"PEYGAMBER OCAĞI"

“Bu ocak hakikaten Peygamber ocağıdır. Gerçekten ahirete samimi iman edenler için bu ocak dünyanın en zengin ocağı. Vatanını gerçekten seven insanlar için çok doğru bir adres. Bizim işimizde cenneti kazanmak da oldukça kolay. Evet dışarıdan görüldüğünde bir cazibesi var ama aynı derecede de meşaakatli bir iş bu. ” 

 Bu sözler bir özel harekat polisi amirinin sözleri… 

 Geçtiğimiz ay terör faaliyetlerinin yoğun olduğu bir yerde bir özel harekatçının bir gününe tanık oldum. Açıkçası büyük bir şeref benim için çünkü o üniformayı giymek çocukluk hayalimdi.

Aslında onların  farklı bir dünyası var , nasıl bir e spor oyuncusu sanal alemlerde kendine has bir dünyası varsa bu adamların da kendi dünyaları var ve bu dünya oldukça özgün…

Güne sporla başlayan öğle saatlerinde operasyon çeken gece nöbet tutan ve iki saat uyumak için yatağa giden ve 30 dk sonra tekrar operasyona giden bir adamın hayatı nasıl mutlu geçer?

Bence güncel filozoflar son yazdığım paragraf hakkında da düşünmeliler. Ben aslında özel harekat polislerini Osmanlı’daki yeniçerilere benzetiyorum . Sonuçta onlar da benzer bir hayat yaşıyorlardı ki o dönemde onlara “Peygamber Ocağı” deniliyordu. 

 Bu asil konu hakkında söylenecek çok şey var ama ben bir sonraki yazımda bu konuya farklı bir pencereden bakacağım. Bu fedakarlar aslanlara bir iki paragraf ayırmak az bile…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.