44 Günlük İşkence | Junko Furuta

Junko Furuta

1988 yılında Japonya’nın Misato şehrinde yaşayan genç bir kızdı Junko Furuta. On altı yaşında çalışkan, neşeli, hayat dolu bir kızdı. Okul arkadaşlarından biri olan Hiroshi Miyano, Junko’ya aşık olduğunu ve onunla sevgili olmak istediğini söyledi. Mahallenin kabadayılarından olan aynı zamanda Yakuza’ya (Japon Suç Örgütü) üye olan Hiroshi’ye Junko’nun cevabı tabii ki “Hayır.”dı. Hiroshi’ye “Hayır.” diyen o güne kadar çıkmamıştı, ilk defa istediğini alamamıştı. Hiroshi ve üç arkadaşı bunun üzerine Junko’ya sinsi bir intikam planladılar.

Junko Furuta, okul saatleri dışında part time bir işte çalışıyordu. 22 Kasım günü işinden çıkmış evine bisikletiyle giderken tanımadığı birisi bisikletine tekme atıp onu düşürdü. Bu esnada karşıdan Hiroshi göründü, Junko’nun yanına geldi ve bisiklete tekme atan da oradan uzaklaştı. Junko ve Hiroshi beraber yürüyüp sohbet etmeye başladılar. Hiroshi, yol güzergâhını değiştirip ıssız yerdeki boş bir depoya onu götürdü. Hiroshi, etrafta kimse kalmamasının rahatlığıyla Junko’ya bağırmaya başladı ve ona Yakuza üyesi olduğunu söylerek korkutup deponun içerisine soktu. Junko çaresizlikle Hiroshi’nin dediklerini yaparak depoya girdi.

junko furuta 18+

Junko Furuta: 44 Günlük Çile

Depoda Hiroshi, Junko’ya tecavüz etti ve daha sonra onu otele götürdü yine orada da tecavüz etti. Junko oradan uzaklaşmak istedi ancak Hiroshi izin vermedi ve bu planı yaptıkları diğer üç arkadaşını arayarak olanları anlattı. En büyüğü on yedi yaşında olan Kamisaku Jo, Yasushi Watanebe ve Nobuhari Minato duydukları karşısında heyecanlanıp onlar da Junko’ya tecevüz etmek istediklerini söylediler ve otele gittiler. Junko gelenlerin içinde bisikletine tekme atan Yasushi olduğunu da görünce tuzağa düştüğünü anladı.

Junko’nun çantasını arayan Hiroshi, çantada evinin adresini buldu. Evine gidip ailesine zarar vermekle tehdit ettiler. Junko korkup istediklerini kabul etti ve hepsi birlikte Hiroshi’nin ailesinin evine gittiler. Hiroshi’nin ailesi durumu anladılar ancak oğullarından korktuklarından Junko’ya yardım etmediler.

Junko eve gecikmişti, artık ailesi endişelendiler ve polisle birlikte kızlarını aramaya koyuldular. Bunun haberini alan Hiroshi, Junko’ya ailesini arattırıp bir süreliğine arkadaşında kalacağını ve kendisini de aramamalarını söylettirdiler. Junko’nun ailesinin beklediği bir şey değildi ancak bu duruma müsade ettiler. Ve Junko’nun 44 günlük çilesi başladı.

Junko Furuta

44 gün içerisinde Junko’nun çekmediği işkence kalmadı. 44 gün boyunca çıplak bir şekilde bir odada hapsedildi su ve yemek verilmedi; hamam böceği, dışkı, idrar yemeye zorlandı. Bir günde defalarca tecavüz edildi. Vajinasına kızgın ampül, şişe, makas yerleştirildi. Bunlar bile ağır kanamalara yol açmışken yine anüsüne havai fişek yerleştirildi ve ateşlendi. Bundan dolayı anüsü parçalandı, tuvaletini tutamaz oldu. Vücudunda, anüsünde defalarca sigara sönüdürüldü. Defalarca çok ağır şekilde dövüldü, ellerinden tavana asılıp ağzından, burnundan kan gelene kadar dövüldü. Yüzü betona yaslıyken defalarca üzerine zıplandı, burnu kanla doldu ve burnundan nefes alamaz hale geldi. Karın bölgesine, yüzüne ağır objeler atıldı ve iç organları çok büyük zarar gördü. Ağırlıklarla elleri ayakları kırıldı. Bir ara kaçmayı denedi ancak içlerinden birisi onu yakaladı ve ceza olarak bacaklarıma benzin döküp yaktı. Durumu o kadar kötüleşti ki tuvaletini yapmaya sürünerek bir saatte gidecek hale geldi. Sol göğüs ucu penseyle kopartıldı.

Junko kaçırıldıktan bir hafta sonra arkadaşları Koichi Ihara ve Tetsuo Nakamura eve geldi ve ikisi de Junko’ ya tecavüz etti. Koichi Junko’ya üzülüp ailesine giderek Junko’nun durumunu anlattı. Ailesi de polise gidip söylediler. Polis Hiroshi’nin evine gitti, kapıyı Hiroshi’nin ailesi açtı ve Junko’nun eve hiç gelmediğini söylediler.

Junko Hiroshi’ye kendisini öldürmesi için yalvarıyordu. Gün geçtikçe Junko’ya yapılan işkencelerden kaynaklı kötü kokmaya ve tanınmayacak hale geldi. Bunun üzerine on dokuz yaşlarında bir kızı daha kaçırdılar. Kıza tecavüz edip onu daha sonra özgür bıraktılar.

Kırk dördüncü günde içlerinden birisi Junko’ya oyun oynamayı teklif etti. Oyunda Junko’ya karşı yenilmeyi hazmedemeyip gözlerini mumla yaktılar, demir sopayla dövdüler. Bu şiddetin üzerine Junko yere düşüp havale geçirmeye başladı ve o esnada eski yaraları açıldı. Kan ve iltihap içerisinde kalan Junko’yu dövmeyi bıraktılar ve ellerine poşet geçirip Junko daha hayattayken  baştan aşağıya benzin döküp yaktılar. Junko ilk başta ateşi söndürmeye çalıştı ancak acı şekilde can verdi. Daha sonra Junko’num cesetini birkaç kat battaniyeye sarıp bir bavula koydular, bavulu da bir varile koydular. Varilin içine bir de 208 litre beton döktüler. Varili Koto bölgesine bıraktılar ve polis tarafından bulundu.

44 Günlük İşkence Junko Furuta

Junko’nun ölümünden üç hafta sonra on dokuz yaşındaki kıza yaptıklarından dolayı gözaltına alındılar. Polisler Tokyo’daki iki farklı cinayet olayıyla ilgili onlardan şüphelenmişti ve cinayetle ilgili sorular sormaya başladılar. Hepsi tek tek sorgulanıyordu. Cinayetle ilgili sorular üzerine Hiroshi arkadaşlarının Junko’ya yaptıklarını anlattıklarını düşünüp itiraf etti. Polisler itiraf karşısında şok olmuşlardı. Çünkü poliste Junko’nun kayıp olmasıyla ilgili bir bilgi yoktu. Bunun üzerine dördü de yargılandı ancak hepsi on sekiz yaşın altında olduğundan ağır ceza verilemedi, yirmi yıl hapse mahkum edildi.

yazar

Yazar: Zübük

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

58 Yorum

 1. 16 yaşında bide sevgilimi olurmuş
  Junko sadece sevgili olmayı reddetmişti ve işkence çekti ve öldürüldü SADECE SEVGİLİ OLMAYI REDDETTİ VE 44 İŞKENCE GÖRDÜ
  BURDAN O ÇOCUKLARA SESLENİYORUM ALLAH SİZİN BELANIZI VERSİN CEHENNEM FALAN VAR NE VAR İŞTE GİDİN CEHENNEME

 2. Gören de Japonya’daki çocukların hepsi çok çalışkan hepsi çalışıp zengin oluyor diyor. (Bazıları dışında) bok çalışıyor Japonya’da yıllarca eve kapanıp oyun oynayan çetelere katılan sağlık bir sürü insan var. Eskiden japonya’ya gitmek isterdim bu olay yüzünden vazgeçtim. İnsan bu kadar mı vicdansız olur? Kız o kadar tatlı ki. Junko bunu hak etmedi.

 3. Okurken kanim cekildi bu nedir. Japonlarin firsat bulunca nasil acimasiz olduklarinin da bir kaniti, Ikinci dunya savasinda da rehinelere ne tur iskence etmislerdi. Yukarda yorumlardan birinde cocuklarin aile kurdugu serberst oldugu falan yaziyor umarim oyle degildir eger oyleyse cildirmamak elde degil.

 4. Lan gerizekalılar adamlara neden köpek diyorsunuz köpekde bile sizden daha merhamet ve akıl oruspular sizi ne istediniz lan kızdan ne vardı size şu dünyada reddedilen herkez birbirlerini öldürsün yani mallar gerizekalılar ya biliyorum bu yorumu okiyamicaksınız ama ya şimdi bişe Dicem ama onun ne suçu vardı diceksiniz ama ben yinede inşallah seninde bir kız çocuhun olur ve onunda aynı bu şekilde öldürsün perde nasıl bir acı olduhunu anla olur mu benim bir kızım var ve hastanede yatıyor ve bana ben onun yanında olduhum her dakika “anne sana yalvarıyorum beni öldür ” diyor inşallah senin kızında böyle bişe yaşadıktan sonra “beni öldür diye yalvarır” inşallah

 5. Allah belalarını versin adi köpekler okurken içim sızladı… Nasıl o adam diyemediğim yaratıkları serbest bırakmışlar ki! Belki de karısına da işkence uyguladı/uyguluyor ? Gerçekten diyecek söz yok…

 6. Ulan asi şerfsizler siz ne kötüsünüz sizinle aynı evrende aynı dünyada yaşamak o kıza yaptığınız işkence kadar iğrenç bir durum. Bende kızım ve umarım ileride böyle şeyleri ben, ve hiç bir kız yaşamaz Allah korusun

 7. Lan pislikler ben bunu okurken içim karardı. Siz ne amına soktumun piç orospu çocuğusunuz allah sizin belanızı versin. Siz ona 44 gün iskence yaptınız umarım siz cehennemden hiç çıkamazsınız. son olarak siz ne puç çocuğu amına havai fişek sokup götünden ateşlediğimsiniz…

 8. Yanlız onlar 18 yaş altındalar ya 20 yıl sonra 20 yaşıbda falan olacaklar işte o zaman o gerizekalı,Orospu, AMNA KODUĞUMUN SUÇ ÖRGÜTÜNÜN GERİZEKALI ÜYELERİ müebbet hapse girer (Cennette mutlu ol Junko Furuka)

 9. Ben başka bir yerde daha okudum orada junko’nun ailesi kaybolduğu gün polise haber veriyor. 4 çocuk bunu öğreniyor ve junko’yu ailesiyle telefonda konuşturuyor şu kaçıran çocuğu sevdiğini ve onunla yaşamak istediği için evden kaçtığını söylüyor söyletiyorlar. Ama ailesi junko’nun böyle bir kız olmadığını bildiği için bu 44 gün boyunca çok kez polise başvuruyor ama polis junko’nun yaptığı arama yüzünden sürekli ailesine kızlarının güvende olduğunu falan söylüyor. Bu yüzden bazıları buna inanarak kızı suçluyor. 44 gün boyunca okul arkadaşları ve yakuza üyeleri de olmak üzere 100 den fazla kişi tarafından tecavüze uğruyor. En son okulundan 2 çocuk geliyor tecavüz ediyor bunlarda sanırım junko nun arkadaşı falan bu çocuklardan biri yaptığına pişman oluyor ve durumu ailesine söylüyor ailesi polise ihbar ediyor polis kızın tutulduğu eve gidiyor çocuklardan birinin annesi olan kadına soruyor böyle bir kızı gördünüz mü evinizde mi gibisinden kadın tabii ki hayır diyor poliste biraz bahçede dolaşıp gitmesin mi çocuklar işkenceye devam ediyor şu junko yu kaçıran çocuk biraz pişman oluyor ve devam etmek istemiyor ama içlerinden birisi o kadar iyi manipüle ediyor ki çocuğu vazgeçirtiyor devam ediyorlar işkenceye en son kız öldüğünde çocuklar 20 yıl hapis cezası öğrenildiğinde çocuklardan birinin annesi junko nun mezarına saldırıyor benim çocuğum hayatını mahvettin diye o zamanlar en yüksek ceza 20 yıl hapismiş diye duydum şuan da hepsi serbest ve bazılarının aile kurduğu falan söyleniyor bu kadardı ne diyim allah o zamanlar bu olaya ses çıkartmayan herkesin belasını versin

 10. “Hayır” demenin karşılığı bu olmamalıydı okurken gerçekten çok ağladım o size ne yaptıda onu bu hale getirdiniz? Bide daha gencecikmiş yazık keşke idam verselerdi kıza yaptıklarının cezasını çekmemilerdi. Gerçekten hayat adil değil.

 11. bu orospu evlatlarına cidden 20 yılmı vermişler amk yaw kıza onu yaptınızda elinize ne geçti aq kız çok güzelmiş yazık olmuş kıza umarım şimdi rahattır gittiği yerde te bu piçlerde umarım hakettiğini bulır bu dünyada bulamamışlar ama umarım öteki tarafta bulurlar orospu çocukları

 12. Lan orospu evlatlari sizin ben götünuze sehpa sokayım picler. Bir kiz nasıl bunu yaşar. Peki o göt hakim ulan aynı şey senin kizina gelse napican pezevenk. Arkadaşlar lütfen çok dikkat edin kendinize. Bunu yapanların da gotlerini havai fisekle yaksinlar. Nolur kendinize dikkat edin kızlar.

 13. B-ben gerçekten inanamıyorum bir kıza bunlar nasıl yapılabilir ben şu anda ağlama krizindeyim ve durduramıyorum kendimi yani o kadar berbat davranmışlar ki… Ben Hakime olduğum zaman bir kadına ne yapılmışsa yapana da aynı şeyleri yapacam hemde kendi ellerimle😭

 14. Azına sıçtığımın çocukları lan ben kızı bu kadar yaşadığına inanamıyorum çok güçlüsün be furuta o çocukların o yaşta yaptıklarına bak lan bi Hayır dedi lan şerefsizler orospu çocuğu keşke idam edilse şu an oturdum kıza ağlıyom lan kızın beyanında içinde saçı çıkmış bide hala yaşıyorlar ama koyduğumuz

 15. şerefsizler orospu çocukları piçler kıza yapmadığını kalmamış lan anına kodogumun piçleri nasıl insansiniz siz Allah belanizi versin 20 yıl ne ağa idam verseydiniz de avcı çeke çeke geberselerdi bu mallar 16 yaşındaki veletlerin yaptıklarına bak ben okurken kötü oldum siz yaparken nasıl dayandiniz be şerefsizler

 16. Junko sana gerçekten çok üzüldüm. Dünyada böyle şerefsizler olduğu sürece bize rahat yok. Umarım başka kimse bu şekilde bir işkenceye maruz kalmaz. Hatta bu şekilde değil işkenceye maruz kalmazsınız İnşAllah

 17. Adalet bir olay meydana geldikten sonra aranmamalı. Olay öncesinde toplumda adalet olmalı. Bir köyde, mahallede veya şehirde yaşana bir kaç serseri büyük kalabalıklara korku salıyor. Bu kişiler bir süre toplum içinde istedikleri gibi suç işliyor. Tecavüz, insan öldürme en son noktaları. Bu kişiler bu duruma gelene kadar toplum içindeki yaptıkları karşısında herkes korkuya kapılıp sessiz kalıyor.

  Bu kişiler son noktaya yani insan öldürme noktasına gelince toplum adalet yok diye bağırıyor. Bu kişilere verilen cezaları az buluyor.

  Peki; o kişilikleri yetiştiren topluma ne ceza verilmeli?

 18. 20 yıl mı 1 yapsaydınız bu piçler daha ne yapmamış bence bunlara da aynı işkencenin yapılması gerek ailelerine de ceza verilmesi gerek böyle oksijen israfı çocukları terbiye etmedikleri için onlara asıl 20 yıl çocuklarına da işkence edilip sonra idam edilmeli.

 19. Arkadaşlar olaylardan kopukluk şöyle ki junko ve hirosko birbirlerini tanımıyorlar junko hiç birini tanımıyor sadece eve dönerken tuzağa düşüp kaçırılmış japon halkı ayaklanmasın diye devlet yalan söylemiş ve ailesi junkoyu arıyormuş ama junko ya zorla telefonda ben kendi istediğimle kaçtım dedirttiler diye polis de aramaktan vazgeçmiş yani ailesi arıyormuş hatta annesi yıllarca rehabilitasyon merkezinde yatmış kaç kere intihar etmeye çalışmış ve junkoya bunları yapanların birinin ailesi oğlumun hayatını mahvettin diyerek kızın mezarını dağıtmış junkonun ailesi junkonun mezarını kimsenin bilmediği bir yere taşımışlar anlayacağınız kıza mezarda bile rahat vermiyorlar huzur içinde uyu junko furuta seni hiç bir zaman unutmayacağız bu arada sadece hirosko 20 yıl almış diğerleri 8 yıl bile almamışlar aslında obara mıdır nedir o olmasaymış hepsi junkoyu serbest bırakmak istemiş zaten işkenceleri hep yapmış onun fikri ne diyeyim Allah hepimizi böylelerinden korusun otopsi sonucundada junko hamile çıkmış

 20. Junko… Gerçekten nutkum tutuldu, bir şey diyemiyorum… Bunların 20 sene sonra dışarı salınıp, rahat bir şekilde nefes alması o kadar acı veriyor ki… Kadınlar, çok değerli. Onlar bunları hak etmiyor. Hiç kimse bunu hak etmiyor. Bu yaptığınız işkence… Çok canice. Junko, umarım gökyüzünde biraz da olsa mutlusundur. Dünya kötü, çok kötü. Kadınlar artık tacize, tecavüze, işkenceye uğramamalı. Adalet denilen kelime, yürürlüğe geçmeli. Seni hep anacağız Junko…

 21. Tanrı denen bir şey yok
  Varsa da bu kıza yardım etmeyen tanrıya ihtiyacım yok
  Eğer siz var olduğuna inanıp sırf ona inandığımız için size yardım edeceğini düşünüyorsanız sizinde…

 22. Ya nasıl vicdanınız var sizin gibi insanlar varken biz nasıl yaşayabiliriz kahretsin Tanrı hepinizi cezalandırsın ve daha beter yapsın Junko seni hep anıcaz ve asla unutmayacağız diğer dünyada mutlu olmanız dileğiyle…

 23. Ya nasıl vicdanınız var sizin gibi insanlar varken biz nasıl yaşayabiliriz kahretsin Tanrı hepinizi cezalandırsın ve daha beter yapsın Junko seni hep anıcaz ve asla unutmayacağız diğer dünyada mutlu olmanız dileğiyle…