bisiklete tekme atan da oradan uzaklaştı. Junko ve Hiroshi beraber yürüyüp sohbet etmeye başladılar. Hiroshi, yol güzergâhını değiştirip ıssız yerdeki boş bir depoya onu götürdü. Hiroshi, etrafta kimse kalmamasının rahatlığıyla Junko’ya bağırmaya başladı ve ona Yakuza üyesi olduğunu söylerek korkutup deponun içerisine soktu. Junko çaresizlikle Hiroshi’nin dediklerini yaparak depoya girdi.

junko furuta 18+

Junko Furuta: 44 Günlük Çile

Depoda Hiroshi, Junko’ya tecavüz etti ve daha sonra onu otele götürdü yine orada da tecavüz etti. Junko oradan uzaklaşmak istedi ancak Hiroshi izin vermedi ve bu planı yaptıkları diğer üç arkadaşını arayarak olanları anlattı. En büyüğü on yedi yaşında olan Kamisaku Jo, Yasushi Watanebe ve Nobuhari Minato duydukları karşısında heyecanlanıp onlar da Junko’ya tecevüz etmek istediklerini söylediler ve otele gittiler. Junko gelenlerin içinde bisikletine tekme atan Yasushi olduğunu da görünce tuzağa düştüğünü anladı.

Junko’nun çantasını arayan Hiroshi, çantada evinin adresini buldu. Evine gidip ailesine zarar vermekle tehdit ettiler. Junko korkup istediklerini kabul etti ve hepsi birlikte Hiroshi’nin ailesinin evine gittiler. Hiroshi’nin ailesi durumu anladılar ancak oğullarından korktuklarından Junko’ya yardım etmediler.

Junko eve gecikmişti, artık ailesi endişelendiler ve polisle birlikte kızlarını aramaya koyuldular. Bunun haberini alan Hiroshi, Junko’ya ailesini arattırıp bir süreliğine arkadaşında kalacağını ve kendisini de aramamalarını söylettirdiler. Junko’nun ailesinin beklediği bir şey değildi ancak bu duruma müsade ettiler. Ve Junko’nun 44 günlük çilesi başladı.

Junko Furuta

44 gün içerisinde Junko’nun çekmediği işkence kalmadı. 44 gün boyunca çıplak bir şekilde bir odada hapsedildi su ve yemek verilmedi; hamam böceği, dışkı, idrar yemeye zorlandı. Bir günde defalarca tecavüz edildi. Vajinasına kızgın ampül, şişe, makas yerleştirildi. Bunlar bile ağır kanamalara yol açmışken yine anüsüne havai fişek yerleştirildi ve ateşlendi. Bundan dolayı anüsü parçalandı, tuvaletini tutamaz oldu. Vücudunda, anüsünde defalarca sigara sönüdürüldü. Defalarca çok ağır şekilde dövüldü, ellerinden tavana asılıp ağzından, burnundan kan gelene kadar dövüldü. Yüzü betona yaslıyken defalarca üzerine zıplandı, burnu kanla doldu ve burnundan nefes alamaz hale geldi. Karın bölgesine, yüzüne ağır objeler atıldı ve iç organları çok büyük zarar gördü. Ağırlıklarla elleri ayakları kırıldı. Bir ara kaçmayı denedi ancak içlerinden birisi onu yakaladı ve ceza olarak bacaklarıma benzin döküp yaktı. Durumu o kadar kötüleşti ki tuvaletini yapmaya sürünerek bir saatte gidecek hale geldi. Sol göğüs ucu penseyle kopartıldı.

Junko kaçırıldıktan bir hafta sonra arkadaşları Koichi Ihara ve Tetsuo Nakamura eve geldi ve ikisi de Junko’ ya tecavüz etti. Koichi Junko’ya üzülüp ailesine giderek Junko’nun durumunu anlattı. Ailesi de polise gidip söylediler. Polis Hiroshi’nin evine gitti, kapıyı Hiroshi’nin ailesi açtı ve Junko’nun eve hiç gelmediğini söylediler.

Junko Hiroshi’ye kendisini öldürmesi için yalvarıyordu. Gün geçtikçe Junko’ya yapılan işkencelerden kaynaklı kötü kokmaya ve tanınmayacak hale geldi. Bunun üzerine on dokuz yaşlarında bir kızı daha kaçırdılar. Kıza tecavüz edip onu daha sonra özgür bıraktılar.

Kırk dördüncü günde içlerinden birisi Junko’ya oyun oynamayı teklif etti. Oyunda Junko’ya karşı yenilmeyi hazmedemeyip gözlerini mumla yaktılar, demir sopayla dövdüler. Bu şiddetin üzerine Junko yere düşüp havale geçirmeye başladı ve o esnada eski yaraları açıldı. Kan ve iltihap içerisinde kalan Junko’yu dövmeyi bıraktılar ve ellerine poşet geçirip Junko daha hayattayken  baştan aşağıya benzin döküp yaktılar. Junko ilk başta ateşi söndürmeye çalıştı ancak acı şekilde can verdi. Daha sonra Junko’num cesetini birkaç kat battaniyeye sarıp bir bavula koydular, bavulu da bir varile koydular. Varilin içine bir de 208 litre beton döktüler. Varili Koto bölgesine bıraktılar ve polis tarafından bulundu.

44 Günlük İşkence Junko Furuta

Junko’nun ölümünden üç hafta sonra on dokuz yaşındaki kıza yaptıklarından dolayı gözaltına alındılar. Polisler Tokyo’daki iki farklı cinayet olayıyla ilgili onlardan şüphelenmişti ve cinayetle ilgili sorular sormaya başladılar. Hepsi tek tek sorgulanıyordu. Cinayetle ilgili sorular üzerine Hiroshi arkadaşlarının Junko’ya yaptıklarını anlattıklarını düşünüp itiraf etti. Polisler itiraf karşısında şok olmuşlardı. Çünkü poliste Junko’nun kayıp olmasıyla ilgili bir bilgi yoktu. Bunun üzerine dördü de yargılandı ancak hepsi on sekiz yaşın altında olduğundan ağır ceza verilemedi, yirmi yıl hapse mahkum edildi.

yazar

Yazar: Zübük

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

19 yorum

Yorum Yazın
 1. Junko sana gerçekten çok üzüldüm. Dünyada böyle şerefsizler olduğu sürece bize rahat yok. Umarım başka kimse bu şekilde bir işkenceye maruz kalmaz. Hatta bu şekilde değil işkenceye maruz kalmazsınız İnşAllah

 2. Adalet bir olay meydana geldikten sonra aranmamalı. Olay öncesinde toplumda adalet olmalı. Bir köyde, mahallede veya şehirde yaşana bir kaç serseri büyük kalabalıklara korku salıyor. Bu kişiler bir süre toplum içinde istedikleri gibi suç işliyor. Tecavüz, insan öldürme en son noktaları. Bu kişiler bu duruma gelene kadar toplum içindeki yaptıkları karşısında herkes korkuya kapılıp sessiz kalıyor.

  Bu kişiler son noktaya yani insan öldürme noktasına gelince toplum adalet yok diye bağırıyor. Bu kişilere verilen cezaları az buluyor.

  Peki; o kişilikleri yetiştiren topluma ne ceza verilmeli?

 3. Kıza yapılanlar o kadar acımasızca ki idam cezası verilmeliydi. Çok az bir ceza ile kurtuldular. Kan dondurucu bu yapilan işkence. Keşke o pislik hiç doğmasaydı.

 4. 20 yıl mı 1 yapsaydınız bu piçler daha ne yapmamış bence bunlara da aynı işkencenin yapılması gerek ailelerine de ceza verilmesi gerek böyle oksijen israfı çocukları terbiye etmedikleri için onlara asıl 20 yıl çocuklarına da işkence edilip sonra idam edilmeli.

 5. Arkadaşlar olaylardan kopukluk şöyle ki junko ve hirosko birbirlerini tanımıyorlar junko hiç birini tanımıyor sadece eve dönerken tuzağa düşüp kaçırılmış japon halkı ayaklanmasın diye devlet yalan söylemiş ve ailesi junkoyu arıyormuş ama junko ya zorla telefonda ben kendi istediğimle kaçtım dedirttiler diye polis de aramaktan vazgeçmiş yani ailesi arıyormuş hatta annesi yıllarca rehabilitasyon merkezinde yatmış kaç kere intihar etmeye çalışmış ve junkoya bunları yapanların birinin ailesi oğlumun hayatını mahvettin diyerek kızın mezarını dağıtmış junkonun ailesi junkonun mezarını kimsenin bilmediği bir yere taşımışlar anlayacağınız kıza mezarda bile rahat vermiyorlar huzur içinde uyu junko furuta seni hiç bir zaman unutmayacağız bu arada sadece hirosko 20 yıl almış diğerleri 8 yıl bile almamışlar aslında obara mıdır nedir o olmasaymış hepsi junkoyu serbest bırakmak istemiş zaten işkenceleri hep yapmış onun fikri ne diyeyim Allah hepimizi böylelerinden korusun otopsi sonucundada junko hamile çıkmış

 6. 20 yıl mı aga hapse atmasaydınız 20 yıl fazla olmuş(ironi) abi bunlara aynıları yapılması lazım

 7. kızın ailesi de sıkıntılı geldi bana tehdit edilmiş de kızının peşine düşmemişler sanki

 8. Junko… Gerçekten nutkum tutuldu, bir şey diyemiyorum… Bunların 20 sene sonra dışarı salınıp, rahat bir şekilde nefes alması o kadar acı veriyor ki… Kadınlar, çok değerli. Onlar bunları hak etmiyor. Hiç kimse bunu hak etmiyor. Bu yaptığınız işkence… Çok canice. Junko, umarım gökyüzünde biraz da olsa mutlusundur. Dünya kötü, çok kötü. Kadınlar artık tacize, tecavüze, işkenceye uğramamalı. Adalet denilen kelime, yürürlüğe geçmeli. Seni hep anacağız Junko…

 9. En garip olanı ne biliyor musunuz?
  Insanlık öldüğü halde insan denilen yaratıkların hala yaşıyor olması…

 10. Tanrı denen bir şey yok
  Varsa da bu kıza yardım etmeyen tanrıya ihtiyacım yok
  Eğer siz var olduğuna inanıp sırf ona inandığımız için size yardım edeceğini düşünüyorsanız sizinde…

 11. Ya nasıl vicdanınız var sizin gibi insanlar varken biz nasıl yaşayabiliriz kahretsin Tanrı hepinizi cezalandırsın ve daha beter yapsın Junko seni hep anıcaz ve asla unutmayacağız diğer dünyada mutlu olmanız dileğiyle…

 12. Ya nasıl vicdanınız var sizin gibi insanlar varken biz nasıl yaşayabiliriz kahretsin Tanrı hepinizi cezalandırsın ve daha beter yapsın Junko seni hep anıcaz ve asla unutmayacağız diğer dünyada mutlu olmanız dileğiyle…

  • Bunlar neler ki? Birkaç fotoğraf daha var, çok kötü. Dünyada bunlar oldukça bize rahat yok. Junko umarım diğer tarafta mutlusundur. Keşke bunları çekmiş olmasaydın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.